به گزارش خبرگزارش تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، آبنوش این سخنان را شامگاه پنجشنبه ۲۷ اکتبر در مراسمی در مصلی نهاوند ایراد کرد.

این فرمانده سپاه پاسداران ایران مدعی شد: «سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در جبهه‌های مختلف فرهنگی و سازندگی دشمن را به زانو در آورده است و در پروژه‌های مختلف از جمله ساخت پالایشگاه و ساخت بزرگترین تونل‌های دنیا موفقیت‌های‌بزرگی را کسب کرده است».

طی سال‌های اخیر، سپاه پاسداران، نفوذ خود را در پروژه‌های اقتصادی ایران توسعه داده و به اموال هنگفتی از این راه دست یافته است.

آبنوش با اشاره به مذاکرات اخیر ایران با غرب بر سر پرونده هسته‌ای گفت: «اکنون دشمن تسلیم شده و لاجرم حاضر به مذاکره با کشور ما شده و به خاطر نفس گرم ولایت و دعای خیر خانواده‌های شهداء همه گره‌ها و مشکلات کشور ما دارند حل می‌شوند و در همه زمینه‌ها کشور ما محکم و استوار شده است».

حدود ۱۰ سال جامعه جهانی، تحریم‌های سختی علیه ایران به خاطر برنامه هسته‌ای‌اش اعمال کرد. این تحریم‌ها اوضاع اقتصادی ایران را بحرانی کرد. از این رو تهران در مذاکره با قدرت‌های جهان متعهد به محدود کردن برنامه هسته‌ای خود در مقابل لغو تحریم‌ها شد.