چهارشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » امام جمعه موقت تهران با حمله به حسن روحانی گفت، امید به برجام بی فرجام ضربه زدن به مردم این کشور است.

امام جمعه موقت تهران با حمله به حسن روحانی گفت، امید به برجام بی فرجام ضربه زدن به مردم این کشور است.

امام جمعه موقت تهران گفت: برجام برای ما فرجامی نداشت و اگر کسی امیدی به این داشته باشد هم به خودش و هم به مردم ضربه می‌زند.
به گزارش انتخاب، حجت الاسلام کاظم صدیقی با اشاره به اینکه وعده خداوند حق است، اظهار کرد: با انقلاب حضرت امام(ره) اثر و تحولی جهانی پیش آمد و دشمن که از انقلاب اسلامی ضربه دید، برای نخستین‌بار بود که با وجود دو قدرت جهنمی شرق و غرب یک کشوری از جهان سوم اعلان استقلال کرد.
وی افزود: این استقلال برای دنیای استکبار و جهان سلطه بسیار کشنده و دردناک بود و بنابراین از هیچ توطئه‌ای برای براندازی نظام و استقلال کوتاهی نکردند و در داخل کشور ایجاد آشوب کردند اما دیدند کنترل شد.
به نوشته فارس، امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: هشت سال جنگ را تحمیل کردند آن هم جنگ بین‌المللی بود کشور ما در برابر همه قدرت‌های دنیا ایستادگی کرد و این یک معجزه بود که خداوند نه تنها با جنگ انقلاب ما را حفظ کرد بلکه قدرت و عزت بیشتری داد و انقلاب ما را احیاء کرد و تحول معنوی و فرهنگی عجیبی برای کشورمان پیش آمد.
صدیقی با بیان اینکه پس از ناامیدی دشمن از حمله نظامی و جنگ، چند جبهه را علیه ما دایر کردند، خاطرنشان کرد: یک جنگ سیاسی در سال 87 و 88 بود که دنیا با همه قدرت آمده بود تا حاکمیت دینی را در مملکت ما از بین ببرد و برخی هم در داخل کشور فریب خوردند.
وی ادامه داد: دشمنان براساس تفکر لیبرالی و سکولاری آمدند با نظام و ولایت مقابله کردند و به‌ویژه در فتنه 88 دشمن گمان کرد که کار تمام است ولی باز خدا معجزه‌ کرد و آتش فتنه را با کمترین هزینه خاموش کرد.
امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: حضور مردم نشان داد که معتقد و مؤمن هستند، به ولایت وفادار و به خون شهدا پایبندند.
صدیقی با بیان اینکه دو مسأله برای مملکت ما وجود دارد، گفت: در زمینه جنگ فرهنگی که از طریق شبکه‌‌های مجازی، ماهواره‌ها و روزنامه‌های زنجیر‌ه‌ای و بسیاری از امور که پشتوانه دولتی هم دارند مرتباً فضاسازی می‌کنند و چهره آمریکا را بزک می‌کنند و برای ترویج افکار غربی و لیبرالی شیطنت می‌کنند.
وی افزود: در بُعد فساد هم عوامل آنها بنا دارند تا از طریق ماهواره‌ها، فیلم‌ها و عکس‌ها نسل جوان ما را به ابتذال و بی‌مبالاتی دعوت کنند و در زمینه حجاب نیز اصرار دارند که قبح بی‌حجابی و بدحجابی را از بین ببرند و اگر در این دو جنبه نجنبیم مشکلات جدی‌تر را شاهد هستیم.
امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و بر آن اصرار دارند، اضافه کرد: تاکنون مسؤولان لبیک جدی نگفتند اما خوب شعار می‌دهند ولی در عمل نمودی ندارند.
صدیقی با تأکید بر اینکه گرانی و بیکاری وجود دارد ولی تولید رونقی ندارد، بیان کرد: حرکت علمی گرفتار رکود است، در گذشته با آهنگ خوبی در مسائل علمی پیش می‌رفتیم اما اکنون رکود داریم.
وی با بیان اینکه باید کمر همت را ببندیم، تصریح کرد: مردم باید با بصیرتی کامل در انتخابات چشم خود را باز کنند تا انتخاب درستی داشته باشند و کسانی را انتخاب کنند که عرضه داشته باشند و دین‌شان قوی باشد و هم محوریت دین و حاکمیت دین را پذیرفته باشند.
امام جمعه موقت تهران یادآور شد: در عرصه فرهنگ و اقتصاد نباید منتظر باشیم تا کسی برای ما کاری کند بلکه هر کس هر قدمی می‌تواند بردارد.
صدیقی خاطرنشان کرد: امروز به هر شهر و روستا که می‌رویم آن روحیه رزمندگی و غیرت دینی و عشق به ائمه اطهار (ع) رو به فزونی است و همین مسأله دفاع از حریم برای ما ابعاد مختلف دارد که یکی حفظ روحیه رزمی و جهادی و دیگری حساسیت به حفظ حرمت اهل بیت (ع) است.
وی بیان کرد: مقاومت مرز ماست و اگر ما در بیرون از مرزها از مقاومت دفاع نکنیم این جنگ را باید در داخل تجربه کنیم و مردم و جوانان ما این بصیرت را دارند.
صدیقی درباره موضوع برجام نیز تصریح کرد: هدف‌ دشمن از مذاکره، مذاکره نیست بلکه به‌دنبال نفوذ هستند و دیدیم که پیش‌بینی‌های رهبر معظم انقلاب درست از آب در آمد.
وی افزود: آقایان دولتی وعده داده بودند که آب خوردن ما هم با این مذاکره حل می‌شود اما الان مدت‌ها گذشته و طرف مقابل به هیچ یک از وعده‌ها عمل نکرد.
امام جمعه موقت تهران بیان کرد: در داخل هم هیچ قدمی برای شکوفایی اقتصادی، رفع بیکاری، رونق تولید و از بین بردن رکود نتوانستند بردارند.
صدیقی با اشاره به اینکه بازار راکد و بیکاری رو به توسعه است، گفت: دستگاه‌های تولیدی ما همچنان راکد هستند و درصد بالایی از آن که در این چند سال تعطیل شدند احیا نشده و برجام برای ما فرجامی نداشت و اگر کسی امیدی به این داشته باشد هم به خودش و هم به مردم ضربه می‌زند.