جمعه , ۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » وزارت خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) با صدور بیانیه‌ای از حمله خمپاره‌ای دو ساعته علیه سفارت این کشور در دمشق در روز چهارشنبه خبر داد.

وزارت خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) با صدور بیانیه‌ای از حمله خمپاره‌ای دو ساعته علیه سفارت این کشور در دمشق در روز چهارشنبه خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبری روسیه الیوم، وزارت خارجه روسیه در بیانیه امروز خود اعلام کرد که سفارت خانه این کشور دردمشق در روز چهارشنبه در معرض حملات خمپاره ای شدید به مدت 2 ساعت قرار گرفت.
در این بیانیه آمده است: این حملات خمپاره‌ای در ساعت 11.30 دقیقه روز چهارشنبه آغاز شد و منبع آن منطقه جوبر که تحت سیطره تندروها قرار دارد محسوب می شود. یکی از این خمپاره ها در نزدیکی پست امنیتی خارج از اطراف سفارت واقع در منطقه المزرعة منفجر شد و خمپاره دیگر درنزدیکی ورودی بخش کنسولی به همراه 2 خمپاره دیگر در 100 متری دیوار اطراف سفارت خانه منفجر شد. یک خمپاره نیز در حیاط مدرسه کنار سفارتخانه افتاد که خوشبختانه منفجر نشد.
در ادامه این بیانیه آمده است: اطراف سفارت خانه مملو از ترکشهای خمپاره ها است و در حال حاضر بررسی ها برای مشخص شدن میزان خسارات در جریان است .هیچ یک از کارمندان سفارتخانه مصدوم نشده است.ما این حمله تروریستی جدید علیه هیأتهای دیپلماتیک روسیه در سوریه را محکوم می کنیم و تاکید داریم که مسکو به سیاستهای خود در مبارزه با “تروریستها”(!!!) در سوریه ادامه می دهد.