جمعه , ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » درپی دومین موشک پرانی به ناوشکن آمریکایی در بحرالاحمر، موشکهای کروز آمریکا سه مرکز رادار در یمن را منهدم کردند!

درپی دومین موشک پرانی به ناوشکن آمریکایی در بحرالاحمر، موشکهای کروز آمریکا سه مرکز رادار در یمن را منهدم کردند!

پنتاگون: موشک‌های آمریکایی 3 مرکز راداری یمن را نابود کردند

مقامات نظامی آمریکایی از شلیک موشک‌های کروز به سمت مراکز راداری ارتش یمن در سواحل دریای سرخ و نابودی 3 مرکز راداری خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقامات آمریکایی اعلام کردند، نیروهای آمریکایی بامداد امروز پنج‌شنبه مراکز راداری یمن را با موشک‌های کروز «توماهاک» هدف قرار داده و 3 مرکز راداری در مناطق تحت کنترل ارتش یمن در سواحل دریای سرخ یمن را نابود کرده‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» و به نقل از مقامات وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، این اقدام در پاسخ به دو رویداد اخیر در رابطه با شلیک موشک‌های ارتش یمن به سمت ناوهای آمریکایی صورت گرفته است.

یک مقام نظامی آمریکا روز چهارشنبه از احتمال پاسخ این کشور به حمله موشکی ادعایی به یک کشتی آمریکایی در نزدیکی آب‌های یمن خبر داده بود.

مقامات آمریکایی مدعی شده‌اند که طی یک هفته گذشته ناوهای آمریکایی در نزدیکی با‌ب‌المندب 2 مرتبههدف حمله موشکی قرار گرفته است. موشک‌های شلیک شده، به ناوچه برخورد نکرده‌اند اما این کشتی‌ها را به اقدامات دفاعی مجبور کرده‌اند.

آمریکا انقلابیون یمنی را عامل این حملات معرفی کرده است. انصارالله یمن و کمیته‌های مردمی این ادعا را رد کرده‌اند.

انتهای پیام/.