جمعه , ۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » علی اکبر ولایتی گفت: ایران و روسیه متحدین اصلی دولت و ملت سوریه هستند و همین همکاری‌ها توانست نقش مهمی را در تحولات منطقه و پیروزی‌های اخیر ملت و دولت سوریه به دنبال داشته باشد.

علی اکبر ولایتی گفت: ایران و روسیه متحدین اصلی دولت و ملت سوریه هستند و همین همکاری‌ها توانست نقش مهمی را در تحولات منطقه و پیروزی‌های اخیر ملت و دولت سوریه به دنبال داشته باشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل امروز (دوشنبه 19 مهرماه) با الکساندر لاورنتی اف نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه که سفری یک‌روزه را به تهران انجام داده است دیدار و در خصوص موضوعات منطقه‌ای و به‌ویژه سوریه به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.

ولایتی در این دیدار با اشاره به اهمیتی که جمهوری اسلامی ایران برای روابط استراتژیک و راهبردی با روسیه قائل است، گفت: روابط مستحکم، استراتژیک و راهبردی دو کشور در ایجاد صلح و ثبات منطقه‌ای و حل‌وفصل موضوعات بسیار مهم است و هر روز نقش چنین رابطه‌ای در منطقه و عرصه بین‌الملل نمایان‌تر می‌شود.

مشاور مقام معظم رهبری با اشاره به مسائل سوریه و اهمیتی که هماهنگی و همکاری ایران و روسیه در این زمینه دارد، افزود: ایران و روسیه متحدین اصلی دولت و ملت سوریه هستند و همین همکاری‌های توانست نقش مهمی را در تحولات منطقه و پیروزی‌های اخیر ملت و دولت سوریه به دنبال داشته باشد

وی به برخی تحرکات اخیر در منطقه هم اشاره و تأکید کرد: برخی از کشورهای مرتجع منطقه و حامیان گروه‌های تروریستی، افراطی و تکفیری به دنبال ایجاد راه نجاتی برای این گروه‌های شکست‌خورده و در حال فرار هستند تا با گفت‌وگوهای غیر متوازن راه نجاتی را برای آنان بیابند و شکست‌های پیاپی آنان را جبران کنند و معتقدیم هر نوع گفت‌وگوی سیاسی در ارتباط با آینده سوریه باید با مشورت و رضایت دولت و ملت این کشور باشد.

نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی به‌ویژه سوریه و همچنین مبارزه با تروریسم بر روابط پایدار، راهبردی و همه‌جانبه تأکید کرد.

انتهای پیام/