پنجشنبه , ۴ مرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مدیر بخش تبلیغات در ارتش سوریه: ایجاد پایگاه دریایی دائمی روسیه در بندر طرطوس، باعث تقویت توان نیروهای سوری می شود و پیروزی بر “تروریست ها” را سرعت می بخشد.

مدیر بخش تبلیغات در ارتش سوریه: ایجاد پایگاه دریایی دائمی روسیه در بندر طرطوس، باعث تقویت توان نیروهای سوری می شود و پیروزی بر “تروریست ها” را سرعت می بخشد.

درگفتگوی ظریف – لاورف عنوان شد: راه حل بحران سوریه، فقط سیاسی است!!

سرتیپ سمیر سلیمان در گفت و گو با خبرگزاری “نووستی” روسیه گفت: «ایجاد این پایگاه بر توان نظامی روسیه و سوریه و متحدانشان که با تروریست ها می جنگند می افزاید و موجب تسریع در کنترل تروریسم می شود».

این مسئول نظامی سوری تأکید کرد که تروریست ها برای ادامۀ جنگ از سوی کشورهای منطقه و خارج از آن حمایت می شوند، از این رو می توانند به جنگیدن ادامه دهند؛ به همین دلیل باید در همین سطح و اندازه همکاری صورت گیرد که ایجاد پایگاه های نظامی روسیه در سوریه از جملۀ آن است.
نیکولای بانکوف معاون وزیر دفاع روسیه روز دوشنبه در مجلس سنای روسیه اعلام کرد که مسکو یک پایگاه دریایی دائمی در طرطوس سوریه ایجاد می کند و مدارک این اقدام آماده شده است.
هر دو مجلس در پارلمان روسیه برای اظهار نظر در این مسأله در آیندۀ نزدیک اعلام آمادگی کرده اند.
ظریف و لاوروف تاکید کردند:”راه حل سیاسی”!! بحران سوریه، جایگزین ندارد!!

به گفته وزارت خارجه روسیه، وزرای خارجه این کشور و ایران در یک گفتگو، بر لزوم تشدید تلاش‌ها به منظور حل سیاسی بحران سوریه تاکید کردند.

 

به گزارش گروه فارس، به گفته وزارت خارجه روسیه، وزرای خارجه این کشور و ایران در یک گفتگو، بر لزوم تشدید تلاش‌ها به منظور حل سیاسی بحران سوریه تاکید کردند.
وزارت خارجه روسیه بیانیه‌ای درباره گفتگوی تلفنی سرگئی لاوروف و محمدجواد ظریف درباره سوریه خبر داده است.  وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای خبر داده که وزرای خارجه روسیه و ایران درباره بحران سوریه تبادل نظر و رایزنی کردند.
به گزارش اینترفکس، سرگئی لاوروف و محمدجواد ظریف تاکید کردند که هیچ جایگزین دیگری برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه وجود ندارد.
وزرای خارجه روسیه و ایران همچنین بر لزوم تشدید تلاش‌ها برای ایجاد شرایط لازم برای حل سیاسی بحران سوریه تاکید کردند