یکشنبه , ۲۴ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » دونالدترامپ در عرصه رقابت از هیلاری کلینتون عقب افتاده است.

دونالدترامپ در عرصه رقابت از هیلاری کلینتون عقب افتاده است.

به نظرمیرسد اگر قضیه پیش بینی ناشده ای رخ ندهد (مثل سرماخوردگی و مننژیت و گرفتگی صدا و غش و ضعف و ازپا افتادن) خانم هیلاری کلینتون از آقای دونالدترامپ کاملا پیشی گرفته است و بخت بیشتری برای جانشینی باراک حسین اوباما دارد!

پس از انتشار ویدئوی زننده نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رقیب دموکرات وی در نظرسنجی پس از مناظره دوم با تفاوت محسوسی پیش افتاد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس تی وی، در اولین نظرسنجی پس از افشای اظهارات زنندۀ دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، حمایت از هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، افزایش یافته‌است.

نتایج نظرسنجی مشترک وال‌استریت ژورنال و ان‌بی‌سی نیوز از میان 4 نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا حاکی است، 46 درصد از رأی‌دهندگان احتمالی به کلینتون و 35 درصد از آنان به ترامپ رأی خواهند داد.

همچنین گری جانسون، نامزد حزب لیبرترین و جیل استین، نامزد حزب سبزهای آمریکا نیز در این نظرسنجی حضور داشتند که درصد کمی از مردم امریکا از آنان حمایت می‌کنند.

بعلاوه در نظرسنجی میان کلینتون و ترامپ، نامزد حزب دموکرات از حمایت 52 درصدی و نامزد حزب جمهوری‌خواه از حمایت 38 درصدی برخوردار است.

این نظرسنجی پس از افشای فایل زنندۀ ترامپ در روز جمعه و پیش از برگزاری مناظرۀ دوم انتخاباتی میان ترامپ و کلینتون انجام شده‌است.

دومین مناظره میان کلینتون و ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا، در ساعات اولیۀ صبح روز دوشنبه (به وقت ایران) در دانشگاه واشنگتن در شهر سن‌لوئیس در ایالت میزوری برگزار شد.

دو نامزد در این مناظره به سوالات دو مجری و حاضران در برنامه و کاربران فضای مجازی درخصوص مسائل مختلف سیاست داخلی و خارجی پاسخ دادند، اما این مناظره تا حد زیادی تحت تاثیر اظهارات زننده افشا شده ترامپ درباره زنان قرار گرفت.

با توجه به درخواست رهبران حزب جمهوری‌خواه برای کناره‌گیری ترامپ از انتخابات، بسیاری از رسانه‌های آمریکایی این مناظره را آخرین فرصت ترامپ برای حفظ ستاد انتخاباتی‎اش می‎دانستند.

نامزد حزب جمهوری‌خواه در پی سؤال مجری مناظره دربارۀ اظهارات افشا شدۀ وی دربارۀ «آزار جنسی زنان» در فایلی که در سال 2005 ضبط شده، گفت وی هرگز زنان را مورد آزار قرار نداده‌است و سخنانش در یک فضای «مردانه» بیان شده‌اند.

وی البته اظهار شرمساری هم کرد و افزود به زنان احترام می‌گذارد.

کلینتون نیز در این مناظره گفت ترامپ نه تنها به زنان بلکه به آمریکایی‌های آفریقایی‌‎تبار، پناهجویان، معلولان، زندانیان جنگ و مسلمانان نیز توهین کرده و حاضر به عذرخواهی نشده‌است.

پنجاه‌وهشتمین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار است روز ‎18 آبان 1395 برگزار شود تا جانشین باراک اوباما پس از دو دورۀ ریاست‌جمهوری مشخص گردد.

انتهای پیام/