جمعه , ۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » گلرخ وآرش دو گُل خوشبو راه آزادي وآزادگي (مادركنارشماهستيم) به قلم احسان فتاحي

گلرخ وآرش دو گُل خوشبو راه آزادي وآزادگي (مادركنارشماهستيم) به قلم احسان فتاحي

به قلم :احسان فتاحي

12180064_1825702397656145_458947582_n
گلرخ وآرش دو گُل خوشبو راه آزادي وآزادگي (مادركنارشماهستيم)

قلمم نمي نويسد…می ترسد…نقطه ای کم دارد…در وصف حال شما دو زوج آزاده…
ولي در ابياتي مي گويم باصداي بلند

آيد آن صبحي كه، صبح ظالمان گردد غروب

پتك آهنكوب محرومان شود عمامه كوب!!!!!

فریاد کن نام آزادی را و صادقانه دیوانگی کن

که اکنون سکوت مردابیست از سکوت و سکون

عزمم دوچندان می شود وقتی من و تو، “ما” شود

وقتی من و تو، “ما” شود عزمم هزاران می شود
دستگاه بي رحم ولايت فقيه چه ميخواهد از اين دو زوج جوان
شما بجاي اينكه دست جوان ها را بگيريد كه به پيشرفت وآزادي بيان وآرامش در زندگي وشغل مناسب هديه دهيد ،فقط سركوب وجنايت وزمين گيركردن جوانان از راه مواد مخدر وفساد وبيكاري وبي بندباري را رواج داده ايد در جامعه سوخته ايران .

وجدانتان كجاست رياست هاي قضائيه اي ملاياني كه دردادگاه هاي فرمايشي همانند قاضي صلواتي ومقيسه در عرض دو دقيقه ده ها نفر را به جوخه اعدام برده ايد.
اميدواريم كه أمثالي همچون اين قاضي ها، روزگاري توسط ملت وخانواده هاي زندانيان سياسي محاكمه شوند.
شماها كه دم از راه حسين مي زنيد وخود را بصورت نمايش مضحك خاكي وتيكه تيكه مي كنيد برايش ،چرا فرموده هاي حسين را هم گوش نمي دهيد ،كه فرمود اگر دين نداريد لآقل آزاد مرد باشيد،كدام دفعه شما سران ولايت فقيه مرد بوديد كه آزاده باشيد ،شما كه نه دين داريد، نه انسانيت ،
كارنامه شما فقط جنايت وچپاولگري وشعبده بازي واعدام وسنگسار و وخمس ومتعه وقبر پرستي و جنايت عليه ملت ايران بوده
همين وبس !

روزگار عجیبی است!
شرم بر ما باد که با سکوتمان مهر تأیید بر این اعمال سفاکانه می زنیم و نفرین بر قلب هایی که چون سنگ سخت شده و نفرین بر دست ها و قدم هایی که واسطه عمل سوء و شنیع جدا کردن دو زوج جوان بی گناه از همديگر شده اند .”

واف بر ستم و ستم گر خاصه که این ستم بر دو زوج جوان مظلوم است روا داشته شود! فعال حقوق بشرباشیم یا نباشیم انسانيت وجه ممیزه ماست و ارجمندی این مقام را نه در قول بلکه در فعل و عمل تجربه کرده ایم. آموخته ایم که زن بالقوه عشق است و تا این سرشت به مرتبه فعلیت درنیاید انگار گم شده ای دارد و این «عشق» نه امری اکتسابی بلکه فطری و ذاتی است و اين دو زوج جوان بري هستند از هرنوع جرم واختلاس گناه آنها فقط گفتن كلمه حق ودفاع از انسانيت وآزادي وآزادگي بوده
اگر شمر ٧٤نفر را كشت ،شما ها كه سالهاست كه تمام جوانان ملت شريف ايران را اعدام ونابود كرديد كربلا در ايران است نه در نينوا!!!
جناب لاريجاني قاض القضات حكومت ولايت فقيه چگونه ميشود شخصي كه بيمار ودربيمارستان بستري بوده براي آن دادگاه غائبانه تشكيل داده شده ،چرا شما ها نگذاشته ايد كه وكيل از پرونده اين دو جوان دفاع كند اين چگونه عدالت علويي مي باشد كه شما دم از آن زديد شماها آبروي علي راهم برديد خدا آبرويتان را ببرد شيادان تاريخ.

بانو گلرخ جان وآرش جانم شما از پشت میله های زندان و از پس این روزهای تلخی که نمیدانیم تا کجا ادامه خواهد داشت سربلند بيرون مي آييد.
این روزگاري تلخ تبديل به صبح آزادی ميشود که رسیدنش را باور داریم.

شماها روزی سربلندان تاريخ حساب مي شويد كه بخاطر انسايت وآزادگي در برابر شيادان تاريخ ايستادگي كرديدواز میله های زندان رها پيدا مي كنيد و شادمان از متولد شدن تان، روزهای تولد وازدواج تان را به هم تبریک خواهید گفت.
آن روز هیچ مرزی در میان شماها نخواهد بود و زندان بانی همانطور كه خود گفتيد شغلی خواهد بود که منقرض شده است.
آن روز کتاب های تاریخ را از نو خواهند نوشت و شما دو گل خوش بو باغ آزادی بهترين زندگی را خواهيد داشت .

اطلاعات سپاه با پرونده‌سازی برای این فعالان سیاسی که به دلیل شرکت در تجمعات صلح‌ طلبان در برابر زندان اوین جهت رسیدگی به وضعیت زندانیان بوده حکم صادر نموده است. اصل ۲۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی به‌صراحت تشکیل اجتماعات و راه‌پیمایی‌ها بدون حمل سلاح و به‌شرط آنکه مخل به مبانی اسلام نباشد، آزاد شمرده‌شده است؛ پرسشی که در این بخش از عدم احترام به قانون توسط شعبهٔ ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی پیش می‌آید این است که چگونه گروهی با حمل سلاح گرم وارد سفارت کشوری می‌شوند و مصون از هرگونه برخورد هستند اما شرکت در تجمعی که برای اجرای قانون اساسی و قانون زندان‌هاست با حکم ۱۹ ساله مواجه می‌شود.
آرش صادقی، فعال سیاسی بود و دانشجوی اخراجی دانشگاه علامه طباطبایی به همراه همسرش گلرخ ابراهیمی در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ توسط قرارگاه ثارالله اطلاعات سپاه بازداشت و یکم دی‌ماه سال جاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام»، «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی»، «تبلیغ علیه نظام» و «تشکیل گروه غیرقانونی» و همسرش به اتهام «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» به ترتیب به پانزده سال حبس و شش سال حبس محکوم شدند.
فیلیپ لوتر، پژوهشگر و مسئول بخش خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان عفو بین‌الملل اتهام و حکم صادر شده برای گلرخ ابراهیمی ایرایی را مضحک خوانده و گفته است: «اتهامات علیه گلرخ ابراهیمی ایرایی مضحک است. او به همین سادگی قرار است برای نوشتن یک داستان که حتی منتشر نشده است چندین سال زندانی شود. این مجازاتی علیه خلاقیت و آزادی بیان است.»

این مقام مسئول سازمان عفو بین‌الملل از مقام‌های قضایی در ایران خواسته است که به جای زندانی کردن یک زن جوان که با فعالیت صلح‌آمیز حقوق بشری مخالفت خود با حکم سنگسار را ابراز می‌کند، فعالیت او را به رسمیت بشناسند و اين مجازات بيرحمانه را لغو كنند. است: «این بی‌‌رحمانه است که ایران اجرای سنگسار را قابل قبول می‌داند و آن را به نام حفاظت از اخلاق توجیه می‌کند.»

در اين بیانیه همچنین آمده است که جمهوری اسلامی در آستانه ثبت رکوردی تازه در سرکوب نسل جديدى از جوانان فعال حقوق بشر با استفاده از روش‌ها و تاکتیک‌های متفاوت ظالمانه و سرکوب‌گرانه است.

دفتر حقوق‌ بشر سازمان ملل‌ متحد و دیگر نهاد های حقوق‌بشری برای مدتهای طولانی از مقامهای رژیم ایران، خواسته‌ اند که آرش صادقي را آزاد کنند، اما هیچکدام موثرواقع نشده است . محکومیت او بیانگر این است که در ایران بطور فزاینده تحمل دفاع از حقوق‌ بشر پایین آمده است. ما از مقامهای رژیم ایران، مصرانه می‌ خواهیم فوراً اين حكم را لغو كند وبجاي زندان انداختن اين دو زوج جوان زندگي را به آنها هديه دهد.

ما با حمایت از خواسته‌های حقوقی و قانونی اين دو زوج جوان از تمامی سازمان‌ها و نهادهای مدافع حقوق بشر، رسانه‌های جمعی، فعالان مدنی و سیاسی؛ واکنش مناسب و اقدام فوری نسبت به پرونده ناعادلانه گلرخ إبراهيمي ولغو حكم ١٩سال آرش صادقي را خواستاریم. ما امیدوار هستیم همگان نسبت به بیانیه جهانی حقوق بشر، کنوانسیون‌ها و پروتکل‌های الحاقی آن مسئولانه رفتار کرده و با پرهیز کردن از بی‌عملی و سکوت اختیار کردن‌های مصلحتی، هدف والای انسانی دفاع از حقوق بشر را بدون تبعیض عملی کنند.

گلرخ جان وآرش جان ما تاآخرین لحظه در کنارشماهستیم وبه بودن شما افتخار میکنیم.
به امید این که نظام جمهوری اسلامی در صدور حکم شما تجدیدنظر کنندوآبروی را به قوه قضائیه خود برگردانند.

 

احسان فتاحي
١٦مهر٩٥

مقاله منتشر شده منعکس کننده نظر نویسنده می باشد.