یکشنبه , ۳۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ولایتی در دیدار با رئیس مجلس سوریه: ایران حمایت از بشار اسد را ادامه می‌دهد

ولایتی در دیدار با رئیس مجلس سوریه: ایران حمایت از بشار اسد را ادامه می‌دهد

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همچنان حمایتهای خود را از سوریه ادامه می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، علی‌ اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر امروز دوشنبه (5 مهر) در دیدار با هدیه خلف عباس رئیس مجلس سوریه ضمن خیر مقدم به وی و هیئت همراه، گفت: انتخاب مجدد شما به عنوان رئیس مجلس سوریه را تبریک می‌گویم.

وی با تاکید بر اینکه موضع ما با کشور دوست و برادر سوریه در مبارزه با تروریسم مشترک است، گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون روابط ایران با سوریه رو به رشد، راهبردی و استراتژیک بوده و این روابط قطعا ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هر روز پیوند دو کشور ایران و سوریه قویتر و گسترده‌تر می‌شود، تصریح کرد: در آزمونهای مختلف در برابر مشکلات این دو کشور همواره در کنار هم بودند.

ولایتی اظهار کرد: از ابتدای حمله بیگانگان به سوریه که نزدیک به 80 کشور هستند هزینه‌های فراوانی علیه سوریه و خسارت زیادی بر ملت این کشور وارد شده است.

وی با بیان اینکه دولت و ملت سوریه تنها به دلیل اینکه در برابر صهیونیستها ایستاده‌اند امروز این هجمه‌ها به آنها وارد می‌شود، گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران کماکان تا پیروزی نهایی ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ما از تمامیت ارضی سوریه حمایت می‌کنیم، افزود: ما از دولت قانونی بشار اسد که منتخب مردم سوریه هستند قویا حمایت می‌کنیم.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل ادامه داد: عده‌ای تروریست سوری و غیر سوری علیه دولت قانونی که بر اساس دموکراسی در سوریه ایجاد شده است اقداماتی را انجام می‌دهند.

ولایتی با بیان اینکه برخی کشورهای غربی و عربی مرتجع منطقه علیه دولت قانونی سوریه اقداماتی انجام داده‌اند، گفت: مثلا عربستان سعودی که در تاریخش حتی یک انتخابات برگزار نکرده امروز ادعای دموکراسی در سوریه را دارد.

وی ادامه داد: آنچه که امروز به عنوان سلفی‌گری که شاخه‌ای از وهابیت است و ساخته و پرداخته سعودیها است هیچ ارتباطی با اسلام ندارند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خوشبختانه در ماههای اخیر شاهد پیروزی ملت، دولت و متحدین سوریه در مبارزه با تروریستها بوده‌ایم که امیدواریم هر چه زودتر سوریه از دست تهاجمات بیگانگان و سلطه آنها آزاد شود.

ولایتی با تاکید بر اینکه از یک سال گذشته ایران، روسیه و سوریه ارتباط تنگاتنگی برای مقابله با تروریستها داشته‌اند، خاطر نشان کرد: این 3 کشور دوشادوش  و هماهنگ با هم با تروریستها مبارزه می‌کنند که باید این هماهنگی را ارج بنهیم.

وی اظهار کرد: قرائن نشان می‌دهد که به زودی شهرهای اشغال‌شده توسط تروریستها و حامیان آنها آزاد خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه داد: اینکه کشورهای غربی از تروریست حمایت می‌کنند و علیه دولت قانونی سوریه مدعی هستند از عجایب روزگار است.

ولایتی با بیان اینکه پس از اتفاقات در دیرالزور پس از اعلام آتش‌بس تعدادی از کشورهای غربی بیانیه‌ای صادر کردند و روسیه را مقصر آن ماجراها دانستند که این ناصحیح بود. این آمریکا بود که با حمله به دیرالزور آتش‌بس را شکست.

وی با بیان اینکه آمریکا تروریستها را به دو دسته خوب و بد تقسیم می‌کند، گفت: تروریستها همه پیروان شیطان هستند و هرکجا برسند مردم را می‌کشند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه داد: تروریستها 40 درصد جمعیت سوریه را یا آواره کرده یا آنها را جابجا کرده‌اند و زندگی معمولی آنها را نزدیک به 5 سال است مختل کرده‌اند در صورتیکه این اقدامات هیچ توجیه قانونی ندارد.

ولایتی با تاکید بر اینکه خوشبختانه امروز تعداد کشورهایی که دریافته‌اند بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد رو به افزایش است، خاطر نشان کرد: امروز تعداد کشورهایی که دولت دمشق را به عنوان محور صلح و گفت‌وگوها می‌شناسند زیاد شده که امیدواری بزرگی در عرصه بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه پایان یافتن جنگ در سوریه تحولات زیادی برای منطقه خواهد داشت، ادامه داد: پایان جنگ در سوریه نشان می‌دهد که چگونه مردمی که صاحب امکانات کمی هستند چگونه می‌توانند 5 سال در برابر حملات همه‌جانبه مقاومت کنند که این الگویی برای منطقه در آینده خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه حمایت از دولت سوریه دستاورد مهمی برای خط مقاومت در منطقه است، افزود: جمهوری اسلامی ایران کماکان به حمایتهای خود ادامه می‌دهد چون دفاع از سوریه، دفاع از ایران است.

انتهای پیام/