جمعه , ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » وقوع انفجار وتیراندازی درمالمو در سوئد

وقوع انفجار وتیراندازی درمالمو در سوئد

تیراندازی در سوئد 4 زخمی بر جای گذاشت

پلیس شهر مالمو تیراندازی در این شهر را تائید کرده و برخی از رسانه‌های سوئد هم نوشته‌اند که صدای انفجاری قدرتمند در شهر به گوش رسیده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پلیس شهر «مالمو» سوئد روز یکشنبه تائید کرد که بر اثر تیراندازی در جنوب این شهر چندین نفر زخمی شده‌اند.

به نوشته روزنامه «میرور»، این تیراندازی کمی پیش از ساعت 7 عصر به وقت محلی رخ داده و در حال حاضر عملیات پلیس برای یافتن مهاجم که پس از تیراندازی گریخته در جریان است.

یک شاهد به رسانه‌ها گفته است که در جریان این حادثه حدود 20 گلوله شلیک شده و مهاجم که سوار یک خودروی «آئودی» بوده به سرعت از محل فرار کرده است.

رسانه‌های سوئدی تعداد زخمی‌های این حادثه را 4 نفر اعلام کرده‌اند.

«اوا گان وستفورد» سخنگوی پلیس منطقه با تائید حادثه و زخمی شدن «بیش از یک نفر»، گفت: «تا الان بیش از این چیزی نمی‌دانیم.»

وی افزود: «چون این حادثه همزمان با مسابقه شهرآورد فوتبال بین “مالمو اف. اف” و “هلسینبورگز آی. اف” رخ داده، تعداد زیادی از نیروهای پلیس آماده‌باش هستند.»

با گذشت دو ساعت از این حادثه، روزنامه میرور به نقل از رسانه‌های سوئدی از شنیده شدن صدای انفجار در این شهر خبر داده و نوشته است که پلیس هشدار احتمال حمله تروریستی صادر کرده است.

بنا بر این گزارش، تیم‌های کشف و خنثی‌سازی بمب به محل حادثه اعزام شده‌اند.

پلیس هنوز وقوع حادثه دوم را تائید نکرده است.

مالمو سومین شهر بزرگ سوئد است و دو ماه قبل هم شاهد یک مورد تیراندازی دیگر بوده است.

روزنامه اکسپرس سوئد نوشته است که پلیس این کشور یک بسته مشکوک را در مدرسه‌ای در شهر «گوتنبرگ» کشف و خنثی کرده است.