پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » علی مطهری میکوشد تا مُهر سکوت را از لبانِ سعید مرتضوی بردارد و او را متقاعد به تشریح چونگی جنایت فجیع شهادت مظلومانه شادروان زهرا کاظمی بنماید.

علی مطهری میکوشد تا مُهر سکوت را از لبانِ سعید مرتضوی بردارد و او را متقاعد به تشریح چونگی جنایت فجیع شهادت مظلومانه شادروان زهرا کاظمی بنماید.

دکترعلی مطهری نایب رئیس مجلس شورا درگفتگو با اصحاب رسانه اعلام کرد:”خوب است ایشان (سعیدمرتضوی) نامه ای هم در مورد زهرا کاظمی بنویسد و موضوع را روشن کند. این‌ها باید برای ما درس شود تا در آینده با اختیارات وسیع دادن به یک فرد موجب بدبختی خودش و افراد دیگر و آسیب اجتماعی نشویم”.

دکتر علی مطهری در بخشهای دیگری از این گفتگو با سایت حکومتی ایسنا اضافه کرد: “این که ایشان سه جوان روح الله امینی، کامرانی و جوادی فرد را «شهید» (کهریزک) نامیده است نشان می‌دهد که اعتراض مدنی را در جمهوری اسلامی ایران به رسمیت می شناسد و مانند برخی افراد نیست که معتقدند – اگر چه به زبان نمی آورند – اساسا در جمهوری اسلامی ایران خطایی رخ نمی دهد و کسی هم حق اعتراض ندارد و هر معترضی را ضد نظام وحتی ضد اسلام و ولایت معرفی می‌کنند.

این یک نقطه مثبت درنامه ایشان بود و حتی می‌تواند از تعبیر «شهید» نتیجه  گرفته آقای مرتضوی معترضان سال ۸۸ را محق می‌داند، اما به نظر من بیش از آنکه آقای مرتضوی به عنوان مسئول خطاهای خود مجرم باشد کسانی که چیزی به نام مرتضوی را ساختند و از او حمایت کردند مجرم هستند. وقتی شما به جوانی کم تجربه آن همه اختیارات بدهید که هر نشریه ای را که خواست تعطیل کند و هر رفتاری با متهمان داشته باشد خود به خود سرکش می‌شود و طبیعت آن است.  افرادی از آقای مرتضوی که دنبال قدرت بود به عنوان ابزار دست استفاده کردند و در پشت سر او پنهان شدند که به نظر من پرونده آن‌ها هم باید مورد رسیدگی قرار گیرد. مسأله ای که برای من حل نشده است حمایت عجیب آقای احمدی‌نژاد به عنوان رئیس جمهور از آقای مرتضوی است که با علم به تخلفات و خطاهای ایشان این مقدار از او حمایت کرد تا آنجا که حاضر شد وزیر کار به خاطر حمایت رئیس جمهور از آقای مرتضوی برکنار شود و حادثه یکشنبه سیاه مجلس نهم در روز استیضاح وزیر کار رخ دهد. چرا که دلیل اصلی استیضاح وزیر کار دولت دهم عزل نکردن آقای مرتضوی از ریاست سازمان تامین اجتماعی بود در حالی که طبق قانون و خصوصا رای دیوان عدالت اداری باید او را عزل می کرد. خوب است ایشان نامه ای هم در مورد زهرا کاظمی بنویسد و موضوع را روشن کند. این‌ها باید برای ما درس شود تا در آینده با اختیارات وسیع دادن به یک فرد موجب بدبختی خودش و افراد دیگر و آسیب اجتماعی نشویم”.