چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » سیاستگذاری جدید اداره تکفیری فرق و ادیان و سازمان ضدتبلیغات اسلامی و قرارگاه ثارالله در مقابله باتصوف و عرفان در ایران: ایجاد “نهضت روشنگری”(؟!!) درجامعه برای مقابله با”عرفانهای نوظهور”!!

سیاستگذاری جدید اداره تکفیری فرق و ادیان و سازمان ضدتبلیغات اسلامی و قرارگاه ثارالله در مقابله باتصوف و عرفان در ایران: ایجاد “نهضت روشنگری”(؟!!) درجامعه برای مقابله با”عرفانهای نوظهور”!!

 آخوندکی موسوم به سالاری (از عناصر سرسپرده موسسه تکفیری موسوم به “حق پژوهی در خراسان”!!!-  – که ازسرکردگان چماقداران ضد تصوف و عرفان در ایران بشمار میرود، ناگهان خوابنما شده و- به خبرنگار سایت تکفیری فرقه نیوز  میگوید: بهترین راهکار مقابله با عرفان های نوظهور و فرق انحرافی، تببین درست، زیبا و کاربردی عرفان ناب شیعی است که چنین کاری را فقط از طلاب حوزه های علمیه می توان توقع داشت و اگر این اتفاق رخ دهد جایی برای بروز و ظهور عرفان های نوظهور نمی ماند.
همزمان با این مزدور بسیجی عرفان ستیز و خمینی زدا، آخوندک بسیجی بی سواد و پرمدعای دیگری موسوم به  مظاهری سیف  رییس مؤسسه تکفیری وابسته به قرارگاه ثارالله موسوم به “موسسه بهداشت معنوی”!!! عاجزانه در یک اعتراف ناگزیر میگوید: عرفان های نوظهور فعالیت بسیار بالایی در فضای مجازی داشته و از این طریق افراد زیادی را به خود جذب کرده اند؛ به همین دلیل حضور در فضای مجازی و مقابله با افکار و فعالیت های ترویجی آن ها در این فضا بسیار مهم است.
آخوندک مظاهری سیف با اعتراف به شکست سیاستهای گذشته اداره فرق و ادیان در مقابله با مکتب تصوف و عرفان و معرفت و خودشناسی در ایران از طریق تخریب حسینیه های دراویش و زندان کردن و به گلوله بستن اصحاب تصوف و عرفان در چهارگوشه ایران، میگوید:” باید توجه داشت که با روش های تبلیغی گذشته نمی توان به نیازهای روز پاسخ داد و باید برای مقابله با این جریان های نوظهور، روش های نوین اتخاذ کنیم!”
درحالیکه لجنزار چپاول و غارتگری بیت المال در نظام ضد اسلامی اسیر در دست مشتی آخوندک جاهل عالمگیر شده، این جوانک آرایش و پیرایش کرده!! در یک ادعای بیسروته مدعی شد: “از سوی دیگر هم باید معارف دین مبین اسلام را به خوبی در جامعه تبیین کنیم.اگر بتوانیم در جامعه ترکیبی از معنویات اسلامی و نقد معنویات کاذب را ارائه دهیم، نتایج بهتری خواهیم گرفت؛ معیارها و شاخص های کلی عرفان های نوظهور و اهم مسائل جزئی آن ها باید به عنوان عوامل خطر به مردم توضیح داده شود.”
حجت الاسلام مظاهری سیف با بیان اینکه عرفان های نوظهور فعالیت های ترویجی خود را در قالب های گوناگون انجام می دهند، خواستار ایجاد نهضت روشنگری در جامعه برای مقابله با این عرفانهای دروغین شد.
به گزارش سایت تکفیری موسوم به فرقه نیوز و به نقل از رسا؛ آخوندک حمیدرضا مظاهری سیف(کارشناس ادیان و عرفان های نوظهور!!!) با اشاره به ضرورت مقابله حوزه های علمیه با جریان های نوظهور، اظهار داشت: مسأله مهم درباره عرفان های نوظهور این است که تحت عناوین غیر مستقیمی فعالیت می کنند.فعالیت این گروه ها متکثر و منتشر در جامعه بوده و به گونه ای است که ممکن است در قالب یک باشگاه ورزشی، کلاس آموزشی، حتی در قالب یک محفل خانگی دوستانه یا آرایشگاه زنانه، جلساتشان شکل بگیرد و اهداف ترویجی آن ها پیش برود.مهمترین کار برای مقابله با آن ها این است که یک نهضت روشنگری در جامعه ایجاد کنیم تا مردم در مقابل فعالیت های ترویجی عرافان های کاذب و نوظهور نفوذ ناپذیر شوند.

طلاب سربازان نهضت روشنگری، و انتقاد از عملکرد ضعیف مدیران حوزه علمیه

ایجاد این نهضت روشنگری بر عهده طلاب و مبلغان حوزه علمیه است؛ اگر عرفان های کاذب را تهدیدی برای ارزش های اسلامی می دانیم، دفاع از ارزش های اسلامی بر عهده حوزه علمیه و طلاب است. طلاب و مبلغان باید پرچم دار ایجاد این نهضت روشنگری باشند و بتوانند جامعه را به آگاهی های لازم مجهز کرده و به مقابله با گسترش عرفان های کاذب در جامعه بپردازند. مدیران حوزه علمیه در ابتدا باید با نقش و فعالیت های عرفان های کاذب آشنا شوند، در حالی که تا به امروز شناخت درستی در این زمینه وجود ندارد و حتی گاهی اوقات این امر را کاری غیر ضروری تلقی می کنند.متأسفانه حوزه علمیه با تشکیل کارگاه های کوتاه مدت و اطلاع رسانی ضعیف، نتوانسته در این عرصه نقش پررنگی ایفا کند؛ این مقدار از آموزش نمی تواند طلاب را به سربازان نهضت روشنگری تبدیل کند.بهتر است که حوزه علمیه با تشکیل کارگاه های آموزشی بلند مدت و با اهداف جدی تر به این عرصه ورود کند؛ همچنین پژوهش های مربوط به عرفان های کاذب چه در سطح پایان نامه و چه در سطح آزاد باید حمایت شود. در واقع باید دانش های لازم درباره عرفان های کاذب را به دست آورده و براساس آن ها آموزش های لازم را به طلاب بدهیم تا بتوانیم در جامعه ایفای نقش کرده و یک نهضت روشنگری ایجاد کنیم.
به گزارش فرقه نیوز؛

دوره های عمومی نقد و بررسی فرق انحرافی (عرفان های نوظهور ) توسط موسسه راهبردی حق پژوهی در محل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در حال برگزاری است

این دوره ویژه طلاب حوزه علمیه خراسان رضوی بوده و با هدف ارتقاع سطح دانشی و بصیرت افزایی طلاب برگزار می گردد. در این کارگاه استاد سالاری نخست به چرایی به وجود آمدن عرفان های نوظهور پرداخت و در ادامه راهکارهای مقابله با آنها را مورد بررسی قرار داد.اگر انسان ها متوجه هدف خلقت خود که همان عبادت است شوند و خداوند را محور رفتار خود قرار دهند اندیشه اومانیستی و انسان محوری عرفان های نوظهور نخواهد توانست انحرافی در اعتقادات مردم ایجاد کند.

این دوره تا روز شنبه 27 شهریور سال 1395 ادامه خواهد داشت.