چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » حسین شریعتمداری: آل سعود مصداق عینی شجره ملعونه درقرآن کریم است زیرا مسلمانان یمن و عراق و سوریه و لبنان در آتش خودکامگی شاه عربستان میسوزند!!

حسین شریعتمداری: آل سعود مصداق عینی شجره ملعونه درقرآن کریم است زیرا مسلمانان یمن و عراق و سوریه و لبنان در آتش خودکامگی شاه عربستان میسوزند!!

مدیرمسؤول روزنامه کیهان گفت: اگر مقام معظم رهبری برای توصیف آل سعود در اوج بلاغت و ایجاز، از عبارت شجره ملعونه یا همان شجره خبیثه استفاده می‌کنند، به این خاطر است که آل سعود مصداق عینی این توصیف خداوند در قرآن کریم است.

حسین شریعتمداری، بکار بردن عبارت شجره ملعونه برای حکومت آل سعود توسط رهبر انقلاب را حاوی مضامین دقیق و هدفمند دانست و اظهار داشت: اگر سازمان بسیج مستضعفین به شجره طیبه‌ای تشبیه می‌شود که  «أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِی السَّماءِ»، به این خاطر است که کشور ما همیشه از برکات و محسنات مجاهدت‌های بسیجیان بهره برده است و میوه‌های آن از پیروزی در جنگ گرفته تا دستاوردهای دفاعی، موشکی، علمی، فرهنگی و اجتماعی، همیشه کام ملت را شیرین کرده است.

وی افزود: در مقابل شجره طیبه، شجره ملعونه قرار دارد که میوه‌های آن جز تلخی و بلا نیست و اگر مقام معظم رهبری برای توصیف آل سعود در اوج بلاغت و ایجاز، از عبارت شجره ملعونه یا همان شجره خبیثه استفاده می‌کنند، به این خاطر است که آل سعود مصداق عینی این توصیف خداوند در قرآن کریم است.

مدیرمسؤول روزنامه کیهان تشریح کرد: به قول مفسران بزرگی چون علامه طباطبایی، کلمه شجره در این عبارت نباید به معنای درخت گرفته شود بلکه منظور از این کلمه، سلسله و مجموعه اعضای یک خاندان است؛ همچون هنگامی‌که می‌گوییم فردی شجره‌نامه خانوادگی دارد و مقصود ما معنی دیگری غیر از معنای درخت است، شجره ملعونه نیز به خاندان، سلسله و یا یک خط‌مشی گفتمانی گفته می‌شود که برای یک کشور، ملت و حتی کل امت، بلا و زیان به همراه داشته باشد.

وی گفت: آل سعود شجره خبیثه‌ای است که با گفتمان و ایدئولوژی خود تنها بدبختی برای مسلمانان به همراه داشته است؛ مسلمانان یمن، عراق، سوریه و لبنان در آتش جهل و خودکامگی پادشاه عربستان می‌سوزند و گروهک‌های تکفیری تروریستی همچون سگ هار آل سعود در منطقه، تنها از گوشت مسلمانان تغذیه می‌کنند و به شیعه و سنی هم رحم نمی‌کنند.

شریعتمداری داعش را فرزند حرام آل سعود خواند و بیان کرد: هر جا که کسی می‌خواهد فردی را متهم به افراطی‌گری و جاهلیت کند، به او نَسَبی از داعش می‌دهد، امروز داعش نماد وحشی‌گری و جاهلیت کور است و عربستان سعودی کشوری است که با گفتمان حاکمیتی خود، داعش‌ها و النصره‌ها را در دامان می‌پروراند.