چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » آخوند زائری: مرتضوی باید اعدام شود؛ اعتراض کوچکزاده به اعتراف نامه سعید مرتضوی درباره واژه شهید؛ سعیدحجاریان: مرتضوی براساس احکام فقهی باید مجازات شود!

آخوند زائری: مرتضوی باید اعدام شود؛ اعتراض کوچکزاده به اعتراف نامه سعید مرتضوی درباره واژه شهید؛ سعیدحجاریان: مرتضوی براساس احکام فقهی باید مجازات شود!

ارواح قربانیان بیگناه سیاهچال کهریزیک در انتظار آونگ شدن مرتضوی نامرد هستند!

درخواست اعدام برای مرتضوی

حجت الاسلام زائری روزنامه نگار اصولگرا در سایت الف وابسته به احمد توکلی نوشت:بقای جمهوری اسلامی به اعتماد عمومی و اعتقاد مردمی وابسته است و اعتقاد مردم به عوامل گوناگونی همچون رأی دادگاه مرتضوی بستگی دارد.جرم او تنها قتل قربانیان مظلوم کهریزک و معمای پیچیده زهرا کاظمی نیست و اتهام او نیز فقط اختلاس ها و دروغ ها و پرونده های مطبوعاتی و … نیست. بسیار نکته های وحشتناک هست که اگر روزی فضای لازم فراهم شود شاید بر زبان ها بیاید و به گوش ها برسد.اعتماد مخدوش مردم مخصوصا در وضعیت خطرناک و حساس فعلی تنها با حکم اعدام او قدری ترمیم خواهد شد و هرگونه سستی و تهاون نسبت به این موضوع و بی توجهی به خسارت های سهمگین و جدی که او به ارکان جمهوری اسلامی وارد کرده است منجر به تهدیدهایی خواهد شد که فروپاشی نظام کمترین آنها خواهد بود.”الملک یبقی مع الکفر و لا یبقى مع الظلم / نظام حاکمیت با کفر می پاید اما با ستم از هم خواهد گسست ” ! و خدا هم هیچ تعهدی نداده که ما هر کار خواستیم بکنیم و باز هم جمهوری اسلامی را حفظ کند! و ننگ بر امثال من اگر برای منفعت و مصلحت یا به طمع جیفه دنیا بر غارت دین مردم سکوت کنیم و دم برنیاوریم !

عصبانیت کوچکزاده از نامه مرتضوی

مهدی کوچک زاده در اعتراضی تلگرامی به نامه ی عذرخواهی سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران در پرونده ی بازداشتگاه کهریزک، نوشت: مگر ممكن است هم ايثارگراني كه خون پاكشان در راه دفاع از اين نظام مقدس و مظلوم ريخته شده «شهيد» باشند و هم باغيان فتنه گري كه در برابر اين نظام قد علم كرده اند؟! جل الخالق! در بخشی از متن یادداشت تلگرامی آقای کوچک‌زاده می‌خوانیم: چه كساني «شهيد» ناميده شده اند؟ كساني كه در درگيري خياباني، عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي و لجاجت سران باغي فتنه، مجروح و توسط پليس دستگير و بعد در زندان يا بيمارستان و قصور احتمالي معدودي از دست اندركاران مسائل آن روزها از جمله پزشكان و چند مأمور انتظامي، قبل از محاكمه و صدور حكم، از دنيا رفته اند و حسب اطلاعات موثق ديه ی آنها هم توسط نيروي انتظامي تأمين و داده شده! آيا به راستي اينها شهيدند؟! آقاي مرتضوي دادستان محترم وقت كه بار همه ی جنايات سران باغي فتنه را در چند سال برو و بيا در دادگاهها و آبرو ريزي، به تنهايي پاسخ داده اند و امروز تبرئه شده اند بهتر از هر كس بار محتوايي و معني كلمات را مي داند، يقينا براي رعايت حرمت كلام مقام معظم رهبري كه تاكيد داشتند بساط فتنه بايد بدون صدمه به مردم برچيده شود (كه متاسفانه به دليل لجاجت سران باغي فتنه ميسر نشد) و احتمالا براي التيام خانواده هاي درگذشتگان، عليرغم تبرئه از سوي دادگاه و ديوانعالي كشور در بحث معاونت، عذرخواهي كرده اند اما لزوما اين به معناي درستي به كارگيري لفظ مقدس «شهيد» براي متهمان به بغي و محاربه نيست! لازم به تذكر است كه حسب شنيده هاي موثق، حتي بنياد شهيد نيز از پذيرش نام اين افراد به عنوان «شهيد» امتناع نموده است!

واکنش جالب حجاریان به عذرخواهی مرتضوی

سعید حجاریان خواستار رعایت قاعده فقهی «اقرار العقلاء علی انفسهم» در مورد سعید مرتضوی شد .این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نامه‌ عذرخواهی سعید مرتضوی در ارتباط با وقایع بازداشتگاه کهریزک، اظهار کرد: آقای مرتضوی در این نامه از کشته‌شدگان حوادث بازداشتگاه کهریزک به عنوان شهید یاد کرد، نفس استفاده از واژه شهید، از سوی او به منزله اقرارش بر به وقوع پیوستن آن جنایت هولناک است.حجاریان ادامه داد: وی در این نامه پنج بندی گفته؛ وقایع کهریزک حوادثی غیر عمد بوده است، پس در نهایت او به دست داشتن در این حادثه اقرار کرده و مقصر محسوب می‌شود، اما قبلا اعلام کرده‌ بود از ماجرای کهریزک خبر نداشته است. در هر صورت بر اساس قاعده فقهی «اقرار العقلاء علی انفسهم» ، قاضی می‌تواند بر پایه اقرار کردن شخص متهم، برای او حکم صادر کند.این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: سعید مرتضوی اعتقاد دارد حوادثی که در زمان دادستانی او رخ داده است، غیر عمد بوده؛ پس او حکم قتل غیر عمد را باید قبول داشته باشد.حجاریان همچنین یادآور شد : اگر از عذرخواهی مرتضوی توبه تعبیر شود، باید از او انتظار اجرای شرایط قبول توبه را مطابق آنچه در اسلام آمده است داشته باشیم.وی در ارتباط با ضرورت اجرای شرایط توبه توسط مرتضوی تصریح کرد: او اول باید قول بدهد که دیگر آن گناهان را تکرار نکند، دوم باید آن‌ها را جبران کند .در گام سوم بر اساس شرایط توبه از گناه، هر آنچیزی که از آن فسادها به دست آورده را باید پس دهد؛ اگر آدم کشته، قصاص شود، اگر معاونت در قتل داشته حکم بگیرد و غرامت بدهد، به هر حال باید بر اساس قواعد فقهی و قانونی مجازات شود.ایسنا این خبر را منتشر کرده است.