چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » روزنامه روسی «ایزوستیا»: با اراده مشترک ایران و روسیه پایگاه هوائی نوژه همدان محل استقرار کامل بمباردیه های استراتژیک دوربردِ روسی شده است!

روزنامه روسی «ایزوستیا»: با اراده مشترک ایران و روسیه پایگاه هوائی نوژه همدان محل استقرار کامل بمباردیه های استراتژیک دوربردِ روسی شده است!

یک رسانه روسی یادآور شد به بهانهء مبارزه با تروریسم برنامه ریزیهایی بین ایران و رسیه درجریان است  برای آماده سازی پایگاه هوایی همدان جهت استقرار  کامل و دائمی بمب افکن های دورپرواز روسیه با قابلیت حمل کلاهکهای اتمی  !
به گزارش خبرگزاری مهر ، اسپوتنیک به نقل از  یک روزنامه چاپ روسیه متذکرشد که مسکو و تهران هم اکنون در حال رایزنی با هدف استقرار دوباره بمب افکن های روس در پایگاه هوایی همدان هستند.
خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، روزنامه «ایزوستیا» (Izvestiya) به نقل از یک منبع نظامی و دیپلماتیک که خواست نامش فاش نشود در این باره نوشت: گفته می شود که هر دو کشور ایران و روسیه در حال برنامه ریزی برای آماده سازی پایگاه (هوائی نوژه همدان) برای استقرار احتمالی جنگنده های روسی هستند. یگان هوایی راهبردی آنتونوف An-۱۲۴ و ایلیوشین Il-۷۶ با بیش از بیست پرواز همدان را برای میزبانی بمب افکن های روسی سوخو- ۲۴ و توپولوف Tu-۲۲M۳ آماده می کنند. مهم ترین گام در این مسیر استقرار تسلیحات کافی هواپرتاب و جابجاسازهایی است که برای تجهیز تسلیحات هوایی بر هواپیماها لازم است.
«ایگور زُتوف» عضو کمیته دفاعی دومای روسیه نیز در این باره به روزنامه «ایزوستیا» اعلام کرد: هر گونه اقدام شامل استقرار مجدد نیروی هوایی روسیه در پایگاه هوایی همدان در راستای مبارزه با تروریسم مطلوب خواهد بود.

عضو کمیته دفاعی دومای روسیه به این روزنامه گفت: ما به تشریک مساعی سایر کشورها در مبارزه با تروریسم نیاز داریم. اگر روسیه به این پایگاه هوایی بازگردد، بهترین انتخاب خواهد بود. همدان پایگاه هوایی است که مستقیماً بر این تلاش ها تأثیرگذار خواهد بود.