یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » سخنان حاج سعید قاسمی در برنامه بزرگداشت شهدای منا و حج خونین

سخنان حاج سعید قاسمی در برنامه بزرگداشت شهدای منا و حج خونین

 دولت بگوید چه فشارهایی به آل‌سعود آورد؛ شما حتی سفر نیویورک را هم رها نکردید/ اگر تهدید رهبری نبود یک پیکر هم از منا به ایران باز نمی‌گشت / ظریف یک هفته بعد به تهران آمد؛ کدام فشار!؟
شما حتی وقتی که فاجعه منا اتفاق افتاد سفر نیویورک را رها نکردید در حالی که بیش از 460 نفر از هموطنان‌مان که فقط یکی از آنها غضنفر رکن‌آبادی بود به شهادت رسیده بودند،‌ بعد از شما هم یک هفته بعد ظریف به ایران آمد، شما کدام فشار را به آل‌سعود آوردید.

گروه سیاسی – رجانیوز: حاج سعید قاسمی در مراسم بزرگداشت شهدای حج خونین و شهدای منا که در بهشت زهرای تهران برگزار شد با اشاره به لزوم بازخوانی مجدد پیام امام درباره آل‌سعود که هنوز داغ و تازه است، اظهار داشت: حضرت امام بعد از فاجعه حج خونین سال 66 فرمودند اگر ما از آمریکا و مسئله قدس بگذریم از آل‌سعود نخواهیم گذشت و این جنایت با آب زمزم هم پاک نمی‌شود.

به گزارش رجانیوز، قاسمی یکی از علت‌های بروز چنین جنایت‌هایی را تغییر اولویت‌های کاری مسئولان برشمرد و ادامه داد: برخی از مسئولان از لحاظ فکری استحاله شده‌اند و همین دشمن را جری‌تر می‌کند که جنایات خود را تکرار کنند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به پیام حضرت امام برای شهدای حج خونین همزمان با پیام قطعنامه یادآور شد: 28 سال است که پیام امام سانسور می‌شود و این بخش‌های پیام نه در شب‌های قطعنامه و در سالگرد خونین حج خوانده نمی‌شود، چرا بعد از 30 سال باید این پیام‌ها در انباری باشد و خاک بخورد. آیا ما مدل جدید ارتباط با آل‌سعود را از نخبگان می‌گیریم، چرا این سانسورها صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به بخش دیگری از پیام حضرت امام درباره آل‌سعود تصریح کرد: امام در پیام خود فرمودند ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از آمریکا و آل‌سعود برطرف خواهیم کرد و داغ این حسرت بزرگ را بر دلشان خواهیم گذاشت؛ ما باید این حرف‌های امام را آویزه گوش کنیم اما برخی برای این حرف‌ها نیستند، برخی افراد اصلا مسئله برائت را قبول ندارند در حالی که امام فرموده است حج بی‌برائت حج نیست.

قاسمی با یادآوری شهادت 7 هزار نفر از حجاج در فاجعه منا به بند دیگری از فرمایشات حضرت امام اشاره کرد و ادامه داد: امام در پیام تاریخی خود فرمودند از آنجا که در سلطه بیگانگان گرفتار مرگ تدریجی شده‌اید باید بر وحشت خود بر مرگ غلبه و از وجود جوانان شهادت‌طلب برای شکستن جبهه کفار استفاده کنید چراکه عزت و حیات در سایه مبارزه است و اولین گام در مبارزه اراده و تصمیم بر این است که سیادت کفر و شرک خصوصا آمریکا را بر خود حرام کنیم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تاکید کرد: روی این صحبت امام با کسانی است که سلطه کدخدا را پذیرفته‌اند و آنقدر گزافه‌گو هستند که یک روز را به عنوان روز تعامل با جهان‌خواران اعلام کرده‌اند و از این ننگ بالاتر در تاریخ جمهوری اسلامی نداریم.

وی در ادامه سخنان خود به بخش دیگری از فرمایشات حضرت امام اشاره کرد و گفت: حضرت امام فرمودند ما چه در مکه باشیم و یا نباشیم دل و روح‌مان با ابراهیم (ع) و در مکه است؛ این رویکرد حضرت امام قابل توجه کسانی است که تا روز آخر التماس سعودی می‌کردند که راه را باز کند.

قاسمی تصریح کرد: امام فرمودند دروازه‌های مدینه را به روی ما ببندند یا بگشایند رشته محبت‌ ما نسبت به پیامبر سست نمی‌شود و ما به سوی مکه نماز می‌گزاریم و به سوی کعبه می‌میریم و منتظر نمی‌مانیم که حاکمان بی‌شخصیت برخی کشورهای اسلامی و غیر اسلامی از حرکت ما پشتیبانی کنند، ما مظلومان همیشه تاریخ و پابرهنگانیم که اگر هزار بار قطعه قطعه شویم از مبارزه با ظالم دست برنمی‌داریم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه اصل مبانی چالش ما با اصلاحات آمریکایی که هر دفعه یک نفر پرچم آن را بلند می‌کند از اینجا شروع می‌شود، افزود: فقط شهدای حج خونین و فاجعه منا عامل کشتارشان سعودی‌ها نیستند بلکه 27 هزار شهیدی که در بهشت زهرا هستند این شجره خبیثه ملعونه در تک تک جنایت‌ها دست داشته و از ابتدای جنگ صدام را با کمک 57 میلیاردی گرم کردند و فقط یک فقره آن عملیات رمضان است که بیش از 300 تانک که آرپی چی در آن اثری نداشت را با کشتی آوردند و در خط پیاده کردند و اینها عامل شهدای ما هستند که هنوز هم از عملیات رمضان شهید می‌آورند.

وی با اشاره به کمک 27 میلیارد دلاری کویت و کشورهای خلیج فارس آنها را در جنایت علیه فرزندان ایران همدست دانست و یادآور شد: برقراری روابط با عربستان بعد از کشتار حج خونین به دو شکل اتفاق افتاد، برخی خاطرات خودشان را نوشته‌اند و گفتند همسر آقای هاشمی رفته و ارتباط ما با آنها را برقرار کرده است، به ایشان گفته‌اند که خانم فهد از شما دعوت می‌کند و شما هم این دعوت را بپذیرید و لذا می‌گویند از اینجا ارتباط شروع می‌شود که احتمالا به آن «دیپلماسی عفتی» می‌گویند.

سردار قاسمی با اشاره به شکل دوم برقراری رابطه با آل‌سعود پس از حج خونین ادامه داد: آقای ری‌شهری در کتاب خاطرات خود یکی از ذلت‌بارترین و تاسف‌بارترین مذاکرات را مذاکرات بین آقای هاشمی و امیرعبدالله عنوان می‌کند؛ در صفحه 411 کتاب ایشان درباره این دیدار آمده است که امیرعبدالله به آقای هاشمی می‌گوید این چه کسی است که برای مسئول حجاج گذاشته‌اید؟ یک نفر دیگر را بیاوریم و به او گفته می‌شود  باشد هر کس را که شما بگویید؛ عبدالله میگوید برای اعلام برائت به بیرون از عربستان بروید و هاشمی هم در پاسخ می‌گوید که ما راه‌حل داریم و تفاهم می‌کنیم. شما یک مسجدی را پیش‌بینی کنید که بلندگو هم نباشد تا ما شعارهای‌مان را بدهیم که ملک‌عبدالله به او می‌گوید اگر خبرش را در رسانه‌ها ندهند خدا هم صدای مورچه‌ها را می‌شنود و بنابراین از همان جا این نوع برائت زیر لحافی و در بئسه آغاز می‌شود.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به سخنان اخیر روحانی ادامه داد: آقای روحانی گفته است که ما داشتیم امورات را پیگیری می‌کردیم که عده‌ای جوان نادان ریختند و سفارت را گرفتند و چون روابط قطع شده ما دیگر نمی‌توانیم کاری کنیم؛ شما راست می‌گویید مانند بقیه مطالب راستی که مطرح می‌کنید، به آن دو نوجوان در فرودگاه جده جسارت شد شما چه کار کردید؟ اگر جای شما بودم روزی که این جنایت شد سفیر کثیف سعودی را اخراج می‌کردیم، شما حتی وقتی که فاجعه منا اتفاق افتاد سفر نیویورک را رها نکردید در حالی که بیش از 460 نفر از هموطنان‌مان که فقط یکی از آنها غضنفر رکن‌آبادی بود به شهادت رسیده بودند،‌ بعد از شما هم یک هفته بعد ظریف به ایران آمد، شما کدام فشار را به آل‌سعود آوردید.

وی با اشاره به تجاوز سعودی‌ها به دو نوجوان ایرانی، بی‌احترامی مکرر به حجاج، فاجعه منا و اعدام شیخ نمر اظهار داشت: وزیر خارجه ما با عادل‌الجبیر عکس سلفی گرفت و گفت برادران سعودی داغدار تروریست هستند، شما اینها را گفتید، آنها در کشتار مردم یمن یا در کاهش خصمانه قیمت نفت یا در دیدار ترکی‌الفیصل با مریم رجوی در فرانسه چه موضع محکمی گرفتند؟ اما حالا رگ غیرت‌شان برای سفارت عربستان بیرون زده و می‌گویند دیگر این فرصت تبدیل به تهدید شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر فرمایشات حضرت آقا مبنی بر پاسخ سخت و خشن ایران نبود ما نمی‌توانستیم یک جنازه را هم تحویل بگیریم و با دیپلماسی لبخند نمی‌توانیم این گونه کارها را انجام دهیم.

سردار قاسمی تصریح کرد: به دلیل داستان برجام ما هر روز یک نفوذ داریم که وزارت اطلاعات و سپاه اعلام می‌ کنند یک طرف آن به آل‌سعود بسته است اما در این وضعیت آیا شرع نیست که آقای هاشمی می گوید چه ایرادی دارد ما برای روابط حسنه اول دست خود را به سمت آل‌سعود دراز کنیم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه بخشی از این اتفاق و جنایات مربوط به عقب‌نشینی سازمان حج و بنیاد شهید است، ادامه داد: حضرت آقا سه بار درباره حقوق‌های نجومی و حرام‌خواری‌ها تذکر دادند اما آنها گوش نکردند. حال باید پرسید که آیا این افراد اهل این هستند که بگویند آل‌سعود خائنین حرم‌اند؟ آنها ارتباط با شجره خبیثه ملعونه را پذیرفته‌اند و ما باید با این تفکر مبارزه کنیم و در این مسیر باید بیشتر شهید داد.

وی با اشاره به تلاش شجره خبیثه ملعونه‌ای در داخل که برای ارتباط با ترکی الفیصل و جماعت فابیوسی تاکید دارد و ما هر روز باید منتظر یک عملیات باشیم، گفت: ما باید درباره برجام و نفوذ حواسمان را جمع کنیم چراکه همه دوست دارند از کنار مبارزه و جنگاوری با این شجره خبیثه بگذرند.