پنجشنبه , ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » خامنه‌ای در جلسه درس خارج فقه: حوزه‌های علمیه و روحانیون فضای مجازی را بشناسند!

خامنه‌ای در جلسه درس خارج فقه: حوزه‌های علمیه و روحانیون فضای مجازی را بشناسند!

 وظیفهء” روحانیون”(!!!) «مقابله با نقشه دین‌زدایی و عفت‌زدایی» است!

رهبر  با تأکید بر اهمیت «وظیفه‌شناسی» و «موقعیت‌شناسی» در بیان مسائل دینی خاطرنشان کرد: اولین وظیفه “روحانیون”(!!!) «مقابله با نقشه دین‌زدایی و عفت‌زدایی» است!!! (پرسش اول مردم اینجاست: گدام روحانیون؟ همین عمامه به سرهای فحاش”؟!)

به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبری،  رهبری صبح امروز (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس خارج فقه در سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه، با اشاره به وجود برنامه‌های گسترده برای انحراف ذهن و دل مردم و جوانان از اصل دین، اولین و مهمترین وظیفه روحانیون را «مقابله با نقشه دین‌زدایی و عفت‌زدایی» خواند و تأکید کرد: حوزه‌های علمیه و روحانیون باید با شناخت فضای مجازی و استفاده از فرصتهای آن، معارف و مفاهیم اسلامی را تبیین کنند.

خامنه‌ای با تأکید بر اهمیت «وظیفه‌شناسی» و «موقعیت‌شناسی» در کار تبلیغ و بیان مسائل دینی خاطرنشان کرد: اگر وظیفه به‌درستی شناخته نشود، علم، تقوا و حتی شجاعت نیز اثر مثبت و مورد انتظاری نخواهد داشت.

رهبر «بصیرت» را به‌معنای شناخت نیازها و واقعیات جامعه خواند و افزود: «بصیرت» یعنی بدانیم جوانِ امروز چه نیازهایی دارد و بر لوح دل آماده و مشتاق او، چه‌چیزی نقش بسته یا باید نقش ببندد.

او با اشاره به هزینه‌های گزاف و برنامه‌ریزی‌های فراوان علیه ایمان و اعتقادات مردم گفت: دشمن از طریق تولید و ترویج شبهات و همچنین تولید محتوای ضد عفت و حیا، به‌دنبال انحراف جوانان مؤمن و سالم از اصل دین و دریدن پرده‌های حیا است و امروز این کار در بستر فضای مجازی انجام می‌شود. مقابله با این نقشه را اولین و مهم‌ترین وظیفه روحانیت است. حوزه‌های علمیه و دانایان مذهب باید قابلیت مواجه شدن با لشکر عظیم دشمن را در خود ایجاد کنند.‌

خامنه ای با اظهار تأسف از ناآشنایی برخی مبلغان دینی با ابزارهای جدید رایانه‌ای و همچنین عدم درک درست از اهمیت مسئله فضای مجازی در برخی مسئولان، افزود: فضای مجازی، به‌صورت توأمان دارای منافع و مضرات بی‌شماری است که باید با استفاده از فرصتهای آن، مفاهیم اسلامی را در سطح گسترده ترویج کرد و در همین خصوص، شورای‌عالی فضای مجازی با هدف تمرکز در فکر، تصمیم و اقدام تشکیل شد.شناسایی شبهات روز و پاسخ به آنها را از جمله کارهای مهم حوزه‌های علمیه است. این کار هیچ منافاتی با فقاهت ندارد، زیرا فقه، منحصر به احکام عملی نیست، بلکه «فقه الله الاکبر» در واقع همان معارف اسلامی است و باید برای پاسخ به شبهات دینی نیز همانند کاوشهای دقیق و پردامنه فقهی، اقدام و عمل کرد.