جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » واکنش نمایندگان به طرح شکایت از علی مطهری

واکنش نمایندگان به طرح شکایت از علی مطهری

خانواده مطهری، جزو قربانیان گروه های تروریستی و منافقان هستند. متأسفانه برخی افراد کاسه داغ تر از آش هستند و خدماتی که ایشان و خانواده وی برای انقلاب کرده است را نادیده گرفته اند و به فکر خوراک رسانه ای برای غرب هستند. هیچ منطقی جز منطق احساسات نمی تواند این را قبول کند که مطهری برای درست کردن خوراک برای رسانه های بیگانه این سخنان را گفته است.

بیست نماینده مجلس شورای اسلامی، در نامه‌ای به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، خواستار برخورد با علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شدند. این نمایندگان در نامه خود به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان تأکید کردند: علی مطهری به ‌علت مواضع و اظهارنظرهای اخیر، نباید در کرسی نیابت ریاست مجلس شورای اسلامی بماند.

به گزارش «تابناک»، در جلسه علنی امروز محسن کوهکن، هنگامی که علی مطهری نایب رئیس مجلس اداره جلسه علنی را بر عهده داشت، فرصت را غنیمت دید و با ارائه تذکر آیین‌نامه‌ای نسبت به نامه چند روز قبل علی مطهری به وزیر دادگستری تذکر داد. او گفت: این موضوع اصلا سیاسی، گروهی و یا فراکسیونی نیست. اینکه نایب رئیس مجلس مطالبی را بگوید که به نوعی بیگانگان برداشت کنند که رفتار و گفتار و آنچه مورد نظر امام (ره) بوده زیر سؤال رفته، غلط است.

پس از این اخطار مطهری به دفاع از خودش پرداخت، ولی این تذکر و پاسخ البته به همین جا ختم نشد؛ جواد کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مقابل جایگاه حاضر شد و خطاب به مطهری گفت: دیگر از این کارها نکن! محمدعلی پورمختار رئیس سابق کمیسیون اصل ۹۰ و عضو فعلی کمیسیون حقوقی و قضایی نیز فریاد «مرگ بر منافق» سر داد.

اما باز هم این ماجرا پایان نیافت، دقایقی بعد مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران و چهره اصلاح‌طلب و پر سر و صدای مجلس، درخواست اخطار قانون اساسی کرد و با استناد به اصل ۸۴ قانون اساسی ـ که در آن به آزاد بودن نمایندگان در اظهارنظر اشاره می‌کند ـ به حمایت از مطهری پرداخت و البته پای محمدرضا باهنر را هم که این روزها در مجلس نیست، به میان کشید و گفت: زمانی که آقای باهنر نایب رئیس مجلس بود، درباره زمین و زمان اظهارنظر می‌کرد.

با این حال، نمایندگان مخالف پس از پایان جلسه با جمع آوری امضا، از نائیب رئیس مجلس شکایت کردند. نمایندگان در نامه خود به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، از علی مطهری به ‌علت مواضع و اظهارنظرهای اخیر خود در کرسی نیابت ریاست مجلس شورای اسلامی شکایت کرده و خواهان عزل وی از این سمت شدند.

در همین ارتباط بهرام پارسایی در گفت و گو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: متأسفانه اقدام نمایندگان برای طرح موضوع شکایت از علی مطهری، اقدام کاملا شائبه برانگیز است. مطهری جزو کسانی است که در جریان انقلاب و در حوادث مربوط به ترورهای منافقان بیشترین آسیب را دیده اند.

وی گفت: خانواده مطهری جزو قربانیان گروه های تروریستی و منافقان هستند. متأسفانه برخی افراد کاسه داغتر از آش هستند و خدماتی که ایشان و خانواده وی برای انقلاب کرده است را نادیده گرفته اند و به فکر خوراک رسانه ای برای غرب هستند. هیچ منطقی جز منطق احساسات نمی تواند این را قبول کند که مطهری برای درست کردن خوراک رسانه های بیگانه این سخنان را گفته است.

پارسایی در ادامه افزود: کسی که قربانی جنایات منافقان است، هرگز به فکر تطهیر این افراد نخواهد بود، نه تنها افرادی مانند مطهری بلکه هر ایرانی دیگری به واسطه وطن فروشی هایی که منافقان انجام داده اند از آنها متنفر هستند، اینکه برخی افراد بخواهند از صحبت های وی برداشت جانبدارانه کنند، تنها سوءاستفاده سیاسی از بیانات وی است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما قضاوتی درباره حرف های مطهری نداریم، اظهار داشت: اما اینکه گفته شده باید در مورد وقایع گذشته روشگری شود تا زمینه سوءاستفاده ایجاد نشود ،حرف منطقی است و اشکالی در آن وجود ندارد، و مانع سوءاستفاده و مظلوم نمایی منافقان خواهد شد.

وی گفت: به نظر می رسد، رفتار دوستان در مجلس تنها بزرگ کردن این موضوع است و دامن زدن به این موضوع دادن خوراک به رسانه های غربی را تشدید می کند، اگر کسی گلایه ای دارد باید بنشیند و مسأله را منطقی حل کند، شکایت و شکایت کشی تنها حاصلش درست کردن حاشیه برای این موضوع خواهد شد.

این نماینده مجلس در پایان اظهار داشت: طبق اصل 84 قانون اساسی نمایندگان مجلس می توانند در مورد تمام موضوعات سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی و هر موضع دیگری در کشور و خارج از کشور اظهارنظر کنند و کسی نمی تواند مانع آنها شود.

وی گفت: این روش، روش درستی برای دفاع از نظام نیست. متأسفانه کسانی هستند که اسلام و نظام را برای خود مصادره کرده اند و این اتفاقا بدترین ضربه به نظام است، نظام اسلامی متعلق به همه مردم است و مردم با دید باز پشت این نظام هستند؛ بنابراین درست نیست که عده ای به دلیل اغراض سیاسی این نظام را به نفع خود مصادره کنند.