پنجشنبه , ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » به روشنی میبینیم که سپاه درآبهای خلیج فارس با تنش زائی درصدد جنگ آخرالزمانی با آمریکا است

به روشنی میبینیم که سپاه درآبهای خلیج فارس با تنش زائی درصدد جنگ آخرالزمانی با آمریکا است

 

به گزارش رادیوفردا وزارت دفاع آمریکا و تلویزیون «سی‌ان‌ان» روز پنجشنبه چهارم شهریور از یک حادثه دریایی دیگر در شمال خلیج فارس خبر دادند که از سوی یک قایق تندرو نظامی ایرانی علیه دو شناور گشتی آمریکایی و یک کشتی کویتی صورت گرفته است.این گزارش حاکی است که حادثه یاد شده روز چهارشنبه رخ داده و قایق ایرانی در اطراف دو شناور یاد شده و یک کشتی کویتی گشت زده است.

به گزارش رویترز، یک مقام وزارت دفاع آمریکا نیز این خبر را تایید کرده است و گفته که اقدام قایق ایرانی «نا امن» و «غیرحرفه‌ای» بوده است.این مقام که نخواست نامش فاش شود گفته است، پس از اینکه پرتاب منور به سوی قایق ایرانی موثر واقع نشد، شناور «یو اس اس اسکوال» با استفاده از مسلسل کالیبر ۵۰ سه بار به سوی آن تیر اخطار شلیک کرد.در ابتدای این حادثه سه قایق ایرانی حضور داشتند ولی تیر اخطار به سوی یکی از آنها شلیک شد. یکی از قایق‌های ایرانی حتی تا ۱۹۳ متری شناور آمریکایی پیش آمد.پس از اینکه قایق ایرانی در یک تماس رادیویی حاضر به ترک محل نشد شناورهای گشتی آمریکایی به آب‌های اطراف آن شلیک کردند.

وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه نیز از یک حادثه دیگر در خلیج فارس خبر داده بود که به گفته آن، چهار قایق ایرانی روز سه‌شنبه برای ناوشکن «یو اس اس نیتز» آمریکا در دهانه تنگه هرمز ایجاد مزاحمت کردند.

به گزارش رویترز، در همین رابطه، جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه گفت که هدف چهار قایق ایرانی در نزدیک شدن به ناو آمریکایی در آب‌های بین‌المللی در تنگه هرمز مشخص نیست ولی چنین اقداماتی می‌تواند باعث افزایش تنش شود.مشخص نیست که هدف قایق‌های ایرانی چه بوده است، ولی چنین رفتاری قابل قبول نیست چون ناوهای آمریکایی در آب‌های بین‌المللی بوده‌اند.چنین اقدامات و حوادثی نگران کننده‌اند و می تواند باعث افزایش بی‌مورد تنش شود».

این اظهارات در حالی بیان شده است که حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی روز پنج‌شنبه، تلویحا ناوشکن‌ آمریکایی را به ورود به آب‌های ایران متهم کرد.

آقای دهقان گفته است: نظارت واحدهای دریایی ایران بر تردد شناورهای بیگانه در خلیج فارس «به طور طبیعی در آب‌های سرزمینی خود ما صورت می‌گیرد».