چهارشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » اعتراف سایتهای امنیتی به آغاز گسترده ترین حملات عربستان درجبهه های یمن پس از شکست مذاکرات صلح

اعتراف سایتهای امنیتی به آغاز گسترده ترین حملات عربستان درجبهه های یمن پس از شکست مذاکرات صلح

با شکست مذاکرات صلح یمن در کویت، عربستان حملات گسترده‌ای را به مناطق مختلف یمن به ویژه پایتخت و شهرهای شمالی آغاز کرده است.
به گزارش بولتن نیوز، به نقل از پایگاه العهد لبنان، عربستان سعودی و ائتلاف عربی تحت امرش در روزهای پس از مذاکرات کویت حملات خود را به مناطق مختلف یمن به طور قابل ملاحظه‌ای شدت بخشیده‌اند. حملاتی که گفته می‌شود در چهار ماه گذشته بی‌سابقه است.
جنگنده‌های عربستان سعودی که علاوه بر پشتیبانی از مزدوران این کشور در میادین نبرد به بمباران هوایی مواضع انصارالله و نیروهای یمنی در داخل شهرها نیز مبادرت می‌کنند، تنها در دو روز صدها تن بمب موشک و مواد منفجره بر سر مردم در استان‌های صعده، عمران، إب، تعز، حدیده، حجه و به ویژه صنعاء، پایتخت ریخته‌اند.
آنگونه که منابع یمنی می‌گویند در دو روز حملات هوایی عربستان بیش از 70 غیر نظامی کشته و صدها تن دیگر مجروح شده‌اند. ریاض تلاش دارد در پی شکست مذاکرات سیاسی که در آن به دنبال به زانو درآوردن انصارالله و نیروهای مردمی از طریق گفت‌وگو بود، با تشدید حملات در نقاط مختلف به ویژه صنعاء آنها را مجبور به تن دادن به خواسته‌هایش کند.
بنا به گفته منابع نزدیک به انصارالله روز گذشته جنگنده‌های سعودی بارها صنعاء را بمباران کردند که شمار کشته‌ها در پایتخت ظرف چند ساعت حمله هوایی به بیش از 30 کشته رسید.
موج جدیدی حملات عربستان سعودی که یکی از بی‌سابقه‌ترین و شدیدترین حملات این کشور به یمن گزارش شده با سکوت جامعه جهانی و از جمله سازمان ملل همراه است و ریاض به دلیل کاهش انبارهای تسلیحاتی‌اش حتی به فکر تامین تسلیحات افتاده و در تازه‌ترین اقدام‌ در این راستا دست به خرید 15 / 1 میلیارد دلار تسلیحات از آمریکا کرده است.
عربستان برای به زانو درآوردن انصارالله و نیروهای مردمی محاصره چندین ماهه خود بر یمن را نیز افزایش داده و علاوه بر بستن راه‌های دریایی به روی کشتی‌های سازمان‌های خیریه و امدادرسان، حریم هوایی یمن و فرودگاه‌های این کشور از جمله فرودگاه صنعاء را نیز بر روی هرگونه پرواز اعم از بین المللی و یا امدادرسانی بسته است.
منبع: ایسنا