سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » اخبار ویژه داخلی و بین المللی

اخبار ویژه داخلی و بین المللی

تحلیل ضرغامی از سخنان دیروز روحانی
عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق رسانه ملی عنوان کرد: سخنان دیشب رئیس جمهور حاکی از بدقولی های مکرر امریکا و بدعهدی آنان بود.این خیلی مهم است و نشان از بیان صادقانه یک تجربه ی ارزشمند و البته پرهزینه در سطح راهبردی است .سوال مجری هم که آیا به اندازه فعالیت های دیپلماسی در موضوع برجام، در عرصه ی اقتصاد درون زا و توجه به تولید ملی و اقتصاد مقاومتی وقت و انرژی مصرف شده یا نه، پاسخ درخوری پیدا نکرد.به نظر می رسد مادامی که دولت محترم یازدهم از کمک امریکایی ها و مائده ی خیالی برجام دل نبریده است ، نمی تواند کنشگر خوب و موفقی در “مدیریت داشته” ها و استفاده بهینه از توانمندی های بی‌انتهای داخلی باشد.ضمن اینکه برکت الهی نیز شامل این دومی است.
آغاز کارشناسی انتخابات 96 در جبهه یکتا
حمیدرضا حاجی‌بابایی دبیر کل جبهه یکتا (جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی) در گفت‌وگویی، با اشاره به فعالیت‌های تشکل متبوعش برای انتخابات 96 اظهار داشت: جبهه یکتا یک جبهه گفتمانی است که بر اساس کارآمدی فعالیت کرده و گفتمان امام و رهبری را دنبال می‌کند و از این رو هر هفته جلسات ما به صورت منظم تشکیل می‌شود و برای انتخابات ریاست جمهوری حتماً فعال خواهیم شد. دبیرکل جبهه یکتا از فعالیت قطعی این جبهه برای انتخابات ریاست جمهوری خبرداد و گفت: اکنون کمیته‌های اقتصادی و سیاسی جبهه یکتا فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.این خبررا فارس منتشر کرده است.
روایت سراج از وضعیت رئیس جدید صندوق توسعه ملی
شب گذشته خبری مبنی بر اعتراض حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور به شیوه انتخاب دوست حسینی به عنوان عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی منتشر شد.در این خبر آمده بود که قاضی سراج رئیس سازمات بازرسی کل کشور و مسئول نظارت بر صندوق توسعه ملی نیز ضمن عدم امضای این مصوبه، در نامه به رییس جمهور مراتب اعتراض خود را ابراز داشته و تاکید کرده است که تحصیلات دوست حسینی با این سمت مرتبط نیست و همچنین ابتدا باید هر 5 عضو انتخاب و سپس رییس هیات عامل انتخاب شود.اما صبح امروز قاضی سراج در این رابطه به خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس گفت: گزارشم درباره انتصاب دوست حسینی به عنوان رئیس جدید صندوق توسعه ملی محرمانه است و موضوع را به روسای قوا اعلام کرده‌ام.
کسانی که مقابل خطای فیش‌های نجومی سکوت کنند دچار عذاب می‌شوند
نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: عبور از خطوط قرمز، سکولاریسم و نادیده گرفتن شریعت، عامل ثروت اندوزی قارون ها و مترفین عصر جدید است و کسانی که مقابل خطای فیش‌های نجومی سکوت کنند دچار عذاب خواهند شد. حجت الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در آئین اختتامیه برنامه‌های ماه مبارک رمضان و تجلیل از برگزیدگان قرآنی بانک انصار در ساختمان مرکزی این بانک با بیان این که در مهندسی نرم افزار الهی برای تکامل بشر دو رکن اساسی”رهبری مطلوب” و”قانون مطلوب” گنجانده شده است، اظهار داشت: این دو رکن سخت‌ترین آزمون را برای بشر رقم زده و جمهوری اسلامی ایران نیز به خاطر ماهیتش نمونه‌ای از این آزمون است.
حمله شدید یالثارات به شهاب حسینی
شماره جدید نشریه یالثارات با به کارگیری الفاظ نامناسب جدیدی به هنرمندان منتشر شد.یالثارات امروز ۱۳ مرداد ۱۳۹۵، در مطلبی با عنوان «هنر دوگانه سوزی؟!» به قلم ایمان احمدی، شهاب حسینی را دوگانه سوز و در پی مراحل اداری سفر به آمریکا دانست و انتقادهای هفته گذشته شهاب حسینی به یالثارات را به دلیل آن دانست که «امور اداری دوگانه سوز شدن او سریع‌تر انجام دهد.» همچنین این یادداشت او را به خاطر دریافت بودجه فیلم فروشنده از دختر امیر قطر، پیشاپش عضوی از داعش دانسته است!
شزط رئیس قوه قضائیه برای آغاز گفت و گوهای حقوق بشری با اروپا
آیت الله آملی لاریجانی گفت: ستاد حقوق بشر، شورای عالی امنیت ملی و وزات خارجه، بحث و گفت‌وگو درباره حقوق بشر را با اروپایی‌های باز کنند؛ البته با این کیفیت که تمام مسائل دو طرفه مورد بحث قرار گیرد؛ البته حساب آمریکایی‌ها جداست. آنها اهل خدعه هستند و این موضوع را در برجام نشان دادند و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، ما برجام دو و سه و چهار و پنج نداریم.
 دیدار مخفیانه مریم رجوی با مقامات اسرئیلی در منزل سفیر عربستان
مریم رجوی» سرکرده گروهک منافقین با تعدادی از مقامات اسرئیلی در منزل سفیر عربستان در پاریس دیدار کرده است. وبگاه «المنار» فلسطین به نقل از یک منبع دیپلماتیک اروپایی این خبر را اعلام کرد و افزود: یک تیم مشترک اطلاعاتی عربستانی-فرانسوی، تماس‌هایی با رژیم صهیونیستی برای برقراری روابط محکم میان کسانی که «معارضان ایرانی» خوانده شده‌اند، داشته‌اند. این منبع افزود: رجوی بیش از دو سال است که از طرف عربستان حمایت مالی کامل می‌شوند تا در ایران فتنه‌انگیزی کنند و منافقین (از نظر عربستان و متحدانش) در محور «اعتدال» در منطقه جای می‌گیرد که ائتلافی محکم با رژیم صهیونیستی علیه ایران و ملت‌های عربی به ویژه ملت سوریه، عراق و یمن و مقاومت فلسطین و لبنان تشکیل داده‌اند. فارس این خبر را منتشر کرد.
سینماگران با روئسای فراکسیون های مجلس دیدار می کنند
رئیس شورایعالی تهیه‌کنندگان سینما گفت: چندی پیش شورای مشترکی از نمایندگان کانون کارگردانان سینما و شورایعالی تهیه‌کنندگان سینما تشکیل شد که براساس شرایط، وظیفه این شورا اطلاع دادن وضعیت سینمای ایران به رده‌های مختلف مسئولان است . اخیرا میان اعضای این هیأت و محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی انجام شده است.  در جلسه دیروز تلاش شد وضعیت سینمای ایران آن گونه که هست و نه آن گونه که گفته می‌شود، به اطلاع دکتر عارف رئیس فراکسیون امید رسانده شود. امیدواریم در آینده نیز جلسه‌ای با دکتر جلالی رئیس فراکسیون ولایت مجلس و نیز رئیس مرکز پژوهش مجلس داشته باشیم . ایسنا این خبر را منتشر کرد.
واکنش الن ایر درباره حمله به اماکن دیپلماتیک
الن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در خصوص موضع ایران در قبال حمله به مراکز دیپلمماتیک واکنش نشان داد. وی در تویتر خود نوشت: با موضع وزارت خارجه ایران موافقم. حمله به اماکن دیپلماتیک با هیچ بهانه‌ای قابل توجیه نیست.