پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران، در واکنش به سخنان حسن عباسی از او خواست که هر چه سریع‌تر بابت اظهاراتش عذرخواهی کند

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران، در واکنش به سخنان حسن عباسی از او خواست که هر چه سریع‌تر بابت اظهاراتش عذرخواهی کند

پس از سالها یاوه گویی و رجز خوانی توسط حسن عباسی علیه این و آن نهاد، سر و صدای اعتراض آمیز ارتشیها از اظهارات سخیف و ناسنجیده حسن عباسی بلندشد!

فرمانده نیروی زمینی ارتش از تهیه دادخواستی توسط مدیریت حقوقی ارتش علیه حسن عباسی خبر داد و گفت که او به زودی توسط دادگاه احضار خواهد شد تا پاسخگوی اظهارات خود باشد.

احمدرضا پوردستان، اظهارات حسن عباسی را «نسنجیده» توصیف کرده است.

 

آقای پوردستان روز پنجشنبه هفتم مرداد در سخنانی در «مرکز توانبخشی جانبازان امام خمینی» در مشهد گفت: «گفته‌های ایشان سخنان نسنجیده‌ای است که بدون شناخت و آگاهی از شرح وظایف سازمان‌ها و نیروها بیان شده است».

اخیراً یک کلیپ ویدئویی از رییس تشکیلاتی به نام «مرکز بررسی‌های دکترینال» در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که او در سخنانی، با دفاع از عملکرد سپاه پاسداران و بسیج، ارتش را نیرویی «بی سروصدا» توصیف کرده است.

به گزارش سایت رادیوفردا وی در بخشی از این کلیپ یک دقیقه‌ای خطاب به آمریکا گفته است: «شما چیزی دوست دارید مثل ارتش که بی سروصدا در پادگان‌ها باشد و اگر آب این کشور (ایران) را ببرد، صدای آنها در نیاید و هیچ موضعی اتخاذ نکنند».

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران، در بخش دیگری از سخنانش در واکنش به اظهارات حسن عباسی با تأکید بر نقش ارتش در تأمین امنیت در نقاط مرزی گفت: «نیروی زمینی، در خصوص پاسداری مرزها، نیروهای انسانی را با چینش منظمی در لایه‌های مختلف در مرزها مستقر کرده است».

اسدالله حیدری، رییس کانون بازنشستگان ارتش ایران نیز روز چهارشنبه در نامه‌ای سرگشاده، سخنان حسن عباسی را «تاسف‌بار و ناصواب» توصیف کرد و از او خواست که بابت این اظهارات، از مردم ایران و ارتش عذرخواهی کند.

وی در بخشی از نامه‌ خود نوشته است: «به یقین ملت بزرگ و شریف ایران…برخلاف سخنان منتشره جنابعالی، نه تنها ارتش محبوب کشورشان را به خواب رفته نمی‌بینند!… بلکه خواب آرام و راحت خود را نیز مدیون بیداری سربازان فداکار می‌دانند…»