سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بخشی از جدال دو اسلام بر سر چیستی و چرایی جنگ و مبارزه

بخشی از جدال دو اسلام بر سر چیستی و چرایی جنگ و مبارزه

تفکیک مرز میان آنچه که اسلام حقیقی است با اسلامهای خودساخته و خود تعبیر شده‌ی بشری بخصوص در دوره کنونی یک نیاز اساسی قلمداد می‌شود

به گزارش بولتن نیوز،اخیرا کتابی به نام جدال دو اسلام که گزیده‌ای از سخنان جلد 21 صحیفه امام خمینی هست به چاپ رسیده است. این کتاب به اندیشه‌های امام راحل پیرامون تفکیک مرز اسلام ناب و اسلام آمریکایی می‌پردازد که بسیار خواندنی است مخصوصا در دوره کنونی کشور که سعی می‌شود مرز میان این دو مقوله مبهم و ناشناخته باقی بماند تا از این طریق بتوان هرآنچه را که نفس انسانهای غیر طاهر می‌پسندد به نام اسلام پیاده کنند. در زیر بخشی از این کتاب ارائه می‌شود.

مردم آزاده جهان همیشه از ابرقدرتها، خصوصا آمریکای جنایتکار، صدمه دیده‌اند و تا عزم خود را برای رویارویی با کفر و شرک جهانی و آمریکایی سلطه‌گر جزم ننمایند، هر روز شاهد جنایتی تازه خواهند بود.مردم شریف ایران باید توجه کنند که امروز، روز مبارزه و جنگیدن با تمام شیاطینی است که حقوق حقه تمامی پابرهنگان جهان را صرف عیش و نوش و تهیه سلاح‌هایی می‌نمایند که برای همیشه حاکم دنیای گرسنگان باشند. جنگ امروز ما، جنگ با عراق و اسرائیل نیست؛ جنگ ما، جنگ با عربستان و شیوخ خلیج‌فارس نیست؛ جنگ ما، جنگ با مصر و اردن و مراکش نیست؛ جنگ ما جنگ با ابرقدرتهای شرق و غرب نیست؛ جنگ ما، جنگ مکتب ماست علیه تمامی ظلم و جور؛ جنگ ما، جنگ اسلام است علیه تمامی نابرابری‌های دنیای سرمایه‌‌گرایی (لیبرالیزم) و کمونیزم؛ جنگ ما، جنگ پابرهنگی علیه خوشگذرانی‌های مرفهین و حاکمان بی‌درد کشورهای اسلامی است. این جنگ،  محصور در مرز و بوم نیست. این جنگ خانه و کاشانه و شکست و  تلخی کمبود و فقر و گرسنگی نمی‌داند. این جنگ، جنگ اعتقاد است، جنگ ارزشهای انقلابی، جنگ ارزشهای اعتقادی علیه دنیای کثیف زور و پول و خوشگذارنی است. جنگ ما، جنگ قداست، عزت، شرف و استقامت علیه نامردیهاست. رزمندگان ما در دنیای پاک اعتقاد و در جهان ایمان تنفس می‌کنند و مسلمین جهان هم که می‌دانند که جنگ بین استکبار و اسلام است، جهانخواران را آرام نخواهند گذاشت و ضربه‌های خود را بر همه کاخ‌نشینان وارد می‌کنند. مردم شریف ایران بدانند که این روزها دستهای ناپاک شرق و غرب برای هدم اسلام و مسلمین در یکدیگر گره خورده است، باید نگذاریم که تلاش فرزندان انقلابی‌مان در جبهه‌ها از بین برود و برای برپایی احکام اسلام عزیز، دست اتحاد به یکدیگر داده، محکم و استوار تا پیروزی اسلام حرکت کنیم. مسئولین نظام باید تمام هم خود را در خدمت جنگ صرف کنند. این روزها باید تلاش کنیم تا تحولی عظیم در تمامی مسائلی که مربوط به جنگ است به وجود آوریم. باید همه برای جنگی تمام عیار علیه آمریکا و اذنابش به سوی جبهه رو کنیم. امروز، تردید به هر شکلی خیانت به اسلام است، غفلت از مسائل جنگ، خیانت به رسو‌ل‌الله است.

منبع: خبرگزاری تسنیم