یکشنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مهران مدیری در برنامه «هفت» از اظهارنظر درباره سینماگران ایرانی بویژه رضاعطاران طفره رفت!

مهران مدیری در برنامه «هفت» از اظهارنظر درباره سینماگران ایرانی بویژه رضاعطاران طفره رفت!

مهران مدیری از سریال های قهوه تلخ، مرد هزار چهره، شب های برره، پاورچین به عنوان بهترین و از جایزه بزرگ، نقطه چین و ویلای من به عنوان ضعیف ترین کارهایش یاد کرد. او درباره چگونگی پخش شدن برنامه ای که با موضوع ماهواره ساختهبرنامه «هفت» این هفته با حضور مهران مدیری بازیگران و کارگردان سینما و تلویزیون ایران، سکوت طولانی این سینماگر را شکست و این چهره پس از قریب به ده سال در یک برنامه تلویزیونی پاسخگوی پرسش‌هایی درباره فعالیت حرفه‌ای اش بود.

به گزارش «تابناک»؛ مهران مدیری که برنامه هفت آمده در پاسخ به پرسش افخمی در مورد اینکه چرا تا به امروز فیلم سینمایی نساخته ای گفت: تا دو یا سه ماه آینده اولین فیلم سینمایی خود را خواهم ساخت. یک فیلم سینمایی کمدی به نام ساعت 5 عصر. در این مدت درگیر برنامه های تلویزیونی شبکه نمایش خانگی بودم و به همین دلیل نمی‌توانستم سینمایی بسازم و کمی هم نسبت به ساخت فیلم سینمایی ترس داشتم.

او پس از این فیلم کمدی به سراغ ساخت یک فیلم خیلی جدی خواهد رفت. مدیری همچنین اعلام کرد تا مسعود فراستی مقابل او قرار نگیرد، صحبت نخواهد کرد. مدیری در توضیح داستان فیلم ساعت 5 عصر گفت فیلم من یک بازیگر دارد که قرار است از صبح تا غروب کاری را انجام دهد. این فیلم که بیشتر اتفاقات آن بیرونی است در سکانس هایی نیاز به 700 نفر بازیگر مردمی دارد که اجرای آن دقیق درآید.

مدیری همچنین اعلام کرد که بعد از اجرای دورهمی دیگر سریالی را جلوی دوربین نخواهد برد و تصمیم دارد از این بعد تنها سالی یک یا دو فیلم سینمایی را کلید بزند.

به گفته مهران مدیری ایده فیلم ساعت 5 عصر از خود اوست و فیلم نامه را با همکاری خشایار الوند می نویسد ولی فیلم نامه فیلم جدی را خودش به تنهایی خواهد نوشت. او گفت: حالا وقتش شده کمی حرف های سیاسی و اجتماعی بزرگ تری بزند و این کار را با ساخت فیلم های سینمایی اش انجام خواهد داد.

مدیری در پاسخ به بهروز افخمی که گفت تفاوت کمدی ها تو با رامبد جوان به گونه ای است که در کارهای تو تلخی هایی وجود دارد، گفت: من کلا آدم خوشحال و شادی نیستم و به نظر من در کمدی باید حرف های جدی زد و اتفاقا ساخت فیلم ها و سریال های طنز شوخی بردار نیست.

مهران مدیری درباره کیفیت فیلم هایی که رضا عطاران جلوی دوربین برده است، عنوان کرد: برخلاف برنامه دورهمی که من همه را مجبور می کنم که جواب سوال هایم را بدهند، من درباره سینماگران ایرانی و به خصوص رضا عطاران نظرم را نمی‌گویم.

مهران مدیری در پاسخ به این سوال افخمی که رابطه اش با منتقدان چگونه است، گفت برخی از منتقدان به دلیل اینکه جواب تلفنشان را نداده است نقدهای بسیار تندی به فیلم های او وارد کردند که به نظرش این موضوع غیر انسانی است.

مهران مدیری از سریال های قهوه تلخ، مرد هزار چهره، شب های برره، پاورچین به عنوان بهترین و از جایزه بزرگ، نقطه چین و ویلای من به عنوان ضعیف ترین کارهایش یاد کرد. او درباره چگونگی پخش شدن برنامه ای که با موضوع ماهواره ساخته بود، اظهار داشت: آن برنامه قرار بود مراحل ارشاد را طی کند اما در باکس مونتاژ لو رفت و پخش شد.

مدیری در پاسخ مسعود فراستی که گفت چرا دیگر همچون گذشته کارهایت خوب و به قول معروف تیز و بز نیست، پاسخ داد تلویزیون نسبت به سالهای گذشته نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی بسیار سخت‌گیرتر شده است. در دورهمی چیزهایی گفته می شود که من فکر میکنم پخش نمی شود اما می شود، اما گفته هایی پخش نمی شود که من اصلا نمی دانم چرا این صحبت ها پخش نمی شود.

مهران مدیری تاکید کرد به آن هایی که به شکل حرفه ای در خصوص سینما می نویسند می گویم همه سینمای ما شده هالیوود، چرا هیچ سینمای دیگری به مخاطب ما شناسانده نمی شود؟

در ادامه این برنامه هفت، گفت وگوی عوامل این برنامه با مسعود ده نمکی درباره علت رکود و عدم فروش فیلم‌های تازه‌اش پخش شد.