شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ایرانی بودن قاتل آلمانیها در مونیخ، هراس سایت تابناک را برانگیخته

ایرانی بودن قاتل آلمانیها در مونیخ، هراس سایت تابناک را برانگیخته

چند ساعت پس از حادثه تیراندازی در یک مرکز تجاری در مونیخ که به کشته شدن 9 نفر منجر شد، رسانه های عمده و جریان ساز غربی، به ویژه رسانه های انگلیسی و امریکایی، اخبار خود را با تاکید روی ملیت ایرانی فرد مهاجم پوشش می دهند.

615540_505

به گزارش شبکه خبر، این جوان 18 ساله عصر جمعه با استفاده از یک سلاح کمری به سمت مردم تیراندازی کرد و 9 نفر از جمله چند کودک را کشت.

پلیس از کشته شدن تیرانداز خبر داده است.
اغلب درگیری های گانگستری و خشونت بار این چنینی در آلمان را جوانان تندرو و متعصب علاقه مند به تفکر “نازی” انجام می دهند. آنها خود را از نژادی اصیل می دانند و دشمنی سرسختی با مهاجران و به ویژه غیر آریایی ها دارند.

تاکید روی ایرانی بودن فرد مسلح در شرایطی تبدیل به خط خبری رویترز، بی بی سی، واشنگتن پست و اسکای نیوز شده که حتی در متن اخبار همین رسانه ها نیز، پلیس آلمان، مهاجم را یک جوان 18 ساله آلمانی معرفی کرده است.

علاوه بر این شاهدان عینی گزارش داده اند که فرد مهاجم قبل و در حین تیراندازی با صدای بلند فریاد می زده که یک آلمانی با اصالت است و لهجه ای محلی مربوط به جنوب آلمان داشته است.

هنوز مقامات رسمی از انگیزه ها و دلایل این اقدام وحشیانه خبری نداده اند، اما برخی رسانه های اینترنتی در همان ساعات نخستین حادثه را تروریستی و به گروهک داعش ربط دادند.
این حادثه خونبارترین حادثه در مونیخ پس از ماجرای گروگانگیری 11 نماینده رژیم صهیونیستی در المپیک 1972 گزارش شده است