شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مدیر سابق سینمای ایران دردوره احمدی نژاد ماهیانه چهل و سه میلیون تومان حقوق میگرفت

مدیر سابق سینمای ایران دردوره احمدی نژاد ماهیانه چهل و سه میلیون تومان حقوق میگرفت

«فیش گیت» به بهارستان رسید؛

resized_1749990_914

 

ایوبی همچنین درباره گم شدن بخشی از منابع مالی این سازمان سخن به میان آورد و گفت: «اینجا دیگر به بهانه خرید تجهیزات سینمایی از اروپا صدهزار دلار گم نمی شود. بدون گذر از هیچ شورا و فیلتری به شخصیت های حقیقی و حقوقی دوست و زحمتکش پول‌های بی حساب و کتاب چندصدمیلیونی و میلیاردی داده نمی شود. (به رغم همه فشارها هنوز )

پس از آنکه جواد شمقدری خواستار منتشر شدن فیش‌های حقوقی مدیران فرهنگی در ادامه انتشار فیش‌های حقوقی سایر مدیران شد، حجت الله ایوبی سکوت را شکست و از حقوق ماهیانه 43 میلیون تومانی مدیر سابق سینمای ایران خبر داد؛ رقمی که با توجه به کمبود اعتبارات حوزه فرهنگ، بسیار قابل توجه است و تنها «فیش گیت» می‌توانست به رسانه‌ای شدن آن منجر شود.

به گزارش «تابناک»؛ چندی پیش برخی رسانه‌های متعلق به دولتمردان سابق و منتقد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حقوق‌های کلان مدیرات وزارت فرهنگ و ارشاد سخن به میان آوردند و «فیش گیت» را به زمین فرهنگ کشیدند اما رقمی منتشر نکردند و صرفاً ادعا شده بود که مدیران کنونی این وزارتخانه عددهای قابل توجهی به عنوان حقوق دریافت می‌کنند.

اندکی بعد حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به این سؤال با توجه به گزارش‌های مطرح شده درباره حقوق بالای مدیران وزارت ارشاد آیا حاضر هستید فیش حقوقی خود را منتشر کنید، گفت: ما آمادگی کافی برای انتشار فیش حقوقی خود را داریم و اگر زمانی بخواهیم فیش حقوقی این دوره از مدیران را با فیش‌های حقوقی مدیران گذشته منتشر کنیم خواهید دید چه اتفاقاتی رخ داده است.

جواد شمقدری رییس پیشین سازمان سینمایی در واکنش به موضع‌گیری ایوبی گفت: این کار را بکنند و تنها در حد حرف و شعار باقی نماند! درباره حقوق مدیران سینمایی دولت قبل بلوف می زنند، چرا که حقوق ماهیانه بنده در آن دوران متوسط در حدود 3 تا 4 میلیون تومان بود که فیش های آن هم موجود می باشد. از این جهت به مدیران سینمایی اعلام می کنم که فیش های خود را هم نشان دهند که مشخص شود چقدر می‌گیرند و به پاداش های خود هم اشاره کنند.

مدیر سابق سینمای ایران ماهی 43 میلیون حقوق می‌گرفت!

با گذشت چند روز از ادعای سربسته شمقدری درباره دریافتی مدیران کنونی سازمان سینمایی، حجت‌الله ایوبی در یادداشتی نسبت به این ادعا پاسخ داد و در عین حال، در اتفاقی بی‌سابقه در دوره مدیریتش، با عدد و رقم درباره اتفاقاتی که در دوره گذشته رقم خورده، سخن به میان آورد.

رئیس سازمان سینمایی در یادداشتی مفصل به حواشی فیش‌های حقوقی پرداخته و آنجا که به حقوق مدیران سینمایی رسیده به کنایه دست به افشاگری زده و گفته است: «به این دوستان می گویم نگران نباشید.خیالتان راحت در سازمان سینمایی هیچ مدیری در دو سال و ده ماه (یک میلیارد و چهارصد و شصت و نه میلیون و نه صد و هشتاد وشش هزار و نه صد و چهل و هفت تومان) نمی گیرد (تقسیم بر هزار کنید می شود معادل دلاری). از پاداش های چند ده میلیونی خبری نیست.»

ایوبی همچنین درباره گم شدن بخشی از منابع مالی این سازمان سخن به میان آورد و گفت: «اینجا دیگر به بهانه خرید تجهیزات سینمایی از اروپا صدهزار دلار گم نمی شود. بدون گذر از هیچ شورا و فیلتری به شخصیت های حقیقی و حقوقی دوست و زحمتکش پول‌های بی حساب و کتاب چندصدمیلیونی و میلیاردی داده نمی شود. (به رغم همه فشارها هنوز منتشر نشده ولی …).»

او همچنین بدون اشاره به نام «سینماپرس»، عنوان کرد: «هیچ سایت خبری با هزینه دولت برای برای شخصی سازی در روز مبادا تاسیس نمی شود. اینجا همه چیز روشن است. این چند کلمه هم اگر نبود درخواست صریح دوستان گفته نمی شد. ماجرای شیرین فیش ها ادامه دارد. قطار سیاست راه افتاده. از بخت بدِ اهالی فرهنگ، قطار سیاست که دراین سرزمین چندان هم خالی نمی رود، ایستگاه‌های پرشماری در سرزمین فرهنگ و هنر و بویژه سینما دارد.»

ایوبی در ادامه این یادداشت مبلغ فیش حقوقی خودش را نیز منتشر کرده و می‌گوید:« حالا در این فیش بازار سیاست بگذارید فیش حقوقی رئیس سازمان سینمایی را همه بدانند. حقوق پایه دانشیار دانشگاه تهران + ۴۸٫۶۲۷٫۲۲۴ ریال (چهارمیلیون و هشتصد و… تومان بدون کسورات) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این می‌شود فیش حقوقی رئیس سازمان سینمایی.»

به نظر می‌رسد با این شرایط، ماجرای فیش‌های حقوقی ابعاد تازه‌ای بیابد و حال باید دید واکنش شمقدری و تیم مدیریتی‌اش در پاسخ به این افشاگری چه خواهد بود؟