دوشنبه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » روحانی در جمع مردم کرمانشاه:مشکلات آب و بیکاری و رکود کشور را فلج کرده است

روحانی در جمع مردم کرمانشاه:مشکلات آب و بیکاری و رکود کشور را فلج کرده است

از دادگاه ها میخواهم دزدان را به سزای اعمالشان برساند!!

resized_1749979_457

حل مشکل بیکاری در کشور به‌دست مردم امکان‌پذیر است؛ باید شرایط کشور را شرایط رونق اقتصادی و کار بسازیم، راهی جز رونق اقتصادی برای حرکت کشور نداریم.

مشکل «آب»، «بیکاری» و «رکود» در کشور داریم/ از دادگاه‌ها می‌خواهم که دزدان را به سزای اعمال‌شان برسانندبه گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در اجتماع مردم استان کرمانشاه به ایراد سخنرانی پرداخت.

مهم‌ترین محور‌های سخنرانی رئیس‌جمهور در اجتماع مردم استان کرمانشاه به‌شرح ذیل است:

* کرمانشاه دروازه ورود غرب ایران است. درود می‌فرستم بر مردمان مهر‌مدار و سخاوتمند و بلندنظر و مهربان مردم کرمانشاه با هر قومیت و زبان و هر باور دینی و همه آن‌هایی که حرمت نام انسان و ایران و اسلام را نگاه داشته‌اند. کرد، فارس، ترک، لک، شیعه، سنی و اهل‌حق.

* مردم این استان مرزی که همواره در برابر دشمنان به‌خوبی از کشور و میهن دفاع کرده است.

* به همه ثابت شده که مردم کرمانشاه، قهرمانان بزرگ دفاع از غرب سرزمین ایران هستید.

* امروز روز 27 تیرماه است. یعنی روز پایان جنگ تحمیلی 8 ساله؛ من در آغاز سال 59 بوی جنگ را از کرمانشاه استشمام کردم. بوی تجاوز و جنگ از مرزهای کرمانشاه به مشام می‌رسید.

*من خرداد 58 به کرمانشاه آمدم و به هوانیروز آمدم. برای رفع مشکلاتی که آن روز، هوانیروز داشت. ان روز در هوانیروز کرمانشاه 2 قهرمان دیدم؛ شیرودی و کشوری.

* اگر مردم ایران از جنگ 8 ساله سخن می‌گویند، راجع به کرمانشاه و مرزهای غرب ایران باید از ناآرامی و بی‌ثباتی و ناامنی و نوعی تجاوز 10 ساله نیز سخن بگوییم. همه مرزهای غرب ایران و همه ارتفاعات و همه جای سرزمین این استان، شاهد دلاوری و ایستادگی مردم سرزمین بزرگ کرمانشاه است.

* در آخرین محل و میدانی که دشمنِ متجاوز و مزدوران را به‌زانو درآوردیم، عملیات مرصاد در کرمانشاه بود. ما دشمن را تعقیب کردیم و به جهان نشان دادیم که مردم غیور ایران و کرمانشاه نخواهند گذاشت ذره‌ای از خاک سرزمین در اختیار متجاوزان و نامردان و منافقان قرار گیرد.

* مردم ما پیروزی بزرگ پایان جنگ 8 ساله را در کرمانشاه با قهرمانی خود آفریدند. سپاه دلیر ما، ارتش قهرمان ما، بسیج و نیروی انتظامی ما و در آن روزهای مرصاد، هوانیروز و نیروی هوایی، قهرمانی خود را آفریدند و به جهانیان گفتند که ایران همواره مقتدر و پیروز خواهد بود.

* ما مردم ایران دارای نقاط قوت بسیار فراوانی هستیم. ما مردم ایران دارای فرهنگی بزرگ و غنی ایرانی و اسلامی هستیم. ما مردمی دین‌باور و وطن‌دوست و با سرمایه انسانی بلند و با منابع غنی و زیرزمینی و رو زمینی هستیم. ما دارای نظام مردم‌سالار با هویتی اسلامی و ایرانی هستیم.

* ما در عین حال کاستی‌هایی هم داریم. امروز مشکلی به نام مشکل آب، مشکل محیط‌زیست و مشکل بیکاری داریم. امروز مشکل رکود داریم. نامناسب‌بودن محیط کسب و کار و مشکل حمل و نقل از دیگر مشکلات است. ضمنا با مشکلات منطقه‌ای و جهانی نیز مواجه هستیم.

* امروز در کنار کشورهایی هستیم که متأسفانه هنوز فکر می‌کنند با کودتا می‌توان قدرت را جابه‌جا کرد. هنوز در منطقه‌ای هستیم که افرادی فکر می کنند با تانک، توپ، هواپیما و هلیکوپتر می‌توانند یک حکومت انتخاب شده مردمی را سرنگون کنند.

* هنوز در منطقه‌ای هستیم که به این نقطه نرسیدند، دوران کودتا و تحمیل توپ و تانک بر مردم به سر آمده است. امروز دورانی است که تنها صندوق رای می‌تواند راه‌حل مشکل برای ایران، ترکیه، سوریه، عراق، لبنان، بحرین و یمن باشد.

* در سراسر منطقه راه ایمان، راه مردم‌سالاری، راه دموکراسی و احترام به مردم را راه‌حل‌های رفع مشکلات است. همانطور که مردم ایران در طول این 37 سال نشان دادند هرکجا می‌خواهند سخن خود را با صدای بلند به گوش جهان برسانند، پای صندوق آرا می‌شتابند. ما امروز در منطقه با تروریسم مواجه هستیم؛ با اشغال‌گران و صهیونیسم مواجه هستیم.

* در این منطقه متاسفانه هم رژیم کودش‌کش داریم و هم رژیم‌ کودک‌صفت داریم. رژیم‌هایی داریم کودک‌صفت که دنبال لاشه مردگان متعفن تروریسم هستند. ما هنوز سران کودک‌صفتی داریم که با هواپیما مردم بی‌گناه یمن را به‌خاک و خون می‌کشند. ما در منطقه مشکلاتی داریم که باید با وحدت، ایستادگی‌، با ولایت فقیه‌مان و با پرچم اتحاد و اسلام‌مان و با پرچم وحدت امت اسلامی انشاءالله بر تمام معضلات و مشکلات این مردم و منطقه پایان دهیم.

* ملت ایران در صف مقدم مبارزه با اشغال‌گران و متجاوزان و با تروریست‌ها در کل منطقه هستند.

* باید مشکل بیکاری را حل کنیم. حل مشکل بیکاری در کشور به‌دست مردم امکان‌پذیر است. باید شرایط کشور را شرایط رونق اقتصادی و کار بسازیم. راهی جز رونق اقتصادی برای حرکت کشور نداریم. راهی جز اقتصاد مقاومتی نداریم. ما شرایط را برای کار و فعالیت باید آماده کنیم؛ این کار به‌دست مردم ایران به‌حول قوه الهی امکان‌پذیر است.

* یک عده‌ای در کشور تنها هنرشان این است که روح یأس را در جامعه بدمند. عده‌ای در کشور تنها راهی که بلدند این است که با صدای بلند سیاه‌نمایی کنند. عده‌ای در کشور که بسیار اقلیت هم هستند اما متأسفانه صدایشان بلند است، این است که نمی‌بینند کار بزرگی که ملت ایران انجام داده است. ملت ما دشمن را از این سرزمین پس زده و خواهد زد. یک‌ روز دست متجاوزان را قطع کرد و امروز هم ملت ما با برجام، دست متجاوزین، صهیونیسم‌ها و آمریکا را قطع کرده است. مگر کسی پیدا می‌شود که از دست دشمن قطع‌شدن ناراحت باشد؟ از اینکه حق هسته‌ای را تثبیت کردیم، مگر کسی هست که ناراحت باشد؟

* اینکه کاری کردیم دست تحریم بریده شود، مگر کسی ناراحت است؟ ما برگشته بودیم به سال‌ها و دهه‌ها قبل و اگر پولی را می‌خواستیم جابه‌جا کنیم، از طریق صرافی‌ها عمل می‌شد حال از طریق بانک‌ها انجام می‌شود، امروز آیا از این بابت کسی ناراحت است؟

* از قوه قضائیه می‌خواهیم که در برابر متجاوزان به مال و اموال مردم یک آن درنگ نکند. مردم منتظر حکم نهایی و بازگشت اموال به خزانه ملت هستند. مگر ملت فراموش می‌کنند آن‌هایی که به بهانه تحریم اموال مردم را غارت کردند. ما باید شرایط را برای فعالیت و کسب و کار آماده کنیم و این کار را انجام خواهیم داد.

* به ملت ایران با کمال صراحت اعلام کنم که متاسفانه در سال‌های گذشته تخلفاتی در تمام دستگاه‌های کشور متأسفانه انجام شده است. این تخلفات اختصاص به قوه مجریه ندارد و مربوط به همه نهادهای عمومی و دستگاه‌هاست. در یک مصاحبه مفصل به‌طور صریح به مردم خواهم گفت که باید با تخلفات مقابله و مبارزه کنیم؛ این کار را دولت یازدهم انجام خواهد داد.

* در قوانین و مقررات گریزگاه‌های قانونی و نقاط مبهم و شکاف‌هایی وجود داشته است. قوانین و مقررات را باید اصلاح کنیم تا از آن سوءاستفاده نشود. دولت اقدامات فوری را انجام داده و این اقدامات به گوش شما خواهد رسید. راه اجرای تخلفاتی که گوشه و کنار بوده، امروز با مقررات جلوی آن‌ها گرفته شده و اقدامات فوری انجام شده است.

* ما لوایح لازم را در این باره به مجلس خواهیم داد. راه‌حل این مشکلات “شفافیت” و اجرای قانون و اقدام دسته‌جمعی همه ماست. به حول قوه الهی با کمک شما مردم، با حمایت اکثریت قاطع مردم ما و با حمایت رهبر معظم انقلاب این مشکل را حل خواهیم کرد.

* راه‌حل همه مشکلات این است که تلاش کنیم؛ با شعار چیزی درست نمی‌شود. باید برنامه‌ها را اجرا کنیم. این دولت برنامه‌ها را اجرا و رونق را برمی‌گرداند، همانطور که تورم را به تک‌رقمی برگرداندیم. رونق اقتصادی را هم به‌طور کامل باز می‌گردانیم.

تخلفات از آنِ مدیران انگشت شمار در کشور بوده است. اگر 100 نفر 200 نفر 300 نفر در کشور بزرگی که حقوق‌بگیران بیت‌المال چه آن‌هایی که کار می‌کنند و چه آن‌هایی که بازنشسته هستند، 8 میلیون نفر حقوق می‌گیرند، این تعداد 100، 200 و 300 نفر تخلف کردند، بقیه مدیران و کارکنان ما پاک و زحمت‌کش هستند. نباید تخلف چندصد نفر را گسترش دهیم برای جمعیت بزرگ مدیران فعال و پاک سرزمین ما.

* اگر تخلفی گوشه‌ای بوده این راهش نیست که دزدی‌های قبلی را فراموش کنیم. اگر آقایانی هستند که در گوشه و کنار می‌خواهند مسئله فیش حقوقی را ادامه دهند تا دزدهای قبلی را فراموش کنند، مردم فراموش نخواهند کرد. از دادگاه‌ها می‌خواهم که دزدان را به سزای اعمال‌شان برسانند. مردم 2 میلیارد پولی را که را آمریکایی‌ها به‌خاطر اهمال چند سال پیش می‌خواهند ببرند، این قصور و تقصیر را مردم فراموش نمی‌کنند؛ مردم تخلف 3 هزار میلیاردی و 12 هزار میلیاردی را فراموش نمی‌کنند.

* ملت ایران، ضمن اینکه دولت قول می‌دهد برای حل و فصل حقوق‌های غیرمتعارف گزارش خواهد داد، تخلفات گذشته و سال‌های گذشته و مبارزه با فساد را به‌عنوان یک اصل اساسی از یاد نخواهد برد.

* در این سفر استانی در مجموع 45 طرح و پروژه با 998 میلیارد تومان اعتبار به تصویب دولت رسیده که در سال های 95 و 96 همه آن‌ها به حول قوه الهی در استان کرمانشاه اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

منبع: تسنیم