یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » افشای حقوق نجومی سران سپاه پاسداران باند سرکوبگر حسین طائب را به تذبذب انداخت!!

افشای حقوق نجومی سران سپاه پاسداران باند سرکوبگر حسین طائب را به تذبذب انداخت!!

 

آیا اطلاعات سپاه سرگرم رصد کردن “حقوق نجومی” سران سپاه پاسداران ایران است؟!

سایتهای مختلف در فضای مجازی  اقدام به انتشار فهرستی رسواگر و فضاحت آور از حقوقهای نجومی – که فقط شمّه ای از چگونگی غارت و چپاول بیت المال است- توسط سرکردگان سپاه پاسداران کرده اند تا به افشای حقوقهای نجومی مدیران دولت کابینه حسن روحانی عکس العملی نشان داده باشند.

Hossein-Taeb-biographya-com-3

 

آنچه در این فهرست آمده به قرار زیر است:

پاسدار جعفری سرکرده سپاه ۶۳۵ میلیون تومان

پاسدار قاسم سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس سپاه 594 میلیون تومان

پاسدار حسین سلامی ۵۸۹ میلیون تومان

پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده سرکرده نیروی موشکی سپاه ۳۳۸ میلیون تومان

پاسدار محمدرضا نقدی سرکرده بسیج ضدخلقی ۵۵۴ میلیون تومان

پاسدار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه ۴۷۷ میلیون

پاسدار محمد پاکپور سرکرده نیروی زمینی سپاه ۵۴۳ میلیون تومان

پاسدار غلامعلی رشید سرکرده قرارگاه ضد خاتم الانبیاء ۵۸۳ میلیون تومان

پاسدار علی فدوی سرکرده نیروی دریایی سپاه ۴۹۶ میلیون تومان”

اطلاعات سپاه در حال رصد کردن چیست ؟!!

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، درباره بازتاب حقوقهای نجومی برخی مدیران در افکار عمومی، گفت: دانستن حق طبیعی مردم است و آگاهی مردم در این مسئله موجب شد که بین  مسؤلین مربوطه، تحرکی ایجاد شده تا نسبت به وضعیت ولنگاری اقتصادی برخورد جدی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه ملت از مسؤلین انتظار دارند تا با این‌گونه اعمال و رفتار ناپسند برخورد شود، تصریح کرد: مسؤلین اجرایی کشور از جمله دستگاه قضایی بدون اغماض باید با متخلفین برخورد کرده و گزارش این تخلف را به مردم منعکس کند زیرا در احقاق حقوق ملت، هیچ تعارفی باکسی وجود ندارد.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با اشاره به اینکه  این سازمان همانند گذشته به پرونده‌های مفاسد اقتصادی کلان کشور ورود می‌کند، تصریح کرد: اطلاعات سپاه در موضوع تخلفهای اقتصادی و مسائل دیگر کشور همیشه فعال بوده و  در حال حاضر پرونده‌های جدی در دستور کار دارد.

حجت‌الاسلام طائب با تاکید بر اینکه آن چیزی که سازمان اطلاعات سپاه در پیگیری تخلفهای اقتصادی دنبال می‌کند، استیفای حقوق مردم و بیت‌المال مسلمین است، متذکر شد: خوشبختانه سازمان اطلاعات سپاه در این حوزه موفقیتهای خوب و چشمگیری داشته که با همکاری دستگاه قضایی توانستیم مبالغ کلانی را به بیت المال برگردانیم.

عالی‌ترین مقام امنیتی سپاه پاسداران در خاتمه تأکید کرد: سازمان اطلاعات در حال رصدکردن پشت پرده این‌گونه تخلفات اقتصادی است و اگر این روند را متخلفان ادامه بدهند مطمئن باشند با برخورد قاطع و قانونی روبرو خواهند شد.

منبع: تسنیم

به گزارش رادیوفردا حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روز سه‌شنبه، ۲۲ تیر، به خبرگزاری تسنیم گفت که سازمان اطلاعات سپاه «همانند گذشته به پرونده‌های مفاسد اقتصادی کلان کشور ورود می‌کند» و افزود که این سازمان «در حال حاضر پرونده‌های جدی در دستور کار دارد.»

آقای طائب بدون اشاره مستقیم به پرونده حقوق‌های نجومی هشدار داد که این سازمان در حال «رصد کردن پشت پرده تخلفات اقتصادی» در ایران است.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به «متخلفان» نیز هشدار داد که «اگر روند خود را ادامه بدهند مطمئن باشند با برخورد قاطع و قانونی روبه‌رو خواهند شد».

این سخنان حسین طائب نخستین واکنش علنی او به موضوع جنجالی پرداخت حقوق‌های چند ده و صد میلیونی به مدیران دولتی و اجرایی کشور است.

با این حال خبر ورود سازمان زیر نظر آقای طائب به این پرونده در شرایطی است که با وجود انتشار گزارش‌هایی از وجود این مسئله در سپاه از این سازمان جمهوری اسلامی تاکنون هیچ فیش حقوقی منتشر نشده و هیچ یک از مقام‌های سپاه نیز در این کار پیش‌قدم نشده‌اند.

چندی پیش نیز مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران ضمن تکذیب این گونه گزارش‌ها از حقوق‌های «نامتعارف» فرماندهان این نهاد گفت که «اگر معذوریت‌های حفاظتی نبود، حتما فیش حقوقی خودم را منتشر می‌کردم».

در روز سه‌شنبه همچنین محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، نیز تاکید کرد که دولت «به طور جدی موضوع حقوق‌های نامتعارف را ریشه‌کن خواهد کرد».

این در حالی است که رئیس سازمان بازرسی کل کشور خبر داده از بین ۹۵۰ مدیری که حقوق‌هایشان بررسی شده، از سه میلیون تا ۴۰ میلیون تومان حقوق ماهانه گرفته‌اند.

ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی، به شبکه خبر صداوسیما گفت که «بیش از ۷۰ درصد» این مدیران «تا ۲۰ میلیون تومان» و «۲۷ درصد بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون حقوق» گرفته‌اند.

آقای سراج تصریح کرد که «سه درصد از این مدیران بیش از ۴۰ میلیون حقوق گرفته‌اند».

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین خبر داد که درباره مدیرعامل برکنار شده بانک رفاه با حسن روحانی، رئیس جمهور، گفت‌وگو کرده است.

آقای سراج توضیح داد که، به گفته رئیس جمهور ایران، خانواده علی صدقی، مدیرعامل پیشین بانک رفاه «۱۷۰ میلیارد تومان بدهی دارند».

او همچنین از تخلفات در بیمه ایران و شرکت سرمایه‌گذاری دماوند خبر داد.