سه شنبه , ۸ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » منابع امنیتی عراق از فرار عناصر داعشی با 160 خودرو از شهر موصل به سمت اراضی سوری خبر دادند.

منابع امنیتی عراق از فرار عناصر داعشی با 160 خودرو از شهر موصل به سمت اراضی سوری خبر دادند.

تروریست های داعش برای کند کردن پیشروی های ارتش عراق، چند چاه نفتی را در جنوب موصل، مقر اصلی این گروه تکفیری در عراق به آتش کشیدند.

1740013_384

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسپوتنیک نیوز، رسانه های محلی به نقل از یک منبع آگاه امنیتی گزارش دادند، تروریست های داعش برای کند کردن پیشروی های ارتش عراق، چند چاه نفتی را در جنوب موصل، مقر اصلی این گروه تکفیری در عراق به آتش کشیدند.

بر اساس این گزارش، داعش 4 چاه نفتی را در نزدیکی پالایشگاه القیاره در استان نینوا به آتش کشیده و جاده های این منطقه را مین گذاری کرده است.

این تحرکات یک روز پس از آن صورت می گیرد که نیروهای عراقی پایگاه هوایی القیاره در حدود 60 مایلی موصل را از داعش پس گرفتند.

نیروهای عراقی در حال انجام عملیات هایی در استان نینوا برای آمادگی جهت حمله به موصل، دومین شهر بزرگ این کشور هستند که از سال 2014 تحت کنترل داعش قرار دارد.

داعش که یک گروه تکفیری تروریستی است، از سال 2014 بر بخش هایی از کشورهای عراق و سوریه مسلط شده است

منابع امنیتی عراق از فرار عناصر داعشی با 160 خودرو از شهر موصل به سمت اراضی سوری خبر دادند.

یکی از مسئولان امنیتی موصل امروز(یکشنبه) فاش کرد که داعشی ها با 160 خودروی مجهز به دوشکا و تجهیزات و سلاح های سنگین و سبک شهر موصل عراق را به سمت اراضی سوری ترک کردند.به گزارش خبرگزاری المعلومه، این منبع امنیتی که نخواست نامش فاش شود، تاکید کرد که داعشی ها که بیشتر آنها از اتباع عربی هستند، از ورودی منطقه «البعاج» واقع در غرب استان نینوا فرار کردند.

داعش اخیرا در پی پیشروی های ارتش و نیروهای عراقی و آغاز عملیات آزادسازی استان صلاح الدین و آزادسازی پایگاه هوایی القیاره، شکست پیاپی را تجربه کرده است.

منبع: فارس