شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ادعای سایت تابناک: مسعودرجوی – مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران- در قید حیات نیست

ادعای سایت تابناک: مسعودرجوی – مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران- در قید حیات نیست

سایت تابناک با ارجاع به اظهارات “پرنس ترکی الفیصل” – رئیس سابق استخبارات (سازمان اطلاعات عربستان سعودی) – که در مراسم بزرگی که به مناسبت سالگرد سالیانه شورای ملی مقاومت در ویلپنت پاریس برگزار شده بود شرکت داشت- مدعی شد که مسعود رجوی مسئول اولسازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت و همسر خانم مریم رجوی در قید حیات نیست.

سایت تابناک مینویسد:

به گزارش «تابناک» و به نقل از العربیه،ترکی الفیصل در حضور مریم رجوی، از مرگ مسعود رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین خبر داد؛ خبری که با توجه به ناپدیده بودن رجوی در سال‌های اخیر به عنوان گمانه اصلی مورد توجه ناظران امنیتی بود و اکنون رسماً تایید شد. «ترکی الفیصل» رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان در اجتماع حامیان منافقین در پاریس، از مرگ مسعود رجوی سرکرده این گروهک تروریستی خبر داد. الفیصل خطاب به مریم رجوی از مسعود به عنوان «همسر مرحومتان» یاد کرد. پس از افشای (احتمالاً ناخواسته) این خبر توسط ترکی الفصیل و انعکاس رسانه‌ای آن، سازمان منافقین از طریق صدای آمریکا کوشید این خبر را تکذیب کند.رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان در این اجتماع به اهداف شوم رژیم عربستان و همبستگی این رژیم با منافقین اعتراف کرد و گفت: من هم می‌خواهم که رژیم (ایران) سقوط کند.

تایید رسمی مرگ مسعود رجوی سرگرده گروهک منافقین

پیش از این اکونومیست در سال 2009 گزارش کرده بود، از زمان اشغال خاک عراق توسط نیروهای آمریکایی اطلاع دقیقی از وضعیت مسعود رجوی در دسترس نیست و کسی از زنده یا مرده بودن او خبر ندارد، هرچند که اکثریت عقیده دارند که او زنده نیست.مسعود رجوی سرکرده گروهک منافقین که قدرت گیری در این گروهک را در سال‌های پیش از انقلاب با لو دادن عناصر اصلی این گروه به ساواک و در سال‌های پس از انقلاب با تسویه حساب‌های درون گروهی پی گرفته بود، در نهایت پس از ورود منافقین با فاز جنگ مسلحانه علیه مردم ایران از سی خرداد 1360 و در نهایت کشته شدن موسی خیابانی مهره اصلی منافقین در 19 بهمن 1360، نفر شماره یک این گروه تروریستی شد.رجوی در نهایت به عنوان متحد صدام حسین، بخش عمده اعضای گروهک تروریستی‌اش را عراق منتقل کرد و در مرداد 1367 با این توهم که در صورت حمله به ایران با استقبال مردم مواجه می‌شود، قطار نیروهایش را به سمت ایران گسیل کرد که با مقاومت شدید مردمی و سپس حضور نیروهای نظامی کشورمان، بخش عمده توان نظامی منافقین در این عملیات که نام مرصاد به خود گرفت، نابود شد. پادگان اشرف پس از این شکست به یک زندان بزرگ برای اعضای منافقین تبدیل شد و گزارش‌های وحشتناکی درباره اعضای این گروه از سوی نجات یافتگان منتشر شده است.منافقین در فروردین 1378 امیر سرلشکر شهید صیاد شیرازی که نقش محوری در موفقیت این عملیات داشت را در مقابل منزل مسکونی‌اش در تهران به ضرب گلوله ترور کردند و به شهادت رساندند.

0A8261E9-1C6B-4834-9DF5-7DB91B894F83_w987_r1_s

شاهزاده سعودی ترکی الفیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان

به گزارش صدای آمریکا- شاهزاده ترکی الفیصل روز شنبه در همایش سالانه سازمان مجاهدین خلق سخنرانی کرد. او در بخشی از سخنانش گفت: “ما به درگاه خدا دعا می کنند تا به اهدافتان برسید.” شاهزاده ترکی فیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان ضمن تاکید بر لزوم تغییر رژیم در ایران مریم رجوی رهبر سازمان مجاهدین خلق و همسر “مرحوم” او مسعود رجوی را مورد ستایش قرار داد. حاضران در این نشست می گویند شاهزاده فیصل بیش از یک بار از لفظ “مرحوم” درمورد مسعود رجوی استفاده کره است. برخی اعضای سازمان مجاهدین می گویند این اشتباه لفظی بوده است