چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مراجعات برای شکایت از زمین‌خواری در شمال کشور بیشتر است

مراجعات برای شکایت از زمین‌خواری در شمال کشور بیشتر است

رسیدگی ویژه به زمین‌خواری در پلیس آگاهی

جانشین رییس پلیس آگاهی ناجا اعلام کرد: پرونده‌های زمین‌خواری به صورت ویژه در پلیس آگاهی در حال بررسی است و رسیدگی به آن تعطیل نخواهد شد.

سردار مسعود منفرد در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اقدامات پلیس آگاهی در برخورد با زمین‌خواری، اظهار کرد: موضوع زمین‌خواری جزو ماموریت‌های معاونت جرایم اقتصادی بوده و رسیدگی به این موارد هیچ‌گاه تعطیل یا قطع نشده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز پرونده‌های کلانی در حوزه زمین‌خواری در پلیس آگاهی در حال رسیدگی است، درباره اینکه چرا آنطور که باید در این باره اطلاع‌رسانی انجام نمی‌شود، گفت: در این باره باید بگویم که با توجه به طولانی بودن رسیدگی به این پرونده‌ها و همچنین وجود موارد مختلف ممکن است اطلاع‌رسانی، طولانی‌شده و یا به درستی انجام نشود، اما این به معنای آن نیست که پلیس در مبارزه با زمین‌خواری اقدامی انجام ندهد.

جانشین رییس پلیس آگاهی ناجا در پاسخ به اینکه بیشترین پرونده‌های زمین‌خواری در کدام نقطه از کشور رخ می‌دهد، گفت: تمام نقاط پرونده‌هایی گزارش شده اما در شمال کشور با توجه به وجود زمین‌های کشاورزی و حاصلخیز جلگه‌ای و همچنین قطعه‌بندی‌ها بیشتر شاهد گزارش‌ها و شکایت‌هایی از زمین‌خواری هستیم، اما در دیگر نقاط نیز مواردی وجود داشته و ما به تمام آنها رسیدگی می‌کنیم.به گفته منفرد، مراجعات برای شکایت از زمین‌خواری در شمال کشور بیشتر است.

جانشین رییس پلیس آگاهی ناجا درباره اینکه نظارت پلیس در جرم زمین‌خواری چگونه است، به ایسنا گفت: هرگونه اطلاعاتی که به ما برسد، از سوی پلیس آگاهی تحت بررسی قرار می‌گیرد، شکایات نیز به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت، مخصوصا با توجه به اینکه سازمان  جنگل‌ها متولی این امر بوده و اسناد مربوطه را در اختیار دارد، قطعا شکایات مطرح شده از سوی این سازمان نیز به طور ویژه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.