جمعه , ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » دانش و تکنولوژی » حقایقی جدید از حیات بعد از مرگ

حقایقی جدید از حیات بعد از مرگ

به گزارش “ساینس مگزین”، تحقیقات جدید نشان می دهد که ژن های حیوانی حتی چند روز بعد از مرگ جسم در بدن زنده هستند. حتی بعضی از ژن ها، برای مثال آن ژن ها که به ایجاد جنین کمک می کنند، و یا آنها که به سرطان مربوط می شوند، بعد از مرگ فعالیت بیشتری پیدا می کنند.

بر اساس این گزارش، این تحقیقات می تواند به تلاش ها در مبارزه با سرطان کمک کند، و زمان دقیق مرگ قربانیان جنایت را تعیین کند.

پرفسور پیتر نوبل، استاد دانشگاه واشنگتن آمریکا به مجله ساینس مگزین گفت: “این تحقیقی کنجکاوانه در تحولات بعد از مرگ است.”

او افزود: “ما احتمالا با مطالعه مرگ اطلاعات زیادی در باره زندگی بدست خواهیم آورد.”

محققان در این تجربه علمی بیش از 1000 ژن در موش و ماهی زبرا و پس از مرگ آنها را مورد مطالعه قرار دادند. تحولات ژن ها بعد از 4 روز پس از مرگ ماهی ها و 2 روز بعد از مرگ موشها بررسی شده است.

پروفسور نوبل گفت: “تصور عام در باره مرگ، همانند یک خودروی در حال حرکت است که بنزین آن تمام می شود، و بعد از مدتی از حرکت باز می ایستد.”

او گفت در اینجا دیگر کسی انتظار ندارد که بعد از دو ساعت برف پاکن این خودرو ناگهان بکار بیافتد، و یا بوق آن به صدا درآید.

در حالیکه تحقیقات جدید نشان می دهد که بعضی از ژن های موجودات زنده، بعد از مرگ آنها تا مدتها به فعالیت خود ادامه می دهند.