چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » دلیل برکناری ام از استانداری خوزستان این بود که به “شغال”باج ندادم!!

دلیل برکناری ام از استانداری خوزستان این بود که به “شغال”باج ندادم!!

عبدالحسین مقتدایی استاندار برکنار شده خوزستان درباره دلایل برکناری یک باره وی از استانداری خوزستان گفت:‌ بنده در مراسم تودیع و معارفه نکاتی را عرض کردم و گفتم اگر صلاح دانستید منتشر کنید، اما الان می‌بینم که صحبت‌های من تقطیع  و بریده بریده شده و در برخی شبکه‌ها منتشر شده که این منصفانه نیست.

 

وی افزود:‌ 42 روز مصاحبه نکردم و سکوت کردم، اما این هم انصاف نیست که صحبت‌هایم را این‌گونه منتشر کنند.

استاندار پیشین خوزستان ادامه داد:‌ متاسفانه اطلاع‌رسانی درستی درباره دلیل اصلی برکناری‌ام نکرده‌اند؛ مقصر اصلی در رفتن من از استانداری آقای زنگنه وزیر نفت و آقای روحانی هستند و شکی در این زمینه نیست که این دو نفر خواستند بنده برکنار شوم.

مقتدایی تاکید کرد‌: دلیل برکناری‌ام نه عزل و نصب‌ها بوده و نه چیز شبیه به این، دلیل برکناری‌ام به درخواست آقای زنگنه و با دستور آقای رئیس‌جمهور بوده است.

وی بر همین اساس خاطرنشان کرد:‌ اینکه می‌گویند دلیل برکناری‌ام عزل‌و نصب‌ها بوده، اشتباه است؛ معادل عملکرد من در خوزستان در برخی استان‌های دیگر دو برابر بنده عزل و نصب کرده‌اند. بنده حتی در دوران ورودم به استانداری 14 عزل و نصب داشتم، پس چرا در آن دوران بنده را برکنار نکردند؟

استاندار پیشین استان خوزستان با اشاره به اظهارات سخنگوی وزارت کشور مبنی بر اینکه دلیل برکناری آقای مقتدایی انتصاب 8 بخشدار زن بوده است، گفت:‌ صحبت‌های آقای امیری اشتباه بوده، گفتند چرا 8 زن را بخشدار کردید؟ خب این در اختیار من بود. بعداً گفتند که شما عزل و نصب کردید از اختیارات وزیر بوده و من هم گفتم سال 92 که آمدم و عزل و نصب کردم آن وقت هم در اختیار وزیر بود، چرا آن‌موقع عکس‌العمل نشان ندادید؟

مقتدایی اظهار داشت:‌ تحقیقاً و دقیقاً کلید برکناری من را آقای زنگنه زد و آقای روحانی آن را ختم کرد. تاسف من از این است که چرا کسانی که بیخ گوش آقای رئیس‌جمهور بودند اطلاعات استان را غلط به ایشان دادند.

وی ادامه داد:‌ من هم در جلسه امروز تودیع و معارفه گفتم که اگر قرار باشد آقای ظریف در بعد خارجی وزیر طلایی دولت باشد به لحاظ موفقیت در کل 31 استان کشور مجسمه مقتدایی را طلا بسازید و آن را جلوی هیئت دولت بگذارید و هر روز کلاه‌تان را برای احترام بردارید.

استاندار پیشین استان خوزستان با بیان اینکه برکناری‌ام از استانداری کار وزیر نفت و رئیس‌جمهور بوده و اگر غیر از این است بیایند دفاع کنند، برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه استاندار خوزستان پس از عزل و نصب‌ها جواب تلفنش را نمی‌داد و خودسرانه به روند تغییرات در استان ادامه می‌داد را رد کرد.

وی در این خصوص اظهار داشت:‌ اتفاقاً برعکس بوده، بروند از مخابرات آمار بگیرند که چه کسی تماس گرفته و چه کسانی جواب تلفن ندادند! من و معاون سیاسی‌ام 4 روز دنبال آقای مقیمی می‌گشتیم، اما مطلقا جواب نمی‌دادند.

استاندار سابق خوزستان ادامه داد:‌ من خودم مجلسی بودم و قانون را خوب می‌شناسم. آقای زنگنه همه نفتی‌ها قَدر و قدیمی را بازنشسته می‌کند تا با توجه به قانون جدید هیچ‌کس اطرافش نباشد و فقط نیروهای فسیلی که از وزارت نیرو آورده نصب می‌کند تا تابع او باشند. بنده 40 سال سابقه نفتی دارم و بچه جبهه و جنگ هستم و دو دور نماینده بودم؛‌ درکم نسبت به برخی مسائل خیلی بهتر و بالاتر از برخی آقایان است.

مقتدایی در پایان تاکید کرد:‌ اظهارات آقای امیری سخنگوی وزارت کشور را 100 درصد رد می‌کنم؛ من با رئیس‌جمهور در مجلس سوم و چهارم همکار بودم؛ ایشان را خوب می‌شناسم، اما متاسفانه کسانی که خوزستانی هستند اطلاعات غلط به ایشان دادند و گناه من این بود که پایم را بر گلوی اژده‌های استان گذاشتم  و باج به شغال ندادم.

وی همچنین از دولت به خاطر اعتماد به وی برای تصدی استانداری خوزستان در طول سه سال قدردانی کرد.

منبع: تسنیم