پنجشنبه , ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » نبردهای خونین میان نظامیان اسد و نیروهای حسن نصرالله! شایعه یا واقعیت؟!

نبردهای خونین میان نظامیان اسد و نیروهای حسن نصرالله! شایعه یا واقعیت؟!

ایسنا: به نقل از شبکه خبری المیادین، در پی انتشار اخباری مبنی بر وقوع درگیری میان حزب‌الله لبنان و ارتش سوریه، این حزب با قاطعیت اخبار مذکور را تکذیب و اعلام کرد: روابطمان با ارتش سوریه و دیگر همپیمانانمان محکم است.

در بیانیه حزب‌الله لبنان آمده است: طی روزهای اخیر برخی رسانه‌های محلی و عربی، اکاذیبی را از وضعیت میدانی در سوریه، وقوع درگیری‌ میان ارتش این کشور با حزب‌الله و همچنین درگیری‌ میان حزب‌الله و گروه‌های هم‌پیمان را منتشر کردند. علاوه بر این رسانه های سعودی مدعی شدند که تعدادی از اعضای حزب‌الله در حملات هوایی ارتش سوریه کشته شده‌اند در حالی که این اعضا در جنگ با تروریست‌ها شهید شدند نه حملات ارتش.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما با قاطعیت این اکاذیب و ادعاها را تکذیب می‌کنیم ؛ ادعاهایی که از سوی رسانه‌هایی منتشر می‌شود که همواره عادت به کذب گویی و گمراه کردن دارند و با دستگاه‌های اطلاعاتی محلی، عربی و بین المللی در ارتباط هستند. هدف این‌ رسانه‌ها بالا بردن روحیه در هم شکسته گروه‌های مرتبط با آمریکا، اسرائیل و مزدوران تکفیری‌شان هستند.

در این بیانیه تأکید شده است: ما بر عمیق بودن همکاری‌ها در ائتلاف و روابط محکممان با ارتش سوریه و دیگر هم‌پیمانانمان در این کشور تأکید می‌کنیم. مقاومت پایدار است و جنگ تا زمان تحقق پیروزی و بیرون راندن تروریست‌ها یکی است.

حزب‌الله لبنان همچنین از کشته شدن کم سن و سال‌ترین عضو خود در سوریه خبر داد. این فرد “علی الهادی حمد حسین” نام دارد که 17 ساله و از شهرک العدیسه و ساکن منطقه کفرجوز-النبطیه لبنان بود.