چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » کشته و زخمی شدن چندین نفر در درگیری سپاه پاسداران با پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان

کشته و زخمی شدن چندین نفر در درگیری سپاه پاسداران با پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان

شامگاه چهارشنبه ۱۵ ژوئن / ۲۶ خرداد بین نیروهای پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران و نیروهای سپاه پاسداران در شهرستان اشنویه، واقع در استان آذربایجان غربی درگیری شدیدی رخ داد.

به‌گزارش وب‌سایت کوردستان مدیا، سایت مرکزی حزب دمکرات کردستان ایران، سخنگوی شورای نظامی این حزب روز چهارشنبه گفت یکی از تیم‌های پیشمرگه حزب در شهرستان اشنویه در فاصله روستاهای «سرگیز» و «قره‌سقل» مورد هجوم نیروهای سپاه پاسداران قرار گرفتند و درگیری شدیدی میان نیروهای پیشمرگه حزب دمکرات و نیروهای سپاه روی داده است.

کوردستان میدیا، امروز پنج‌شنبه ۲۷ خرداد خردادماه، اسامی کشته‌شدگان سپاه پاسداران را منتشر کرد و نوشت «حاجی صمد بوستانی، معاون فرمانده‌ سپاه پاسداران در اشنویه، یوسف احمدی، مصطفی خالدی، عبید هرکی، اسکندر مامل و لزگین فرزند صوفی ظاهر» در این درگیری‌ها کشته شدند.

این سایت افزوده است که از پیشمرگه‌های حزب دمکرات در این درگیری کسی کشته نشد.

از سوی دیگر قرارگاه «حمزه سیدالشهداء» سپاه پاسداران، امروز‌ پنج‌شنبه در این‌باره اطلاعیه‌ای منتشر کرد. در این اطلاعیه سپاه گفته است دو تیم از نیروهای حزب دمکرات کردستان را متلاشی کرده و ۹ نفر از آن‌ها را کشته است.

در این اطلاعیه تعداد تلفات نیروهای سپاه دو نفر اعلام شده و گفته شده است که «تجهیزات و امکانات» مربوط به نیروهای حزب دمکرات کردستان به‌دست آمده است.

چهارشنبه شب نیز سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه از این درگیری خبر داد و گفت کسانی که با سپاه درگیر شدند قصد عبور از منطقه مرزی اشنویه به داخل کشور را داشتند.

سپاه پاسداران دوشنبه ۲۴ خرداد نیز اعلام کرد که یک تیم پنج نفره از حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) را در منطقه سردشت منهدم کرده و پنج عضو پژاک کشته شدند.