دوشنبه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » «روسیه متحدان آمریکا در سوریه را بمباران کرد»

«روسیه متحدان آمریکا در سوریه را بمباران کرد»

سایت عربی شبکه سی‌ان‌ان به نقل از منابع وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که جنگنده‌های روسیه مواضع متحدان آمریکا را بمباران کرده‌اند. روسیه می‌گوید تشخیص گروه‌های شورشی در سوریه دشوار است.

سی‌ان‌ان عربی نوشته است این حملات در نزدیکی مرز سوریه و عراق و در منطقه الطنف انجام گرفته است.

همچنین دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داده است که جنگنده‌ها پنج‌شنبه ۱۶ ژوئن / ۲۷ خرداد در این منطقه مواضع «ارتش نوین سوریه» را بمباران کرده‌اند. این نیرو از متحدان آمریکاست و در اردن آموزش داده شده است. «ارتش نوین سوریه» همراه با واحدهای عراقی علیه نیروهای «دولت اسلامی» (داعش) می‌جنگند.

بنا به این گزارش، یک سوری و یک عراقی در جریان این بمباران کشته شدند. با این حال دیده‌بان حقوق بشر سوریه نگفته است مسئول این بمباران کیست. اغلب گزارش‌های این گروه سوری که مقر آن در لندن است دقیق بوده‌اند.

سخنگوی دولت روسیه به این اتهام پاسخ داد و گفت به‌هنگام حملات هوایی مشکل بتوان شورشیان را تشخیص که به جبهه میانه‌روها تعلق دارند یا النصره که با القاعده متحد است.

یک سخنگوی پنتاگون نیز گفت وزارت دفاع از گزارش حمله به مخالفان میانه‌رو اطلاع دارد اما جزئیاتی در دست نیست. او گفت: «این‌که این عملیات توسط روس‌ها انجام گرفته باشد برای ما نگرانی‌های جدی به‌همراه دارد.»