جمعه , ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » دیدار “خمینی جوان” از وزارتخارجه و استقبال آقای ظریف وزیرخارجه از ایشان

دیدار “خمینی جوان” از وزارتخارجه و استقبال آقای ظریف وزیرخارجه از ایشان

باکنار گود نشستن و هورا شنیدن، نمیتوانید کاری را پیش ببرید. کار با ناسزا شنیدن و هو شدن پیش میرود

درروزگار ما کسانی که عزیزهستند کم آزار نکشیده اند. مگر آیت الله خمینی نمیگفت که ظرف آقا مصطفی فرزند ارشد ایشان را آب میکشیدند؟!

آیت الله علامه شیخ سید حسن خمینی،  روز گذشته برای بازدید از وزارت امور خارجه به آنجا رفت. محمد جواد ظریف وزیر خارجه و جمعی از معاونان و مدیران کل این وزارتخانه از آیت الله علامه سیدحسن خمینی استقبال کردند.

 

محمدجواد ظریف در مراسم استقبال و خوشامد گویی گفت:

اگر کسی فکر کند مسیر عزت از طریق هورا کشیدن و آفرین شنیدن می گذرد، در اشتباه است. باید روی عقیده ایستاد و استقامت کرد و این همان روشی است که امام داشتند.

آیت الله علامه شیخ سیدحسن آقاخمینی  گفت: آقای ظریف را جامعه ما به عنوان یک فرد با وقار، مقتدر و مودب می شناسد.

4644984_188

امروز وزارت خارجه با تلاشهایی که همه کارکنان آن و خصوصا آقایان ظریف، عراقچی، تخت روانچی و سایر کارشناسان و مدیرانش به خرج داده اند، اعتماد رهبری، رئیس جمهور و مردم را جلب کرده و این خود یک سرمایه بزرگ است. در روزگار ما کسانی که عزیز هستند کم آزار ندیده اند. مگر امام نفرمود ظرف فرزندم مصطفی را در فیضیه آب می کشیدند؟ ایشان انواع و اقسام دشنام ها را شنیدند، حتی ملیت ایرانی ایشان را زیر سئوال بردند، در تبعید لباس روحانیت را از ایشان گرفتند، اما استقامت کردند. بنابراین اگر فکر کرده اید که مسیر پیروزی از خوشی و هورا شنیدن و تشویق می گذرد اشتباه کرده اید. دنیا فراز و فرود دارد اما به رغم مشکلات باید دل خویش را قوی داریم.آنگونه که از متن جامعه حس می کنم و نظرسنجی ها نیز این واقعیت را تایید کرده اند، امروز اعتماد ملی در مقیاس بالایی نسبت به دستگاه دیپلماسی وجود دارد و اعتماد مردم به صداقت شخص آقای ظریف و دوستان ایشان در سطح بالایی است که این اعتماد هم یک سرمایه است و هم امر مسئولیت ساز.

آیت الله شیخ حسن صانعی از قول امام نقل می کردند که ایشان در خصوص نحوه مواجهه با فحاشی ها، یادآور شدند: تا وقتی ناسزا نشنوید کار پیش نمی رود؛ اگر فکر کنید با کنار گود نشستن و هورا و تشویق شنیدن به جایی می رسید اشتباه می کنید؛ حتی قهرمانان کلی با تحمل ضربات  به قهرمانی رسیدند. لذا دل قوی دارید که بنیاد بقا محکم از اوست؛ البته این بدین معنا نیست که همیشه مخالف خوانی کنید، بلکه کار کارشناسی این است که  آنچه به آن عقیده دارید و توانمندی شماست انجام دهید؛ اگر نتیجه خوب گرفتید خیلی خوب است و اگر نتیجه خوب نگرفتید مأجور هستید