پنجشنبه , ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » لاریجانی نباید فرمان مجلس را به‌ سمت جاده‌ خاکی بکشاند

لاریجانی نباید فرمان مجلس را به‌ سمت جاده‌ خاکی بکشاند

عضو جبهه پایداری در مشهد گفت: در جلسه‌ای که با لاریجانی داشتیم، انتقادهای‌مان را به عملکرد ایشان به‌ صورت صریح و شفاف بیان کردیم و ایشان هم این خطوط قرمز را پذیرفتند.

جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به سوالی درباره اختلاف‌های اصولگرایان و علی لاریجانی در مجلس نهم و حمایت این جریان از ریاست او در مجلس دهم گفت: در جلسه خصوص که به‌ همراه چند تن دیگر از دوستان با آقای لاریجانی داشتیم، صریح و روشن و شفاف، مواضع و انتقادهای خودمان را نسبت به عملکرد ایشان مطرح کردیم.

 

او گفت: به آقای لاریجانی تاکید کردم، از ابتدا تا الان و از این پس، شما یک چهره اصولگرا هستید و آشنایی من با شما به سپاه پاسداران بازمی‌گردد که کنار یکدیگر بودیم و از نظر بنده، آقای لاریجانی یکی از قوی‌ترین روسای مجالس شورای اسلامی است اما به برخی مواضع ایشان در حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ و همچنین برخی مسائل در مجلس هشتم، ایراد داشته و دارم و امروز هم اگر چنین مسائلی پیش بیاید و ایشان برخلاف مواضع ما عمل کنند، ما همچنان همان رفتار گذشته را با او خواهیم داشت.

لاریجانی به درد نظام می‌خورد

عضو جبهه پایداری در مجلس نهم خاطرنشان کرد: ما همیشه آقای لاریجانی را یک چهره اصولگرا و یک فیلسوف سیاست‌مدار و مدیر و مدبر می‌دانیم و واقعاً هم توانایی ایشان در اداره جلسات، با دیگر روسای مجلس در جمهوری اسلامی قابل‌مقایسه نیست و اگر بخواهیم میان پنج رئیس مجلسی که از ابتدای انقلاب تاکنون داشتیم، قضاوت کنیم و نمره بدهیم، آقای لاریجانی از نظر توانایی اداره مجلس بالاترین نمره را خواهد گرفت.

او با تاکید بر این‌ که اداره مجلس به‌ مراتب سخت‌تر از اداره دولت است، یادآور شد: آقای لاریجانی به‌ درد نظام، کشور و مردم می‌خورند.

کریمی‌قدوسی در پاسخ به این سوال که آیا شیوه انتقادهای اصولگرایان از لاریجانی را تایید می‌کنید، گفت: من هیچ‌گاه با جریان‌های اصلاح‌طلب مصاحبه نمی‌کنم؛ چرا که شما به دنبال اختلاف‌افکنی هستید. انتقادهای ما روال عادی دارد و در چارچوب تذکر و بیان مسائل به‌ صورت شفاهی و حضوری است.

چندین‌ بار نعمتی با لاریجانی درگیر شد

نماینده مردم مشهد در مجلس دهم با تاکید بر این‌ که حتی نزدیک‌ترین یاران لاریجانی هم به او انتقاد دارند، اعلام کرد: آقای نعمتی هم به برخی از رفتارهای آقای لاریجانی انتقاد دارد و در مقاطعی با ایشان درگیر شد.

اگر مواضع لاریجانی بر خلاف خطوط قرمز نظام باشد، انتقاد می‌کنم

او ادامه داد: من همیشه گفته‌ام به‌دنبال هیچ مقامی نیستم و اگر احساس کنم، مواضع آقای لاریجانی بر خلاف اصول، خطوط قرمز و مبانی نظام باشد، از ایشان انتقاد خواهم کرد. جوهر مجلس این است که همه حرف بزنند و نظر بدهند و ما قطعاً در این دوره هم به همان روال سابق کار خواهیم کرد.

لاریجانی نباید فرمان مجلس را به‌ سمت جاده‌ خاکی بکشاند

کریمی‌قدوسی در پاسخ به سوالی درباره خطوط قرمزی که برای لاریجانی ترسیم شده است، گفت: خطوط قرمز ما این است که اگر بار دیگر مسائلی همچون سال ۸۸ پیش آمد، فرمان مجلس را به جاده‌ خاکی نکشاند و سفت و محکم از مبانی اسلام و انقلاب دفاع کند و ایشان هم این خطوط قرمز را پذیرفتند.