یکشنبه , ۲۴ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » آیت‌الله خامنه‌ای: مرحله‌ی سوم تهاجم دشمنان یعنی «نفوذ» بسیار خطرناک و ادامه‌ی همان جنگ نرم

آیت‌الله خامنه‌ای: مرحله‌ی سوم تهاجم دشمنان یعنی «نفوذ» بسیار خطرناک و ادامه‌ی همان جنگ نرم

رهبری، صبح پنج‌شنبه در دیدار رئیس و نمایندگان منتخب ملت در پنجمین دوره‌ی مجلس خبرگان، این مجلس را پدیده‌ای واقعاً عظیم خواندو با تبیین «هویت و مسیر انقلابی» این مجلس، تأکید کرد: تنها راه بقا و پیشرفت نظام و تحقق اهداف انقلاب، «اقتدار حقیقی کشور» و «جهاد کبیر» یعنی تبعیت نکردن از دشمن است.
resized_598119_278
به گزارش بولتن نیوز، ایشان با سپاسگزاری به درگاه پروردگار برای انتخابات خوب، استقبال وسیع مردم و تشکیل مجلس وزین و محترم خبرگان افزود: مجلس خبرگان موهبتی الهی است و حتی صرف‌نظر از وظایف خود در قانون اساسی، پدیده‌ای عظیم و تأثیرگذار به شمار می‌رود.
رهبر ، شکل‌گیری مجموعه‌ی «منتخب و مورد وثوق مردم» از علما و صاحب‌نظران دینی و علمی را فی‌نفسه حائز اهمیت فراوان دانست و افزود: این مجموعه‌ی برجسته و متعالی دارای ظرفیتی عظیم برای تبادل نظر، هماهنگی و فعالیت تأثیرگذار است. با اشاره به ارتباط علما و فضلای عضو مجلس خبرگان با قشرهای مختلف مردم در سراسر کشور و قدرت تأثیرگذاری آنها در افکار عمومی خاطرنشان کرد: نباید این مجموعه تا هنگام سر رسیدن زمان لازم برای ایفای وظایف مصرح در قانون اساسی بی‌تحرک بماند.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/33188/C/13950306_1633188.jpg
ایشان، «هم‌اندیشی درباره‌ی مسائل مختلف»، «تمرکز بر مسائل مورد نظر»، «اعلام مواضع و خواسته‌ها» و «شکل‌دهی نوعی گفتمان و مطالبه‌ی عمومی» را از ظرفیت‌های مجلس خبرگان برشمردو افزود: در صورت تحقق این هدف، قوای مختلف و مسئولان و مجریان نیز به‌طور طبیعی برای تأمین آن مطالبه حرکت خواهند کرد.«حاکمیت اسلام»، «آزادی»، «استقلال»، «عدالت اجتماعی»، «رفاه عمومی»، «ریشه‌کنی فقر و جهل»، «مقاومت در مقابل سیل بنیان‌کن فسادهای اخلاقی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جاری در غرب» و «ایستادگی در مقابل سلطه‌ی جبهه‌ی استکبار» از مهم‌ترین اهداف انقلاب اسلامی ملت ایران است.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/33188/C/13950306_1533188.jpg
ایشان، سلطه‌گری را ذات و طبیعت استکبار خواندو خاطرنشان کرد: جبهه‌ی استکبار ذاتاً به‌دنبال فراگیر کردن سلطه بر ملت‌ها است و هر کشور و ملتی مقاومت نکند، در دام‌های آن اسیر می‌شود.
آیت‌الله خامنه‌ای، اسلام را بدون تردید، قلع‌وقمع‌کننده‌ی ظلم و استکبار خواندو افزود: البته آن اسلامی می‌تواند در مقابل زورگویان جهانی مقاومت و جبهه‌ی سلطه را نابود کند که به صورت یک نظام حکومتی استقرار یافته و دارای ابزارهای قدرت نظامی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای باشد.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/33188/C/13950306_4033188.jpg
ایشان، حفظ انقلاب را دشوارتر از ایجاد آن خواندو در تشریح چگونگی مواجهه‌ی صحیح با جبهه‌ی ظالمان جهانی افزود: دشمنان ملت ایران ابتدا تهاجم سخت را در دستور کار قرار دادند؛ جنگ تحمیلی ۸ ساله، شورش‌های اوایل انقلاب، حمایت از گروهک‌های تروریستی، حمله به سکوهای نفتی ایران و سرنگون کردن هواپیمای مسافربری از نمودهای این تهاجم بود که به یاری پروردگار و در پرتو هیبت الهی امام خمینی (رحمه‌الله) و صبر و مقاومت ملت، به شکست دشمنان انجامید.
رهبر ، «حمله‌ی نرم» را مرحله‌ی دیگری از تهاجمات بی‌وقفه‌ی زورگویان جهانی خواند و خاطرنشان کرد: تحریم مستمر اقتصادی، حملات پیوسته‌ی سیاسی، تبلیغات اغواگر و زدن عقبه‌های جمهوری اسلامی در دیگر کشورها از روش‌های مرحله‌ی دوم تهاجم دشمنان است که به فضل الهی و پایداری ملت و مسئولان به نتایج مورد نظر آنان منجر نشده است.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/33188/C/13950306_5733188.jpg
آیت‌الله خامنه‌ای مرحله‌ی سوم تهاجم دشمنان یعنی «نفوذ» را بسیار خطرناک و ادامه‌ی همان جنگ نرم برشمردو تأکید کرد: استکبار در راهبرد نفوذ چند هدف اصلی را دنبال می‌کند: «تأثیرگذاری در مراکز تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر»، «تغییر باورهای مردم» و «تغییر محاسبات و مواضع مسئولان».
ایشان، حمله به مبانی و نهادهای انقلاب از جمله سپاه پاسداران، شورای نگهبان، جوانان حزب‌اللهی و روحانیون انقلابی را از جمله روش‌های جاری بیگانگان خواند و تأکید کرد: هدف اصلی دشمنان در این مرحله از جنگ نرم، زمینه‌سازی برای تهی شدن نظام از عناصر درونی قدرت است.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/33188/C/13950306_1333188.jpg
رهبر انقلاب خاطرنشان کرد: اگر این هدف محقق و جمهوری اسلامی از عناصر قدرت تهی شود، از بین بردن آن، یا تغییر اساسیِ جهتِ حرکت آن، کار دشواری نیست، به همین علت است که تأکید می‌کنیم تبعیت نکردن از دشمن و مقاومت در برابر خواسته‌های آن، «جهاد کبیر» است.
آیت‌الله خامنه‌ای پس از تبیین مسیر حرکت انقلابی مجلس خبرگان افزود: نوآوری‌های منضبط دینی به‌وسیله‌ی عناصر با سواد و دارای قدرت استنباط و التیام بخشیدن به زخم‌هایی که دشمن وارد می‌کند از جمله «تفرقه‌ی مذهبی و طائفی»، «اختلافات جناحی» و «ایجاد دوقطبی‌های مصنوعی در کشور»، از دیگر وظایف مجلس خبرگان است.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/33188/C/13950306_0933188.jpg
ایشان، خطاب به منتخبان ملت در مجلس پنجم خبرگان تأکید کرد: ایستایی جایز نیست؛ اصل تحول و پیشرفت را برای تحقق اهداف اسلام و انقلاب همواره به‌طور جدی مورد نظر داشته باشید.
بخش پایانی سخنان رهبر انقلاب به تشریح وظایف عمومی مسئولان در این برهه‌ی زمانی اختصاص داشت.
ایشان، مقتدر شدن حقیقی کشور را تنها راه «بقا، پیشرفت و تحقق اهداف انقلاب و ملت» برشمردو افزود: همه‌ی مسئولان و دستگاه‌ها در این مسیر وظایفی دارند که باید به‌طور جدی به آن عمل کنند.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/33188/C/13950306_2133188.jpg
در غیر این صورت، حتی دولت‌های ضعیف و حقیر هم طلبکار ملت ایران می‌شوند.
دوستان عزیز ما می‌گویند در مذاکرات هسته‌ای امتیاز گرفتیم و طرف‌های مقابل صنعت هسته‌ای ایران را پذیرفتند؛ این مسئله البته بعد از عینی شدن اقتدار ایران یعنی غنی‌سازی ۲۰ درصد حاصل شد، چرا که همه می‌دانند در غنی‌سازی، رسیدن به ۲۰ درصد دشوارترین مرحله‌ی کار است.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/33188/C/13950306_6433188.jpg
رهبر انقلاب، «تولید ۱۹ هزار سانتریفیوژ نسل اول»، «به‌کارگیری ۱۰ هزار سانتریفیوژ»، «تولید نسل‌های دوم، سوم و چهارم سانتریفیوژ» و «کارخانه‌ی تولید آب سنگین» را از دیگر نمودهای قدرت هسته‌ای ایران خواند: دشمن که زمانی حاضر نبود وجود حتی یک سانتریفیوژ را در ایران بپذیرد، پس از مواجه شدن با قدرت هسته‌ای کشور، مجبور به پذیرش شد؛ در واقع این امتیاز را آمریکایی‌ها ندادند بلکه ما در پرتو قدرت خود گرفتیم.ان‌شاءالله با عینی شدن نتایج اقتصاد مقاومتی و قدرت‌گیری اقتصاد کشور، دشمن بی‌اثر بودن حربه‌ی تحریم را نیز درک خواهد کرد.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/33188/C/13950306_2633188.jpg
گاهی دشمن با هدف خاصی، کارهایی با ظاهر مثبت انجام می‌دهد که در داخل ایران با استقبال روبه‌رو می‌شود اما اگر هدف واقعی او را درک کرده باشیم، فریب نخواهیم خورد.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/33188/C/13950306_3833188.jpg
توصیه‌ی آخر رهبر  به منتخبان مردم در مجلس خبرگان، اعتماد به نفس درونی و مراقبت از انهزام روحی بود.: مراقب ترس و انهزام درونی خود باشید، زیرا در این صورت در صحنه‌ی عمل هم شکست خواهید خورد.
پیش از سخنان رهبری، آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان با قدردانی از پیام الهام‌بخش رهبر انقلاب به مناسبت آغاز به کار مجلس خبرگان، فضای این مجلس را آرام و منضبط خواند و با اشاره به جایگاه ویژه‌ی مجلس خبرگان گفت: این مجلس در افکار عمومی دارای وجاهت است.
رئیس مجلس خبرگان با بیان اینکه باید در هر مسئولیتی رسالت خود را به‌گونه‌ای انجام دهیم که موجب رضایت خداوند و مردم شود، خاطرنشان کرد: «رویکرد انقلابی» را در همه‌ی ابعاد پیگیر خواهیم بود.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/33188/C/13950306_3433188.jpg
آیت‌الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس دوم مجلس خبرگان نیز در گزارشی با اشاره به نطق‌های نخستین اجلاس مجلس خبرگان، گفت: «لزوم انقلابی بودن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن»، «تاکید بر تحرک همه‌ی دستگاه‌ها در اجرای رهنمودهای رهبر انقلاب» و «ضرورت پرهیز همگان به‌ویژه مسئولان از بیان مطالبی که در جامعه القای دوقطبی می‌کند» از مهم‌ترین مباحث نطق‌های اعضای مجلس خبرگان بود.
آیت‌الله هاشمی شاهرودی افزود: اعضای مجلس خبرگان نسبت به معضلات کشور ازجمله کاستی‌های فرهنگی، مشکلات معیشتی و اقتصادی، اشتغال جوانان، رکود، قاچاق، محقق نشدن اقتصاد مقاومتی، اجرایی نشدن بانکداری اسلامی، بروز تفکرات انحرافی و افراطی، آسیب‌های فضای مجازی و مشکلات استان‌های مرزی دغدغه و مطالبه داشتند