جمعه , ۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » زیباکلام:خانم هاشمی اخلاقی ترین و انسانی ترین کار ممکن را کردند که به عیادت آن خانم بهایی رفتند

زیباکلام:خانم هاشمی اخلاقی ترین و انسانی ترین کار ممکن را کردند که به عیادت آن خانم بهایی رفتند

به گزارش فرقه نیوز و به نقل از رجا نیوز ؛  صادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفتگو با سایت انتخاب خبر اظهار داشت: در روایات اسلامی به کرار شنیده شده که روزی رسول الله(ص) از محلی رد می شدند، کافری از بالای پشت بام بر سر ایشان شکمبه گوسفند می ریختند و بعد یک روز که پیامبر از آنجا بر طبق معمول عبور کردند دیدند از این کافر خبری نیست؛ سراغ او را که می گیرند متوجه می شوند که وی بیمار است و پیامبر به عیادت او می روند.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر چنین درس هایی که علما بر منابر از پیامبر برای ما و همه مردم بیان می کنند را مبنا قرار دهیم اینکه خانم هاشمی به عیادت هم بند خودش که چندین ماه با او در یک سلول به سر می برده رفته است، نباید محلی از اعراب باشد.

این استاد علوم سیاسی تصریح کرد: ایشان درست ترین، اخلاقی ترین و انسانی ترین کار ممکن را کردند که به عیادت آن خانم بهایی رفتند.

وی در ادامه با اشاره به خانم کمال آبادی اظهار داشت: واقعاً جرم این افرادی که 8 سال برخی هم بیشتر در زندان هستند چیست؟ آیا این افراد جاسوسی کردند و اسرار مملکتی را به بیگانه دادند و وطن فروشی کردند؟ آیا از نظر دینی امام صادق علیه السلام که با چندین هزار نفر از کافران، مشرکین، یهودیان، نصرانی ها و گبرها می نشستند و یا بحث می کردند، اگر هر کدام از آنها مریض می شدند آیا امام به عیادتشان نمی رفتند؟

صادق زیباکلام اضافه کرد: خانم فائزه هاشمی به دیدار کسی رفتند که 8 ماه با او در یک سلول بوده است؛ یعنی ابتدایی ترین کاری که یک انسان می تواند در حق یک انسان دیگر انجام دهد ایشان کرده است. به نظر من اگر وی به دیدار هم سلولی و هم بندش صرفاً به خاطر اینکه افکار و عقایدشان مخالف هم است نمی رفت آن وقت بود که جای گلایه داشت و جای این بود که خانم هاشمی را آماج حملات قرار دهند.

وی گفت: هنوز مشخص نیست که بهائیان در ایران به چه دلیل حق تحصیل و حق کار کردن ندارند و باید در زندان باشند؟ آیا صرفاً به دلیل این است که عقاید و افکارشان با ما متفاوت است؟ آیا این قبیل رفتارها بر اساس موازین شرعی صورت می گیرد؟ آیا رسول الله(ص) دستور داده بودند که هر کسی که مسلمان نشده و کافر باقی مانده او را به زندان بیاندازند؟ آیا علما و مراجع این فتوا را داده بودند که هر کس مانند ما نمی اندیشد باید به زندان بیفتد؟

صادق زیباکلام در پایان تأکید کرد: از منظر حقوق بشر یا قوانین غربی و یا غیراسلامی به موضوع بهائیان نگاه نمی کنم، بلکه پرسش من از مقامات محترم جمهوری اسلامی ایران آن است که با توجه به قانون اساسی خودمان و با توجه به اصول فقهی و شرعی خودمان، و با توجه به موارد دیگری که فقهای بزرگ شیعه در گذشته و امروز گفته اند آیا می توان یک فردی را به به جرم یا اتهام داشتن افکار و عقایدی مغایر با اعتقاد دینی خودمان به زندان بیندازیم یا اجازه تحصیل به او ندهیم یا به او اجازه کار در مملکتش ندهیم و سایر فشارها و محدودیت هایی که ما برای بهایی ها ایجاد کرده ایم.

—————————————————————-

جوابیه مدیر مسئول پایگاه خبری فرقه نیوز به آقای صادق زیبا کلام

باسمه تعالی

از مطالعه توجیهات عجیب و غریب جناب آقای زیبا کلام خیلی متعجب نشدم، چون این اولین باری نیست که ایشان با این عجائب و غرائب عدم آگاهی خود را از مسائل ابتدایی معارف دین به رخ مخاطبان می کشند و اسرار عجیبی بر شکستن وجهه علمی خویش دارند.

استادی که هنوز تفاوت سوئد و نروژ را در اعطای جایزه  صلح نوبل نمی داند!!!

کسی که هم خود را مدافع دموکراسی می داند و هم تمام قد از بزرگترین دیکتاتور ایران (رضا خان) دفاع می کند.

و … خیلی بعید نیست در جهل مرکب خویش از حرکت زشت و ناپسند آقازاده ای که اتفاقا وجه تشابهش با آقای زیبا کلام همین گاف های عجیب و غریب و متعدد می باشد، دفاع نماید.

حرکتی که از سوی بسیاری از چهره های فرهنگی اعم از مراجع تقلید و اساتید و صاحبنظران تقبیح گردید و حتی تندروترین اصلاحاتی ها هم حاضر به تایید آن نشدند.

و بقدری این ماست ترش بود که حتی خود حاج آقا هاشمی نیز این حرکت را محکوم کردند. حالا چه شده که آقای زیبا کلام دایه مهربان تر از مادر شده اند!! والله العالم

به نظر می رسد اگر آقای زیبا کلام اندکی از بهائیت و جامعه آنان اطلاع داشتند چنین مطالب نادرستی را بیان نمی کردند.

آقای زیبا کلام

اولا؛ آن خانم بهائی یک شخص نیست بلکه یکی از رهبران بهائیت در ایران است که به جرم جاسوسی محکوم شده است.

ثانیاً: سخنگوی بهائیان که یه سادگی شما نمی اندیشد از این دیدار تشکر کرده و آن را محکوم کردن نظام جمهوری اسلامی قلمداد کرده است.

ثالثاً: شاکله تشکیلات بهائی بگونه ای چیده شده که آنان خواهی نخواهی باید جاسوسی کنند. (لطفا کمی درباره جلسات ضیافت بهائیان که ماهانه برگزار می شود اطلاع کسب کنید)

رابعاً: شاید بدانید که جمعیت بهائیان کشور چند هزار نفر است، آیا تمامی چند هزار نفر آنان در زندان به سر می برند؟

بسیاری از آنان حتی یکبار هم به زندان نرفته اند. اما وقتی کسی جرمی مرتکب شد چه مسلمان و چه غیر مسلمان اعم از مسیحی و یهودی و بهائی و … در برابر قانون برابرند و باید جزای کردار مجرمانه خویش را ببینند.

گرچه برخی از شما آقایان گویا برای برخی افراد من جمله خانواده فخیم حاج آقا هاشمی قائل به گارانتی می باشید.

خامساً: اگر این یک دیدار ساده بود چرا عکس های آن از طرف جامعه بهائیان منتشر گردید؟

سادساً: یکی از حربه های بهائیان مظلوم نمایی است تا به وسیله آن بتوانند به مقاصد خویش برسند و افراد بی اطلاعی مانند شما چه خوب بر آتش فتنه آنان می دمند.

جناب زیبا کلام؛ برای بر سر زبان افتادن مخالفت با نظام جمهوری اسلامی کافیست، همه ما شما را به غیر انقلابی بودن ومرعوب غرب بودن می شناسیم، لطفا دیگر خودتان را از صف مسلمانان خارج نکنید. بگذارید احتمال مسلمان بودن شما به ضعف کشیده نشود.

کمی هم اطلاعات خودتان را پیرامون فرقه ضاله بهائیت اضافه کنید کمتر در این باب به خطا خواهید رفت.

البته به قول آن پیر فرزانه: خوابیده را می شود بیدار کرد ولی کسی که خود را به خواب زده ابداً.