دوشنبه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » جاسوسی و جنگهای استخباراتی میان نظام ایران و نظام عربستان سعودی بالا میگیرد

جاسوسی و جنگهای استخباراتی میان نظام ایران و نظام عربستان سعودی بالا میگیرد

یکی از مقامات سازمان ضداطلاعات عربستان سعودی به نام سرتیپ بن عطیه گفت که یک شبکه مخفی جاسوسی که برعلیه نظام پادشاهی آل سعود در قلب سرزمین عربستان فعالیتهای فوق محرمانه میکرد، از سوی سفارت ایران در ریاض و با نظارت علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران اداره می‌شد. او افزود که هشت شهر سعودی، به صحنه فعالیت این شبکه جاسوسی تبدیل شده بودند که اعضای آن هم‌اینک در حال محاکمه شدن هستند.

topsecret12

دبی-العربیه.نت، فارسی  به گزارش روزنامه الوطن. سرتیپ مهندس بسام زکی بن عطیه از افسران سازمان آگاهی سعودی، اطلاعاتی تازه از بزرگترین شبکه جاسوسی برای ایران در خاک سعودی فاش کرد. دستکم ۳۰ تن از اعضای این شبکه از شهروندان سعودی هستند.

این شبکه در ۸ شهر سعودی فعال بود. این در حالی است که مقام‌های سعودی در حال تحقیق درباره یک حمله سایبری ناموفق به سایت‌های دولتی سعودی هستند.

این مقام مسئول سعودی توضیح داد که شبکه بزرگ جاسوسی، به سه شبکه کوچکتر تقسیم می‌شد. این شبکه ۶۴ پرونده اطلاعاتی حاوی گزارش‌های نظامی، امنیتی و غیر نظامی را از ۷ بخش مختلف، به ایران منتقل کرده است. سفارت جمهوری اسلامی ایران در سعودی، نیروهای این شبکه‌ را جذب و سازماندهی کرده بود.

سرتیپ بن عطیه توضیح داد که تروریسم ایرانی علیه سعودی، چند وجهی است که یکی از وجوه آن، جاسوسی است او ادامه داد که هدف قرار دادن پادشاهی عربی سعودی و تبدیل آن به محلی پر تنش، برای تهران یک هدف مقدس است.

این سخنان مقام مسئول سعودی در سمینار «تروریسم و گروه‌های تروریستی.. چالش‌ها، خطرها و مقابله با آن‌ها» مطرح شده است