یکشنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » معاشرت دوستانه دختر هاشمی‌رفسنجانی با رهبران بهایی

معاشرت دوستانه دختر هاشمی‌رفسنجانی با رهبران بهایی

وطن امروز، فائزه هاشمی پس از این دیدار نیز در اظهارنظری عجیب بهاییت را یک دین خواند و جمهوری اسلامی ایران را متهم به نقض حقوق پیروان این دین(!) کرد! معاشرت دوستانه دختر هاشمی‌رفسنجانی با رهبران بهایی باعث شده انتقادها به خانواده جنجالی هاشمی، از مسائل فساد اقتصادی و سیاسی، اکنون معطوف به انحراف عقیدتی شود.

fayezeh

فرقه بهاییت در فقه اسلامی نفی شده و پیروان این فرقه انحرافی که خاتمیت پیامبر اسلام(ص) را نفی می‌کنند، کافر و نجس دانسته شده‌اند. همه علما و مراجع تقلید شیعه طی یکصد سال اخیر، این حکم فقهی را برای پیروان این فرقه منحرف فتوا داده‌اند. الازهر مصر نیز طرفداران این فرقه انحرافی را کافر و نجس دانسته است. البته در بعد سیاسی نیز اسناد فراوان طی دهه‌های اخیر نشان داده است بهاییت یک فرقه دست‌ساز انگلیسی‌ها برای انحراف در عقاید اسلامی بویژه عقاید شیعی است. شورای رهبری بهاییان اکنون در حیفا در سرزمین‌های اشغالی است و آنها اکنون تحت حمایت رژیم صهیونیستی قرار دارند. اما درباره ارتباط دختر رفسنجانی با این فرقه ضاله، بررسی‌ها نشان می‌دهد آغاز این ارتباط به محکومیت وی به حبس در زندان اوین بازمی‌گردد. پس از پایان محکومیت 6 ماهه فرزند هاشمی‌رفسنجانی، وی در مصاحبه با روزنامه بهار با مرور خاطرات دوره بازداشت خود، از بهایی‌ها و منافقین به‌عنوان دوستان خود یاد کرده و گفت: «در میان هم‌بندی‌ها و دوستانم بهایی‌ها، تعدادی از سازمان مجاهدین و… چند نفر لائیک و چپ بودند…» تقویت ارتباط با بهاییان به قدری برای فائزه هاشمی پراهمیت بوده که وی، در دورانی که بهاییان روزه می‌گیرند، همراه با آنان روزه گرفته است.  به گزارش پارس، یکی از زندانیان فرقه صهیونیستی بهاییت به‌نام «مهوش – ش» که از دوستان و نزدیکان فائزه هاشمی در زندان اوین بوده است، در یادداشت‌های روزانه خود که بعدها در رسانه‌های بهایی منتشر شد، نوشته است: «امروز فائزه خانم اعلان‌ کرد مایل ‌است همراه ما روزه بگیرد [11 تا 29 اسفند دوران روزه بهاییان است] با او افطار کردیم. محبت او فوق‌العاده است». «مهوش – ش» 28 اسفند نیز می‌نویسد: «امشب افطار میهمان فائزه خانم بودیم. همه را دعوت کرده بودند به فسنجان با پسته رفسنجان، سالاد الویه و سوپ عالی، بعد هم چند دقیقه‌ای صحبت‌ کرد. قرار است 30 اسفند بعد از سال تحویل آزاد شود اما اعلان‌ کرده مایل‌ است سال تحویل را در زندان بگذراند». فائزه هاشمی در دوران زندان، ارتباطات وسیعی با زنان زندانی بهایی پیدا کرد، این در حالی است که در زندان ویژه آقایان، بند زندانیان بهایی از سایرین جداست و هنوز معلوم نیست چرا وی با زندانیان زن بهایی، هم‌بند بوده است. گفته می‌شود لوا خانجانی، نوه جمال‌الدین خانجانی – یکی از اعضای محفل 7 نفره یاران – در برخی محافل ابراز کرده که فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت را جذب کرده است. در عین حال وی به دلیل ارتباطات با فرقه بهاییت، بعد از زندان، شدیدا از پدرش درخواست کرده به نفع بهایی‌ها اقدام کند و رایزنی برای آزادی زندانیان بهایی داشته باشد. در هر صورت، جذب وی به عنوان یک نمونه موفق و بزرگ در محافل بهاییت معروف است. لازم به یادآوری است فایلی صوتی نیز از دیدار مهدی هاشمی‌رفسنجانی با بیژن فرهودی از  افراد نزدیک به فرقه بهاییت در یکی از رستوران‌های لندن وجود دارد. فرهودی مدعی است مهدی به دنبال ارتباط با رضا پهلوی بوده است.
واکنش علما و دانشجویان
دیدار با سران فرقه ضاله بهاییت و اظهارات جنجالی فائزه هاشمی علیه نظام که در رسانه‌های معاند همچون صدای آمریکا بازتاب گسترده‌ای داشت، در داخل با واکنش‌هایی همراه شد.  آیت‌الله محسن مجتهدشبستری، نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری، فرقه ضاله بهاییت را تراشیده و ساخته و پرداخته استعمار دانست و گفت: افرادی با تطمیع، مرید این فرقه انحرافی شدند اما باید گفته شود مریدان این فرقه جزو مسلمانان نیستند و کفار و مرتد هستند و حکم نجاست را دارند. وی درباره دیدار فائزه هاشمی با فریبا کمال‌آبادی، به تسنیم گفت: معاشرت، رفاقت و دوستی با بهاییان خلاف آموزه‌های اسلامی است، چون دین ما این اجازه را به ما نداده است. نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه تنها در مقام ضرورت باید با کفار و مرتدان معاشرت کرد، تصریح کرد: حمایت از اعضای فرقه‌ای که آموزه‌های آنها خلاف رویه اسلام است و باعث تقویت آنها شود، درست و جایز نیست.
آیت‌الله عباس کعبی، نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در گفت‌وگو با فارس، با تاکید بر اینکه بهایی‌ها فرقه ضاله و مضله هستند، گفت: این فرقه بدعت‌گذار است و جزو اهل بدعت حساب می‌شوند و در احکام دینی آمده که باید با «اهل بدع» تند برخورد کرد تا موجبات ایجاد فساد در اسلام فراهم نشود. وی افزود: بهاییت فرقه‌ای استعماری است و نوکر آمریکا و رژیم صهیونیستی است کمااینکه پایگاه مرکزی آنها در حیفای رژیم صهیونیستی است. نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان با بیان اینکه نباید به فرقه‌های انحرافی میدان داده شود، تصریح کرد: فرقه‌های انحرافی مجرمان امنیتی هستند و نباید به مثابه یک مذهب با آنها برخورد شود. آیت‌الله کعبی افزود: هرگونه مدارا، سازش، نرمخویی و همراهی و حتی تشویق و تشجیع این فرقه‌های انحرافی حرکت ضدمکتبی و ضد‌انقلابی است. وی تاکید کرد: حضور در جلسه رهبران فرقه ضاله بهایی آن هم به بهانه آزادی یکی از نیروهای آنها از زندان نیز حرکتی ضدمکتبی و ضدانقلابی قلمداد می‌شود.
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل نیز در بیانیه‌ای خطاب به هاشمی‌رفسنجانی از وی خواستند «برای دفاع از کیان اسلام و حفظ خود از آتشی که بر دامن دارد موضعگیری کند». در این بیانیه دانشجویان با اشاره به انتقادشان نسبت به رفتارها و گفتارهای هاشمی‌رفسنجانی آورده‌اند: شما تلاش دارید هم از مشروعیت جمهوری اسلامی استفاده کنید و هم از مواهب اپوزیسیون بودن بهره‌مند شوید، در این بین رفتار خانواده شما و سکوت شما در برابر انحرافات آنها، ابزاری است برای جذب اپوزیسیون به ‌سمت شما! شما که در دهه 60 تندترین اظهارات را علیه لیبرال‌ها داشته‌اید امروز نقطه مشترک و امید همه لیبرال‌های داخلی و خارجی هستید و همه ذیل جریان نومحافظه‌کاری اطراف شما هستند.
در ادامه این نامه با اشاره به دیدار فائزه هاشمی با جمعی از اعضای فرقه ضاله بهاییت آمده است: شما کسی هستید که به‌ پشتوانه اجتهاد وارد مجلس خبرگان رهبری شدید، اما آیا در خانواده یک مجتهد دینی بهاییت به‌عنوان دین شناخته می‌شود؟ آیا شما نمی‌دانید بهاییت یک فرقه ضاله است که به‌پشتوانه انگلیس خبیث شکل گرفته است؟ آیا شما با این انحراف آشنا نیستید؟ پس چطور اجازه می‌دهید در خانواده شما از حقوق بشری بهاییت دفاع شود؟ خدای بهاییت کیست؟ کدام پیامبری این دین را برای بشریت آورده است؟
در پایان این نامه که رونوشتی از آن به حضرات آیات عظام وحید خراسانی، صافی‌گلپایگانی، مکارم‌شیرازی، نوری‌همدانی، جوادی‌آملی، شبیری‌زنجانی و علوی‌گرگانی ارسال شده است، تأکید شده است: باید به همه مراجع تقلید و علمای اسلام این جفا را تسلیت بگوییم و بگوییم که‌ ای مردان دین و ‌ای دردمندان میراث پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع)، ما اعلام کردیم که جناب هاشمی برای دفاع از کیان اسلام و حفظ خود از آتشی که بر دامن دارد باید موضعگیری کند و در جهت اصلاح آنچه افتاده، برآید