شنبه , ۵ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » فائزه هاشمي‌رفسنجاني، ‌ گفته که هيچ کار خلافي نکرده، از ديدار با عضو ارشد بهائيان پشيمان نيست.

فائزه هاشمي‌رفسنجاني، ‌ گفته که هيچ کار خلافي نکرده، از ديدار با عضو ارشد بهائيان پشيمان نيست.

هاشمي‌رفسنجاني در جواب سؤال روزنامه جمهوري اسلامي پيرامون ديدار دخترش، فائزه هاشمي با تعدادي از سران بهاييت در تهران تأكيد كرد كه « فائزه اشتباه بدي کرده و بايد آن را تصحيح و جبران کند.  فرقه ضاله بهائيت يک فرقه استعمارساخته و منحرف است که هميشه با همين انحراف شناخته شده و ما هميشه از اين فرقه تبري جسته و مي‌جوييم.»
دو روز قبل عكسي منتشر شد كه نشان مي‌داد فائزه هاشمي در فرصت مرخصي زندان فريبا كمال‌آبادي از رهبران بهاييان، به ديدار او رفته است. عكس منتشره، در تضاد حجاب چادر فائزه هاشمي و بي‌حجابي دوستان بهايي‌اش و با جلب توجه قاب بزرگ تصوير عباس افندي (عبدالبهاء) تعجب و انزجاري همزمان ايجاد كرد و در ميان موج اعتراضات، درخواست از آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني بود كه در برابر انحراف آشكار فرزندش كه اين بار فراتر از تقابل با نظام، در تقابل با احكام دين اسلام است، موضع بگيرد.
فائزه هاشمي البته به توجيه اقدام خود پرداخت و گفت تقصير جمهوري اسلامي بود كه با به زندان انداختن او موجبات آشنايي‌اش با بهايي‌ها را فراهم كرده است!
انحراف جديد فائزه هاشمي، آنقدر مرزهاي اعتقادات اسلامي و اصول سياسي نظام را درنورديد كه اين‌بار تكيه‌گاه هميشگي فرزندان هاشمي هم نتوانست بي‌اعتراض از كنار آن بگذرد.
هاشمي‌رفسنجاني كه خود مجتهدي عضو خبرگان رهبري است و کتاب تفسیر قرآن دارد و در برابر انحرافات آشكار سياسي و مالي برخي اعضاي خانواده اغلب سكوت و بعضاً حمايت مي‌كرد، اين‌بار نه حمايت كرد و نه با سكوت گذشت؛ بلكه به اشتباه فرزندش در مورد ديدار اعضاي فرقه ضاله بهائيت اذعان كرد و خواستار تصحيح و جبران آن شد، البته با سخنی ملایم و با ملاحظات سیاسی خاص خود.
اعضاي فرقه ضاله بهائيت به دليل اقدامات عليه امنيت ملي و ساماندهي آشوب‌ها و اغتشاشات و جاسوسي براي رژيم صهيونيستي در زندان به سر مي‌برند. از اصلي‌ترين گروه‌هاي سازمان‌دهنده آشوب‌هاي هتك‌حرمت عاشوراي 88 اعضاي فرقه بهائيت بودند. در واقع فائزه هاشمي به ديدار كساني رفت كه به دليل ضديت با انقلاب و نظام، از ابتداي پيروزي انقلاب، شديداً در موضع مخالف كسي همچون آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني هستند كه خود را از مدعيان اصلي انقلاب مي‌داند.

فائزه: پشيمان نيستم!
اما فائزه هاشمي‌رفسنجاني، ‌ گفته که از ديدار با عضو ارشد بهائيان پشيمان نيست.
به گزارش تسنيم، فائزه هاشمي با اشاره به موضوع ديدارش با يکي از اعضاي ارشد فرقه ضاله بهائيت گفته است: هيچ کار خلافي نکرده، پشيمان نيستم و کساني که به اين دليل حمله مي‌کنند، دغدغه دين ندارند! وي همچنين مي‌گويد هرچند تصور چنين حملاتي را نداشت اما نگران اين موج‌ها نيست و اين موج‌ها در نهايت به ضرر موج‌سازان تمام مي‌شود.
وي در گفت‌وگو با يورونيوز، فريبا کمال‌آبادي (عضو ارشد فرقه ضاله بهائيت در ايران) را دوست خود عنوان کرده و با بيان اينکه «آدم ديدن دوستش مي‌رود و موضوع اين بود و غير از اين هم نبود.» مي‌گويد: به نظر من يک عکس‌العمل غيرمنطقي است و خودشان موضوع را بزرگ کرده‌اند يعني اگر موضوع توسط اينها اينقدر مطرح نمي‌شد و نسبت به آن اين‌طور عکس‌العمل نشان نمي‌دادند هيچ‌کسي هم نمي‌فهميد که چنين اتفاقي افتاده است. همه بي‌اعتنا و معمولي از کنارش رد مي‌شدند.
عکس‌العمل‌هاي غيرمنطقي اينهاست که موضوع را دامن مي‌زند و موضوع کش پيدا مي‌کند. دختر رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه‌ به طرز عجيبي در حمايت از بهائيت مي‌گويد: آب که از سر گذشت چه يک وجب چه ده وجب. فکر نمي‌کنم فرقي براي آنها [بهائيان] بکند اين قضايا و شايد اصلاً بدشان هم نيايد که اينقدر مطرح باشند. موضوع من نسبت به بهايي‌ها، موضوع حقوق بشري است. اينکه ما به‌عنوان دين اينگونه تبعيض قائل شويم، درست نيست. فائزه هاشمي‌رفسنجاني بدون اشاره و توجه به سخنان دیروز پدرش که گفته بود، فرقه ضاله بهائيت يک فرقه استعمارساخته و منحرف است که هميشه با همين انحراف شناخته شده و ما هميشه از اين فرقه تبري جسته و مي‌جوييم، فائزه اشتباه بدي کرده و بايد تصحيح کند، نه تنها از اين فرقه ضاله تبري نجسته و عملکردش را تصحيح نکرده، در اظهاراتي عجيب، اعضاي اين فرقه را مورد ظلم دانسته است!
قابل ذکر است تا زمان تنظيم اين خبر معلوم نشد، مصاحبه فائزه هاشمي با يورونيوز پيش از موضع‌گيري پدرش بوده يا پس از آن. هرچند با اصرار او بر مواضعش، بعيد است تغييري در نگاه او پس از تذکر آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني ايجاد شود.