سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ترکیه با همکاری آمریکا، مواضع گروه داعش را در شمال حلب بمباران کرد وارتش آزاد دو روستا را تصرف کرد

ترکیه با همکاری آمریکا، مواضع گروه داعش را در شمال حلب بمباران کرد وارتش آزاد دو روستا را تصرف کرد

در پی آتشباری سنگین ترکیه برروی مواضع گروه موسوم به “حکومت اسلامی عراق و شام” در شمال حلب، معارضان مسلح سوری، کنترل دو روستای یحمول و جازر را در این منطقه از کنترل داعش بیرون آوردند.

 

منابع آگاه نظامی ترکیه اظهارکردند که در بمباران توپخانه‌ای و هوایی ارتش ترکیه و جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در شمال شهر «حلب»، موفق شدند 45 عضو داعش را به قتل برسانند.

به گزارش فارس، به نوشته پایگاه خبری «الامارات الیوم»، این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند: توپخانه ترکیه و جنگنده‌های ائتلاف، مواضع داعش را در روستاهای «دودیان»، «جکّة»، «جارز»، «براغیدة»، «قره کوبری»، «یحمول» و «کفرة» از توابع شهر «اعزاز» در شمال حلب هدف قرار دادند که به کشته شدن 45 نفر از تروریست‌ها منجر شد.

به گفته خبرگزاری آناتولی، اطلاعاتی در دست بود که نشان می‌داد داعش خود را برای هدف قرار دادن مجدد اراضی ترکیه از این مناطق در شمال حلب، آماده کرده بود لذا توپخانه‌های ارتش ترکیه با این عملیات، از هرگونه تجاوز به خاک این کشور، پیشگیری کردند.