دوشنبه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » «فساد در شهرداری تهران بیش از بقیه نهادهاست»

«فساد در شهرداری تهران بیش از بقیه نهادهاست»

به گفته رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران، فساد در شهرداری تهران بیش از سایر ادارات و نهادهاست و این فساد تنها با تغییر مدیریت حل می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، رحمت‌الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه برای جلوگیری از فساد موجود در شهرداری تهران باید زیرساخت‌های الکترونیکی شدن خدمات فراهم شود، افزود: «متأسفانه فساد در بدنه شهرداری تهران وجود دارد و کسی نمی‌تواند مانع از آن شود؛ گویا اراده‌ای برای این کار وجود ندارد». او معتقدست که این فساد با تغییر رویه مدیریتی کنونی قابل حل است تا مدیریت بعدی درصدد رفع آن باشد.

به گفته حافظی تعداد شکایت‌های موجود در دیوان عدالت اداری از شهرداری تهران نشان می‌دهد که فساد موجود در شهرداری تهران بیش از سایر نهادهاست.

او همچنین درباره فرار مالیاتی نیز گفت: «در حال حاضر پس از نیروی انسانی، سرمایه عظیم کشور به مسکن تعلق دارد. ابر پروژه‌های مسکن توسط افراد خاص اجرایی می‌شود و به دلیل ارتباط نداشتن زیرساخت‌های نظام پولی و بانکی با نظام مسکن و نظام مالیاتی کشور شاهد فرار مالیاتی هستیم».

به گفته او مالیات از کارمندان و کارگران قبل از پرداخت حقوق‌شان کسر و وصول می‌شود، در حالی‌که گروه معدودی از جامعه که حجم زیادی از گردش مالی کشور را در اختیار دارند از پرداخت مالیات طفره می‌روند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران شفافیت مالی در تمام نهادها و سازمان‌ها را بااهمیت خواند و گفت: « باید بودجه و نحوه عملکرد آن در کشور از طریق سامانه در اختیار مردم قرار گیرد تا مردم بدانند مالیات و درآمدهای ارزی کشور از جمله صادرات نفت خام در کجا و چگونه هزینه می‌شود. این اطلاعات باید در اختیار افکار عمومی قرار بگیرد.»

او گفت مخفی کردن فسادهای مالی مدیران در چند دهه اخیر، مفاسد را بیشتر کرده است.