دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » درگیری خونین میان پیشمرگه‌های کُرد و سپاه پاسداران

درگیری خونین میان پیشمرگه‌های کُرد و سپاه پاسداران

گزارش‌های رسیده از ایران حاکی از آن است که پیشمرگ‌های کُرد با نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، چهارشنبه ۴ می به شدت درگیر شدند که این درگیری‌ها به کشته و زخمی شدن نیروهایی از دو طرف انجامیده است. به نوشته سایت «روژهلات تایمز»، از ساعت ۴ بامداد چهارشنبه، نیروهای سپاه پاسداران با پیشمرگه‌های اپوزیسیون کُرد در نزدیکی روستای «میونی» از توابع شهرستان ربت در استان آذربایجان غربی با یکدیگر درگیر شدند. به گفته منابع محلی این درگیری‌ها تا کنون به کشته شدن ۷ تن و زخمی شدن ۱۸ تن از نیروهای سپاه پاسداران انجامیده است. این گزارش به شمار کشته‌ها و زخمی‌های پیشمرگه‌های کُرد ایرانی اشاره نکرده است.

این گزارش افزوده است که سپاه پاسداران، نیروی زیادی را روانه منطقه کرده و در نزدیکی پاسکاه «بناویلی حاجی مینه» مستقر کرده است.

شاهدان عینی می‌گویند که ۲ هلیکوپتر جنگی بر فراز منطقه محل درگیری پرواز می‌کردند و آمبولانس‌ها هم اقدام به انتقال کشته‌ها و زخمی‌شدگان به سردشت، مهاباد و ارومیه کردند.

در همین حال تا کنون هیچ حزب کُرد اعلام نکرده که پیشمرگ‌های درگیر شده با نیروهای سپاه پاسداران، از نیروهایش هستند.

بنا بر این گزارش، نیروهای سپاه پاسداران که در این درگیری‌ها کشته شده‌اند، عبارتند از: «محمد ابوبکری، رحمان ملاشیخی، ناصر میونی، احمد میونی، هژار کانیزەردی، عبداللە کانیزەردی و یک نفر دیگر از اهالی اشنویه که هنوز هویتش معلوم نشدە است».