شنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بیل دی بلاسیو، شهردار نیویورک پیروزی صادق امان خان در انتخابات شهرداری لندن را تبریک گفت

بیل دی بلاسیو، شهردار نیویورک پیروزی صادق امان خان در انتخابات شهرداری لندن را تبریک گفت

صادق خان نامزد حزب کارگر نخستین شهردار مسلمان لندن شد.

پیروز نامزد حزب کارگر در انتخابات شهرداری لندن باعث شد پس از هشت سال اداره لندن بار دیگر به این حزب برسدبه رغم پیروزی صادق امان خان در انتخابات شهرداری، حزب کارگر در دیگر انتخابات‌های محلی شکست خورده است.حزب کارگر در انتخابات در اسکاتلند با شکست از حزب ملی گرای اسکاتلند و حزب محافظه کار سوم شده است.

 

گزارش‌ها حاکی است که صادق امان خان، فرزند یک راننده اتوبوس و نامزد مسلمان حزب کارگر بریتانیا برای شهرداری لندن بر رقبای خود پیروز شده است.

به گزارش رویترز، در حالی صادق امان خان توانست بر رقیب خود از حزب محافظه کار به پیروزی برسد که در جریان مبارزات انتخاباتی برای شهرداری لندن وی را به ارتباط با جریان‌های افراطی اسلامگرا متهم کرده بودند.

به گزارش رویترز، حزب کارگر اما در انگلیس بهتر از پیش بینی‌ها نتیجه گرفته است.پیروز صادق امان خان ۴۵ ساله در انتخابات شهرداری لندن دستاورد مهمی برای حزب کارگر محسوب می‌شود. چرا که صادق امان خان فرزند یک مهاجر پاکستانی توانست بر زک زاک گلداسمیث، فرزند یک میلیاردر از حزب محافظه کار به پیروزی برسد و اندکی از تلخی ناکامی‌های حزب کارگر در انتخابات روز پنجشنبه بکاهد.

مقامات دست اندکار شمارش آرا در انتخابات شهرداری لندن به رویترز گفته‌اند شمار آرای صادق خان به اندازه‌ای رسیده است که دیگر رقبای او و به ویژه، زاک گلداسمیث، قادر نیستند به وی برسند.