شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » دستهبندی نشده » سومین قسمت از مجموعه «ارباب رخنه‌ها» مستند «پدرخوانده» چهارشنبه شب از شبکه یک سیما پخش شد

سومین قسمت از مجموعه «ارباب رخنه‌ها» مستند «پدرخوانده» چهارشنبه شب از شبکه یک سیما پخش شد

سومین قسمت از مجموعه «ارباب رخنه‌ها» ماحصل ده‌ها سند و گزارش غیر قابل انکار است که برای اولین بار پرده از یک سلسله ارتباطات عمیق و گسترده آمریکایی‌ها در ۱۴ سال اخیر رونمایی کرد.

به گزارش مشرق، مستند «پدرخوانده» چهارشنبه شب از شبکه یک سیما پخش شد و طی آن از بخشی از پروژه نفوذ آمریکایی‌ها در ایران (پروژه ایران) برای اولین بار پرده‌برداری شد.

1594216_398

این مستند که سومین قسمت از مجموعه «ارباب رخنه‌ها» است ماحصل ده‌ها سند و گزارش غیر قابل انکار است که برای اولین بار پرده از یک سلسله ارتباطات عمیق و گسترده آمریکایی‌ها در 14 سال اخیر رونمایی کرد.

در این مستند تلویزیونی برای اولین از روابط غیررسمی و مخفیانه خاندان راکفلرها، از ثروتمندترین و پرنفوذترین خاندان‌های آمریکایی با طرف‌های ایرانی خود طی چهارده سال گذشته سخن گفته شد و معلوم شد افرادی از هر دو کشور بارها به صورت محرمانه در کشورهای ثالث دیدار و گفتگو کرده‌اند.

در بخشی از این مستند روایتی از دیدار مخفیانه و اعلام نشده یک گروه آمریکایی از بنیاد راکفلر در دفتر یکی از نهادهای حساس و تصمیم‌ساز ایران مطرح می‌شود و ابعاد تازه‌ای از نفوذ در سطوح مدیریتی کشور مورد واکاوی قرار می‌گیرد

ماجرای جلسه محرمانه راکفلرها در دفتر نهاد حساس نظام +فیلم

رونمایی از برنامه طراحی شده برای تسلط مجدد بر ایران تحت عنوان «پروژه ایران»، با محوریت برنامه هسته‌ای ایران و با هدف از سرگیری روابط مجدد ایران و آمریکا، بخش‌های مهمی از این مستند را به خود اختصاص داده است. در مستند پدرخوانده چهره‌هایی از جمله ژاپه یوسفی(مدیر اندیشکده هما در آمریکا)، شهریار زرشناس(استاد دانشگاه، پژوهشگر و غرب‌پژوه)، بیژن پیروز (استاد روابط بین الملل دانشگاه تهران)، حسن عباسی (رئیس اندیشکده یقین) و مصطفی خوش‌چشم (کارشناس مسائل سیاست خارجی) حضور دارند.

دانلود

مطالب مرتبط

بازپخش مستند جنجالی «پدرخوانده» از تلویزیون+تیزر