جمعه , ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » محمد جواد لاریجانی تحریم به خاطر مسائل حقوق بشری را یک ادعای مفتضحانه و شرم آور دانست.

محمد جواد لاریجانی تحریم به خاطر مسائل حقوق بشری را یک ادعای مفتضحانه و شرم آور دانست.

فضاحت محمدجوادلاریجانی در برخورد با اظهارات خانم فدریکا موگرینی درباره پیشبرد امور حقوق بشر

در یک عکس العمل باور نکردنی و وقیحانه، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه  نسبت به اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اورپا مبنی بر ادامه تحریم های حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد و تحریم به خاطر مسائل حقوق بشری را یک ادعای مفتضحانه و شرم آور دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دکتر محمد جواد لاریجانی با تاکید بر حمایت ستاد حقوق بشر از اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر آمادگی ایران برای گفتگوهای حقوق بشری با اتحادیه اروپا گفت: ما از موضع وزیر خارجه کشورمان حمایت می کنیم اما طرح و اعمال تحریم علیه افراد و نهادهای جمهوری اسلامی به بهانه نقض حقوق بشر، اقدامی ناموجه و شرم اور است.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران این اقدامات را نشانه غرض ورزی سیاسی می داند گفت: عمده اعضای اتحادیه اروپا با کشورهایی در منطقه ما روابط وسیع اقتصادی و نظامی دارند که از کمترین نرم های حقوق بشری برخوردار نیستند.

وی افزود: و از آن بدتر این کشورها در سکوت کامل اتحادیه اروپا، میلیون ها دلار برای ایجاد و تجهیز خطرناک ترین گروه های تروریستی جهان از جمله القاعده، داعش، النصره و احرار الشام هزینه می کنند و عامل اصلی فجایع سوریه، عراق یمن، بحرین و آفریقا هستند که انسان از یادآوری و بیان آن شرم می کند.

لاریجانی در ادامه با طرح این سوالات که آیا از نظر اتحادیه اروپا این موضوعات نقض حقوق بشر به حساب نمی آید؟ آیا آنها لازم نمی دانند که در این خصوص تحریمی وضع کنند؟ گفت: متاسفانه به کار گیری استاندارد دوگانه از یکسو و تخلفات اشکار حقوق بشری در غرب از سوی دیگر که شامل نژادپرستی، اسلام هراسی و بیگانه هراسی است، عملا اعتباری برای ادعاهای حقوق بشری غرب باقی نگذاشته است.

دبیرستاد حقوق بشر کشورمان در پایان گفت: گفتگوهای حقوق بشری ایران و اروپا باید پرده از روی این فریبکاری ها بردارد و جمهوری اسلامی ایران را به عنوان بزرگترین دموکراسی منطقه مد نظر داشته باشد