شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » دیدار افرادی با سلیقه های مختلف با رهبر نظام و به دعوت رهبر نظام

دیدار افرادی با سلیقه های مختلف با رهبر نظام و به دعوت رهبر نظام

فراخوان رهبری به گردهمائی های افرادی با سلیقه های متفاوت

آیت الله کاظم اکرمی، عضو رهبری جامعه روحانیت مبارز  و از هواداران آیت الله هاشمی رفسنجانی اخیراً از ضرورت مراجعت آیت الله هاشمی رفسنجانی به تریبون نمازجمعه ها صحبت کرد. اینبار نیز با انتشار یادداشتی کوتاه  در روزنامه اعتماد  خبر از دیدار مجموعه ای از افرادی با سلیقه های مختلف با  رهبر نظام داده و مینویسد:  

روز سه‌ شنبه 24 فروردین‌ تلفنی خبر دادند که نماز ظهر را به امامت رهبر معظم انقلاب در دفتر ایشان اقامه کنیم. به سرعت نامه‌ای نوشتم که خدمت ایشان تقدیم کنم و چنین شد.

در فرمایشات ایشان به نظرم، نکته مهمی است که توضیحی در مورد آنها را مناسب می‌آید.

1- فرمودند در این جلسه از همه گروه‌ها و سلایق سیاسی افرادی وجود دارند که باید نتیجه اندیشه و کار همه در مسیر و جریان انقلاب وارد شود. برخوردهای حذفی و تندخویی‌های فردی و گروهی سودی به حال انقلاب ندارد. بنده عرض می‌کنم نمایندگان منتخب مجلس یازدهم به ویژه اصلاح‌طلبان باید این نکته را به جد مورد توجه قرار دهند. قرآن کریم مؤمنان را کسانی می‌داند که در برابر دشمن، قوی و با شدت آماده هستند، اما در بین خود با رحمت و عطوفت برخورد می‌کنند. ملت هم انتظارش از مجلس آینده همین است.

2- رهبری همه ما را به کمک و یاری دولت محترم تأیید کردند و گفتند که دولت کار می‌کند و خوب است دولت از همه استادان و منتقدان اقتصادی دعوت کند و با توجه به راهنمایی‌های آنها در صدد حل مشکلات اقتصادی باشد.

3-  رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی تاکید کردند.

بنده اطلاعی تخصصی از اقتصاد ندارم، اما یاد دارم که در سال‌ها قبل که بحث استقراض از بانک جهانی مطرح بود، یکی از سیاستمداران عزیز ایران با بیان این نکته که بهتر است به جای اتکا به دیگران دست به کمر خود زده و از ملت بخواهیم ما را یاری کنند، بدون استفاده از واژه اقتصاد مقاومتی، توجه به درون را راه‌ حل نجات از مشکلات اقتصادی می ‌دانست که افسوس به گفته ایشان توجهی نشد. مرحوم دکتر مصدق هم در دوره جوانی ما یک بار قرضه‌ ملی را برای حل مشکل اقتصادی مطرح کرد و به خوبی با کمک مردم تا حدود قابل ملاحظه‌ای گرفتاری‌ها را کم کرد یا از بین برد. امیدوارم این جلسه با حضور همه سلایق سیاسی در سال چند بار در حضور رهبری تشکیل شود تا همگان بدانند رهبری به همه یکسان نظر دارند